< sekcia KHL

Čerepovec s Liškom zdolal Dinamo Minsk

Na snímke Adam Liška Foto: TASR - Martin Baumann

Na krídle prvej formácie odohral duel aj slovenský reprezentant Adam Liška, k svojim doterajším trom bodom však ďalší nepridal.

Moskva 26. septembra (TASR) – Hokejisti Dinama Moskva zvíťazili vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade HK Soči 4:3. O víťazstvo sa bodovo pričinil aj slovenský obranca Dinama Michal Čajkovský, ktorý asistoval pri treťom i víťaznom štvrtom góle. Do štatistík sa Čajkovský zapísal aj dvojminútovým trestom za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Na ľade strávil vyše 20 minút.

Spartak Moskva zdolal Avtomobilist Jekaterinburg 1:0 aj zásluhou slovenského brankára Júliusa Hudáčka, ktorý si udržal čisté konto. Zneškodnil všetkých 28 striel súpera.

Severstaľ Čerepovec vyhral na domácom ľade nad Dinamom Minsk 3:2 po samostatných nájazdoch. O výhre Čerepovca rozhodol až v piatej sérii nájazdov efektným blafákom Ansel Galimov. Na krídle prvej formácie odohral duel aj slovenský reprezentant Adam Liška, k svojim doterajším trom bodom však ďalší nepridal. Počas 16 minút, ktoré bol na ľade, vyslal na súperovho brankára štyri strely.

Aj v ďalšom zápase štvrtkového programu KHL rozhodli o víťazovi samostatné nájazdy, hokejisti Červenej hviezdy Kchun-lun zvíťazili na ľade Neftechimiku Nižnekamsk 4:3 zásluhou premeneného nájazdu Tylera Wonga.

Hokejisti Vladivostoku zvíťazili na ľade Chabarovska 2:1. V drese hostí sa predstavil slovenský útočník Martin Bakoš, do bodových štatistík sa však nezapísal.

KHL - sumáre:

Amur Chabarovsk - Admiral Vladivostok 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 11. Vitásek - 23. Streľcov, 38. Lalonde

Severstaľ Čerepovec - Dinamo Minsk 3:2 pp a sn (0:0, 2:2, 0:0 -0:0, 1:0)

Góly: 34. Alexejev, 39. Trubačov, rozh. nájazd Galimov - 29. Prince, 36. Shore

Neftechimik Nižnekamsk - Červená hviezda Kchun-lun 3:4 pp a sn (1:1, 0:0, 2:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 4. Kulikov, 42. Zacharčuk, 53. Porjadin - 3. Lockhart, 50. Yip, 52. Miller, rozh. nájazd Wong

SKA Petrohrad - Salavat Julajev Ufa 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 1. Tkačev, 38. Plotnikov, 54. Jakupov, 59. Ketov - 23. Hartikainen

HK Soči - Dinamo Moskva 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Góly: 19. Collins, 36. Stromwall, 55. Šmelov - 6. Petersson, 14. Kuľomin, 30. Šipačov (ČAJKOVSKÝ), 36. Hietanen (ČAJKOVSKÝ)

Spartak Moskva - Avtomobilist Jekaterinburg 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 19. Karsums