Košický kraj

Z lúpeže zamestnanca donášky v Košiciach obvinili 20-ročného muža

Poškodenej majiteľke prevádzky vznikla krádežou peňaženky s finančnou hotovosťou škoda viac ako 400 eur. Zamestnancovi donášky páchateľ nespôsobil žiadnu škodu a udalosť sa zaobišla bez zranení.

Košičan s kladivom napadol a zranil štyri osoby

Policajti krátko po čine zadržali muža podozrivého z tohto skutku. Obvineného umiestnili do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie.

Košický Art Film Fest s novým logom bude 14.-22. júna

V priebehu deviatich júnových dní chce aj pripravovaný ročník ponúknuť výber toho najvýznamnejšieho, čo súčasná kinematografia ponúka.

Námestníkmi primátora Košíc sú Lucia Gurbáľová a Marcel Gibóda

Obaja viceprimátori boli v novembrových komunálnych voľbách zvolení do mestského zastupiteľstva za koalíciu SaS, KDH, SMK-MKP, Nova a OKS, Gurbáľová je členkou KDH.,aktualizované 

Polícia zadržala v obci Záhor dvoch Pakistancov, boli vyhostení

Cudzincov najprv zaznamenali kamery pri nedovolenom prekročení štátnej hranice z Ukrajiny do SR.

Na Gemeri je po nočnom snežení na viacerých cestách čerstvý sneh

V Rimavskosobotskom okrese musia vodiči rátať s čerstvým snehom hrubým dva centimetre na horskom priechode Zbojská nad Tisovcom.

Prvým dieťatkom na východe je Sofia z Novej Lesnej

Druhým dieťatkom v poradí, ktoré v noci prišlo na svet na východe krajiny, je Dávidko, ktorý sa narodil trištvrte hodiny po polnoci vo Vranove nad Topľou.

V Michalovciach súťažili vo vystreľovní zátok zo šampanského

Víťazom sa stal Radek Milion z Českej republiky, zátka z jeho šampanského doletela na vzdialenosť 27,15 metra.

Nostalgická jazda vlakom z Košíc do Kysaku vyvrcholila ohňostrojom

Už tradičnú akciu organizovalo občianske združenie Detská železnica Košice.

Betliarska výstava približuje život grófky Elizabeth Olgyay Andrássy

V domácnosti Elizabeth sa nachádzalo len zopár predmetov odkazujúcich na bohatú minulosť jej rodu, ktoré si návštevníci výstavy budú môcť pozrieť.

V okrese Trebišov pribudli ďalšie prípady chorých na osýpky

Celkovo od septembra, keď začali prípady ochorení na osýpky v okrese Trebišov výraznejšie pribúdať, do 28. decembra ochorelo 105 osôb.

Trebišovské silvestrovské oslavy budú s diskotékou a ohňostrojom

Trebišovčanom sa v závere roka 2018 prihovorí primátor mesta Marek Čižmár. Na polnoc je pripravené odpálenie ohňostroja, ktorý potrvá zhruba štvrťhodinu.

Košická zoo má na prelome rokov nové mláďa - ovcu kamerunskú

Ovce kamerunské chová košická zoo takmer od začiatku svojho vzniku. V súčasnosti tvorí stádo 11 ovečiek, jeden baran a najnovší prírastok.

Košice sa pripojili k ČSR až dva mesiace po jeho vyhlásení

Proces začlenenia mesta do ČSR bol fakticky zavŕšený vstupom československého vojska na územie Košíc bez boja nasledujúci deň – 29. decembra 1918.

Košický dopravný podnik odstaví na Silvestra automaty na lístky

V čase odstávky automatov bude možné si cestovný lístok zakúpiť prostredníctvom SMS alebo u vodičov dopravných prostriedkov.

V Moldave nad Bodvou vzniklo klzisko za približne 20.000 eur

V Moldave nad Bodvou bolo v predchádzajúcich obdobiach len provizórne klzisko v lokalite Pod kopcom. Keďže nešlo o chladenú ľadovú plochu, podmienky na korčuľovanie boli obmedzené.

Košice vyzvali EEI na stretnutie, firma označila postup za nekorektný

Mesto Košice sa v zmysle všeobecne záväzného nariadenia stáva od 1. januára 2019 namiesto spoločnosti EEI výlučným  prevádzkovateľom parkovacích miest v zóne plateného parkovania. 

V Košickom kraji pri troch nehodách asistoval alkohol

K dvom dopravný nehodám v Košiciach došlo v utorok (25.12.). Ráno na Maurerovej ulici 20-ročný vodič aj napriek tomu, že nemá vodičské oprávnenie, šoféroval pod vplyvom alkoholu.

Galéria umelcov Spiša pripravila výstavu digitálneho písma

Jednotlivé písma sú prezentované v priestorovej tzv. site-specific inštalácii prostredníctvom obojstranných tlačí, ktoré sú zoradené v chronologickom slede.

Záujem o osobný bankrot sa medziročne takmer zdvojnásobil

Košickú kanceláriu CPP navštevujú predovšetkým ľudia v produktívnom veku, dôchodcovia zo sociálne nižších skupín a ľudia s menším príjmom.