Hokej

Zomrel sedemnásobný šampión ligy s Montrealom Jean-Guy Talbot

Individuálne mu najlepšie vyšla sezóna 1961/62.

Rangers sú krok od klubového rekordu, Panarin predbehol Messiera

Rangers naposledy prehrali 27. januára s obhajcami titulu z Vegas 2:5 a odvtedy si pripísali deväť triumfov v rade, šesť v riadnom hracom čase a tri po predĺžení.

Montreal si stiahol z waiver listiny útočníka Whitea

White podpísal vlani v októbri s "tučniakmi" ročný kontrakt, no nedokázal si vybojovať stabilné miesto v zostave. Za Pittsburgh odohral 11 zápasov bez bodového zisku.

Zranený Stone vynechá týždne, Eichel odcestuje s Vegas na trip

Stone sa zranil v druhej tretine utorkového zápasu s Nashvillom, v ktorom obhajca titulu prehral 3:5.

Hokejisti Modrých krídel Slovan zvíťazili na ľade Aquacity Pikes 4:2

Slovenskí reprezentanti do 18 rokov podľahli vo štvrtkovom vloženom zápase hráčom Skalice 1:6. ,aktualizované

Ligová rada Tipos Extraligy skontumovala duel Trenčína s Michalovcami

Piatkový duel zrušili len niekoľko minút pred jeho začiatkom, keďže v dôsledku technickej poruchy na systéme chladenia prišlo k úniku čpavku.

Auston Matthews pokoril 50-gólovú métu najrýchlejšie z rodákov z USA

Zápas mal pre Matthewsa špecifickú príchuť, narodil sa totiž v Scottsdale, iba 5 km od haly v Tampe. V detstve bol fanúšik Coyotes.

Topoľčany deklasovali Trnavu 9:0, Žilina opäť vyhrala

Topoľčany poskočili v tabuľke na 3. miesto.,aktualizované

Hokejisti HC Vítkovice zvíťazili nad Kometou Brno 4:0

Kometa je na priebežnej štvrtej priečke, ktorá zaručuje priamu účasť vo štvrťfinále play off.,aktualizované

V NHL sóla Byfielda a Stützleho, Švehlov rekord odolal

Byfield otvoril skóre zápasu s Columbusom (5:1) v 19. minúte, keď si po vhadzovaní v obrannom pásme vzal puk a na ceste k bránke súpera si efektnou sťahovačkou poradil s obrancom Zachom Werenským.

Florida dosiahla 6. víťazstvo za sebou a naďalej je líder východu

Slovenský obranca Šimon Nemec z New Jersey si pripísal asistenciu na úvodnom góle svojho tímu na ľade Washingtonu.,aktualizované

Regenda s gólom a asistenciou, no San Diego prehralo s Bakersfieldom

Dvadsaťštyriročný Regenda skóroval v 3. minúte počas presilovej hry a zaznamenal šestnásty presný zásah v sezóne.

Prešov zdolal AquaCity Pikes a upevnil si druhú priečku

Slovenská "osemnástka" vybojovala svoje prvé trojbodové víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. Vo vloženom stretnutí zdolala v Trnave domáci tím 4:2.

SR 18 s prvým trojbodovým víťazstvom, Trnavu zdolala 4:2 v SHL

Slovenská "osemnástka" dosiahla druhé víťazstvo v sezóne, no prvé v riadnom hracom čase.

V NHL štyri hetriky, v Minnesote 17 gólov, míľniky Kučerova a P. Kanea

Troma presnými zásahmi sa prezentoval rovnako Sean Monahan za Winnipeg, ale Jets prehrali na ľade Calgary 3:6.

Útočník Lacka predĺžil zmluvu s HK Nitra o dve sezóny

Pre 25-ročného krídelníka je prebiehajúca sezóna 2023/2024 druhá v nitrianskom drese.

Calgary s Pospíšilom zdolalo Winnipeg, Jets nestačil hetrik Monahana

Nazem Kadri pomohol k výhre Calgary dvomi gólmi a asistenciou, sekundovali mu Jonathan Huberdeau a Andrew Mangiapane (obaja 1+1). ,aktualizované

Dvorský strelil 31. gól v sezóne, Chromiak s dvomi presnými zásahmi

Do štatistík si pripísal aj dva plusové body.

LIGA MAJSTROV: Calzona zažije proti Barcelone debut, Arsenal v Porte

Calzona v pondelok nahradil na lavičke Neapola Waltera Mazzarriho.

SHL: Ligová rada skontumovala zápas Považská Bystrica - Modré Krídla

Duel sa pôvodne skončil víťazstvom Považskej Bystrice 3:1, po jeho skontumovaní je výsledok 0:5. Považská Bystrica prišla o tri body, ktoré následne získali Modré Krídla.

Obranca Nitry Vitaloš utrpel tržnú ranu, sezóna sa pre neho skončila

Prebiehajúca sezóna je pre 23-ročného obrancu štvrtá v nitrianskom drese. Odohral v nej 43 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 1 gól, 7 asistencií, 39 trestných minút a 4 plusové body.

All star víkend 2026 bude hostiť klub New York Islanders

Na budúci rok sa duel neuskutoční, keďže vo februárovom termíne (12.- 20.) je na programe turnaj štyroch krajín, na ktorom sa predstavia tímy USA, Kanady, Švédska a Fínska.

Bratské trio Lukáčovcov vstúpi do Siene slávy košického hokeja

Trio útočníkov pôsobilo v košickom A-mužstve v rokoch 1971 - 1985.

Hecl po hetriku proti Nitre priznal, že nájazdy ma rád

Zvolen stiahol manko na piatu Nitru na tri body.

Arizona podľahla Coloradu 3:4, Pittsburgh vyvesil Jágrov dres

Jágr začal svoju zámorskú kariéru práve v drese Pittsburghu, s ktorým dvakrát získal Stanleyho pohár.,aktualizované

Pittsburgh vyvesil Jágrovu 68-ku, MacKinnon napodobnil Šťastného

Jaromír Jágr sa stal štvrtým českým hokejistom v histórii, ktorému klub NHL slávnostne vyvesil dres pod strop svojej arény.

Zvolen v každom zápase bojuje o výhru, Stavjaňa spokojný aj s bodom

Zvolenčania bodovali vo štvrtom zápase v rade a z uplynulých deviatich duelov brali minimálne bod až osemkrát.

Košiciam sa doma nedarí, Michalovce dobyli Steel arénu aj tretíkrát

Puliš strelil v zápase svoj druhý a tretí gól v sezóne, po 25 dueloch má bilanciu tri góly a 16 asistencií

Východniarske derby v Košiciach ovládli Michalovce, rozhodol Puliš

Košičania nedokázali doma zvíťaziť nad Michalovcami ani v treťom vzájomnom zápase sezóny.

TIPOS EXTRALIGA: Poprad z N. Zámkov víťazne, prehra Banskej Bystrice

"Kamzíci" predĺžili víťaznú sériu na 11 stretnutí a upevnili si post lídra. Novozámčanom patrí s 52 bodmi predposledné 11. miesto.,aktualizované

Slovan otočil zápas proti Trenčínu, Oremus: Pomohol nám prvý gól

Trenčania zostali na 9. priečke.

TIPOS EXTRALIGA: HC Slovan Bratislava zdolal HK Duklu Trenčín 5:2

Hostia otvorili skóre v 5. minúte počas oslabenia, keď Denis Hudec na dvakrát prekonal Godlu. Trenčania dokázali v prvej tretine využiť aj presilovú hru a Immo upravil na 2:0.

Slováci v príprave vyzvú Švajčiarsko, Nemecko, ČR, Poľsko aj USA

Slováci odštartujú prípravu dvoma stretnutiami Kaufland Challenge proti Švajčiarsku (11. a 12. apríla).

Obranca Breton získal Krištáľový puk za najkrajší gól v januári

Jeho konkurentmi v súboji o najkrajší gól v januári boli ďalší štyria legionári - Robert Mamčics z Nových Zámkov, Mitch Hults zo Zvolena, Liam Pecararo zo Slovana a Brett Pollock z Košíc.

Matthews dal ďalší hetrik, prvýkrát v kariére nazbieral 5 bodov

Matthews strelil v tejto sezóne 48 gólov v 52 zápasoch a v kariére zaznamenal hetriky proti jedenástim tímom v NHL.

Jágr si zatrénoval s Pittsburghom, v nedeľu večer vyvesia jeho dres

Slávnostný ceremoniál sa uskutoční len tri dni po tom, ako Jágr oslávil 52. narodeniny.

Čajkovič pomohol gólom k triumfu Wilkes-Barre/Scranton

Patrik Koch pomohol asistenciou k víťazstvu Tucsonu Roadrunners nad Ontariom Reign 3:2.

Slafkovský natiahol bodovú sériu, Montreal však prehral s Washingtonom

Víťazný gól Washingtonu však strelil v 52. minúte Alexej Protas. V drese hostí nastúpil v prvej obrane Martin Fehérváry, no ,aktualizované