< sekcia KHL

KHL: Favorizovaný Avantgard Omsk podľahol Sibiru Novosibirsk

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

Kazašská Astana si bez problémov poradila s Čeľabinskom 3:0 a vedúci tím súťaže Avtomobilist Jekaterinburg zdolal Dinamo Minsk 2:1.

Moskva 28. decembra (TASR) – V piatkovom súboji dvoch tímov Východnej konferencie hokejovej KHL prehral favorizovaný Avantgard Omsk na ľade Sibiru Novosibirsk 0:3.

Domáci sa ujali vedenia na konci druhého dejstva, keď zásluhou Nikitu Michajlova využili presilovku. Päť minút pred koncom duelu pridal druhý gól Nikolaj Demidov a v samom závere poslal puk cez celé klzisko do prázdnej bránky Alexander Loginov.

Kazašská Astana si bez problémov poradila s Čeľabinskom 3:0 a vedúci tím súťaže Avtomobilist Jekaterinburg zdolal Dinamo Minsk 2:1. Spartak Moskva v bránke s Júliusom Hudáčkom prehral na ľade Lokomotivu Jaroslavľ 1:3. Slovenského gólmana prekonal už v 4. minúte Pavel Kudrjajcev. Hostia sice v druhej tretine vyrovnali, no v poslednom dejstve našiel medzeru medzi Hudáčkovými betónmi Danil Jurtajkin a do prázdnej bránky v poslednej minúte skóroval Alexander Jelesin.

Sumáre:

Dinamo Riga – Torpedo Nižnij Novgorod 2:3 pp a sn (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 55. Zile, 59. Darzinš – 39. Miele, 44. Galuzin, rozhodujúci sam. nájazd: Miele

Severstaľ Čerepovec – Dinamo Moskva 3:5 (2:0, 0:3, 1:2)
Góly: 5. Chochlov, 17. Jakimov, 51. Kodola – 21. Kagarlickij, 22. Tarasov, 35. Kagarlickij, 59. Tarasov, 60. I. Makarov

CSKA Moskva – Ak Bars Kazaň 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: 3. Šalunov, 11. Kaprizov, 29. Kaprizov, 60. Grigorenko – 30. Osnovin, 48. Sekáč

HK Soči – Jokerit Helsinki 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Góly: 12. Bočarov, 31. Tomilin, 47. Bočarov – 16. O'Neill, 37. Jensen, 44. Joensuu, 48. Norman

Lokomotiv Jaroslavľ – Spartak Moskva 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 4. Kudrjajcev, 42. Jurtajkin, 60. Jelesin – 28. Chochlačov

Sibir Novosibirsk – Avantgard Omsk 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Gól: 40. Michajlov, 55. Demidov, 59. Loginov

Salavat Julajev Ufa – Červená hviezda Kchun-lun 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)
Góly: 9. Hartikainen, 10. Majorov, 20. Tkačov, 54. Žarkov, 58. Hartikainen

Traktor Čeľabinsk – Barys Astana 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Góly: 27. Cormier, 30. Ševčenko, 52. Frattin

Avtomobilist Jekaterinburg – Dinamo Minsk 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)