Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér
< sekcia KHL

KHL: Slovan vyhral druhý raz za sebou, Nižnekamsk zdolal 3:1

Na snímke hráči Slovana ďakujú brankárovi Jakubovi Štěpánkovi (uprostred) po víťazstve 3:1 v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi Slovan Bratislava - Neftechimik Nižnekamsk v piatok 28. decembra 2018 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Záverečný duel v rámci štvorzápasovej domácej série odohrá Slovan v nedeľu 30. septembra, o 17.00 h privíta Jokerit Helsinki.

Bratislava 28. decembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom domácom zápase v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) nad Neftechimikom Nižnekamsk 3:1. Zverenci trénera Vladimíra Országha zaknihovali druhý triumf za sebou a vďaka zisku dvoch bodov sa posunuli v tabuľke Západnej konferencie na 11. miesto.

Záverečný duel v rámci štvorzápasovej domácej série odohrá Slovan v nedeľu 30. decembra, o 17.00 h privíta Jokerit Helsinki.

Slovan Bratislava - Neftechimik Nižnekamsk 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 11. Jánošík (Sukeľ), 44. Taffe (Rau), 51. Lamper (Chipchura, Sersen) - 23. Padakin (Galimov, Nestrašil). Rozhodcovia: Naumov, Oskirko - Berseňov, Judin, vylúčení: 1:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 6283 divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek – Gelinas, Sersen, Grman, Klok, Jánošík, Meszároš, Bačik – Rau, Taffe, Bailey - Lunter, Sukeľ, Červený – Lamper, Hrnka, Chipchura – Jeglič, Buc, Sloboda – Baranov

Neftechimik Nižnekamsk: Ježov – Musin, Sergejev, Ogurcov, Šaripzjanov, Bryncev, Polášek, Volgin, Zdunov - Padakin, Nestrašil, Galimov - Porjadin, Kulikov, Šiksadtarov - Puustinen, Ruohomaa, Nattinen - Chairulin, Šarifjanov, Šafigulin

Svieži úvod z oboch strán držal brankárov v pohotovosti. Ako prvý zasiahol Ježov, po ňom sa predviedol aj Štěpánek. Domáceho gólmana neskôr zachránila žrď, ktorú ihneď po buly nastrelil Puustinen. Slovan následne prebral taktovku zápasu, trávil v útočnom pásme viac času a rezultoval z toho úvodný gól. Jánošík prestrelil Ježova, pre obrancu Slovana to bol premiérový gól v sezóne. Súper odpovedal závarom pred Štěpánkom, brankár "belasých" aj s pomocou obrany situáciu vyriešil. V závere úvodnej tretiny mali veľké šance Rau a Červený, ale stav sa nemenil.

Zmenil sa však v úvode druhého dejstva, keď Padakin po dorážke vyrovnal na 1:1. Slovan mohol ísť opäť do vedenia v 30. minúte, keď Chipchura vypichol puk Volginovi, ale jeho samostatný únik Ježov zlikvidoval. Ďalšie šance mali Taffe a Lunter, ale aj v tomto prípade sa vyznamenal brankár Neftechimiku. Slovan bol v druhej tretine aktívnejší, hoci na strely bol stav vyrovnaný. Oveľa nebezpečnejšie zakončenia však mali domáci.

V tretej tretine mal Slovan opäť od úvodu prevahu, ktorú po štyroch minútach korunoval gólom Jeffa Taffea. Už predtým mohol skórovať Gelinas, ale jeho strela skončila na konštrukcii bránky. Hostia sa po góle snažili o vyrovnanie, ale domáci hokejisti dobre bránili, hrali jednoducho v obrannom pásme a v 51. minúte definitívne rozhodli o svojom druhom triumfe za sebou. Lamper potiahol puk po krídle a strelou švihom prekonal Ježova.

Vladimír Országh, tréner Slovana: "My sme chceli nadviazať na výkon zo zápasu s Novgorodom. Prvé dve tretiny boli vyrovnané, v tretej tretine sme dali góly. V dôležitých chvíľach nás podržal Štěpánek. Snažíme sa držať na víťaznej vlne, v šatni je už lepšia nálada."

Vjačeslav Bucajev, tréner Nižnekamska: "Gratulujem súperovi k výhre. V prvých dvoch tretinách sa hral vyrovnaný hokej, ale potom sme urobili chyby, ktoré nás stáli zápas."

Patrik Lamper, strelec tretieho gólu Slovana: "Som rád, že sme opäť zvíťazili. Je to dobré, pretože hráme o svoju budúcnosť. Opadla z nás nervozita po výhre nad Novgorodom a verím, že aj do tretice uspejeme proti Jokeritu."

Jakub Štěpánek, brankár Slovana: "Bol to jeden z tých vydarenejších zápasov v sezóne. Som rád, že na konci sme nepripustili drámu. My sme sa dobre pripravili, chceli sme vyhrať. Sme spokojní."