< sekcia KHL

KHL: Slovan zakončil domácu sériu tesnou prehrou s Barysom Astana

Na snímke uprostred Adam Liška (Slovan), vľavo Kevin Dallman a vpravo brankár Dominik Hrachovina (obaja Barys) v zápase KHL HC Slovan Bratislava - Barys Astana v Bratislave 5. novembra 2018. Foto: TASR/Martin Baumann

Zverenci trénera Vladimíra Országha majú na konte 20 bodov a figurujú na 10. mieste tabuľky Západnej konferencie.

Bratislava 5. novembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zakončili trojzápasovú domácu sériu v KHL pondelňajšou tesnou prehrou s Barysom Astana 1:2. Zverenci trénera Vladimíra Országha majú na konte 20 bodov a figurujú na 10. mieste tabuľky Západnej konferencie.

"Belasí" sa ujali vedenia po nezáživnej prvej tretine v 21. minúte zásluhou Červeného, no v ďalších minútach boli lepší hostia a po góloch Michajlisa a Grenca skóre otočili.

Slovan čaká po reprezentačnej prestávke štvorzápasová séria na klziskách súperov. Najbližšie sa predstaví v utorok 13. novembra o 17.00 h na ľade AK Bars Kazaň.

Slovan Bratislava - Barys Astana 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
21. Červený (Řepík) - 27. Michajlis (Petersson, Dietz), 31. Grenc. Rozhodcovia: Ansons (Lot.), Akuzovskij – Otmachov, Lazarev (všetci Rus.), vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 6436 divákov.

Slovan Bratislava: Čiliak - Gelinas, Sersen, Grman, Meszároš, Bačik, Švarný, Jánošík - Řepík, Taffe, Červený - Jeglič, Sukeľ, Lunter - Hrnka, Chipchura, Liška - Rau, Bailey, Lamper
Barys Astana: Hrachovina – Blacker, Dallman, Orechov, Dietz, Klimontov, Makljukov, Polochov, Semjonov – Bochenski, Boyd, Frattin – Starčenko, Cormier, Petersson – Ševčenko, Valk, Michajlis – Akolzin, Sagadejev, Grenc

Ani jedno mužstvo toho v prvej tretine smerom dopredu veľa nepredviedlo, pričom spolu vyslali na bránky dokopy len chudobných sedem striel. Hralo sa najmä v strednom pásme s dôrazom na defenzívu. Domáci mali prvú šancu až v 7. minúte, keď sa na modrej oprel do puku Meszároš a Hrachovina zasiahol lapačkou. Na oboch stranách bolo veľa nepresností, viazli kombinácie a na ľade sa najmä bojovalo. Slovan si v závere dejstva zahral presilovku, ale ani tá duel príliš neoživila.

"Belasí" sa však dostali do vedenia už po 48 sekundách druhej tretiny. Řepík našiel pred bránkou Červeného, ktorý vystrelil z prvej a prekonal Hrachovinu - 1:0. Pri góle ho trafil vysokou hokejkou do tváre Blacker, Červený navyše v páde narazil na mantinel a z ľadu mu museli pomôcť zdravotníci. Do hry sa vrátil o niekoľko minút po ošetrení v útrobách štadióna. Obranca Barysu dostal za zákrok dve minúty, Slovan však početnú výhodu nevyužil. Podarilo sa to Astane, ktorá potrestala vylúčenia Řepíka a Grmana. Krátku dvojnásobnú presilovku využil na vyrovnanie v 27. minúte Michajlis - 1:1. Hostia sa hneď po buly dostali späť do útočného pásma a ich enormný tlak pri dohrávanej presilovke zastavil až ďalší faul Bačika. Opäť tak mali k dispozícii hru 5 na 3, ale tentokrát ju už nevyužili. V 31. minúte však poslal hostí do vedenia Grenc, ktorý sa presadil po veľkej chybe Meszároša - 1:2. V 33. minúte mal po Řepíkovej prihrávke dobrú šancu Taffe, ale tesne pred bránkou sa nepresadil.

Astana v tretej tretine kontrolovala priebeh zápasu a Slovan do veľkých šancí nepúšťala. Hostia zlikvidovali väčšinu akcií súpera ešte v zárodku výborným napádaním v strednom pásme a nahodené puky bez problémov zbierali. Menšie šance Chipchuru a Řepíka zvládol Hrachovina. Barys bol navyše strelecky aktívnejší, tretí gól mohol pridať v 52. minúte Frattin, ktorý sa dostal do úniku, no Čiliak zachránil. Slovanu nepomohla ani záverečná hra bez brankára a pripísal si druhú prehru za sebou.

Vladimír Országh, tréner Slovana: "Aj pre nás to bol ťažký zápas. Bolo to vyrovnané, potom sme išli do vedenia. Škoda, že sme zbytočnými faulmi dostali súpera na koňa, tam sa otočil zápas. V tretej tretine sme chceli urobiť niečo s výsledkom, Barys dobre bránil a čakal na nejaké chyby, párkrát išiel do prečíslení. Chalanom slúži ku cti, že bojovali celý zápas až do konca. No len bojovnosť nestačí, možno potrebujeme väčší kumšt, pokoj v zakončení, dravosť pred bránkou. Nemám chalanom čo vyčítať, tiež máme nabitý kalendár. Počas prestávky si musíme trochu oddýchnuť a ideme ďalej."

Rudolf Červený, útočník a jediný úspešný strelec Slovana: "Povedal by som, že sme dnes podali dobrý výkon, no zase nám chýbali góly a bez nich nemôžeme vyhrať. Dnes som skóroval, no bolo to málo. Treba vyhrať, góly jednotlivcov sú nám na nič. Musíme sa viac sústrediť a dať si viac záležať v tých rozhodujúcich momentoch. Dnes to nevyšlo."

Michal Sersen, kapitán Slovana: "Myslím si, že to z našej strany nebolo zlé, no škoda prehry. Súper opäť potvrdil kvalitu a že vie trestať chyby. Dostali sa na koňa, mali dve presilovky 5 na 3 po sebe a padlo im to tam. Škoda toho, lebo pri hre 5 na 5 sme boli minimálne vyrovnaní, ak nie lepší. Rozhodli naše nepremenené šance, pred bránkou by sme mali byť agresívnejší."

Andrej Skabelka, tréner hostí: "Dnes to bol veľmi vyrovnaný zápas. Slovan nie je ľahký súper a dobre bránil. Napriek tomu sa nám podarilo vyhrať. Chcem sa poďakovať hráčom, že udržali tento stav. Nie je to jednoduché, pretože hráme už šiesty zápas v krátkom čase."