< sekcia Kultúra

RTVS odvysiela zápasy Slovana a Trenčína na ihriskách súperov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

V prvom dueli, ktorý Dvojka odvysiela v priamom prenose od 20.10 h, sa stretne Rapid Viedeň a Slovan Bratislava.

Bratislava 15. augusta (TASR) - Séria futbalových prenosov v RTVS bude pokračovať vo štvrtok 16. augusta zápasmi slovenských zástupcov v treťom predkole Európskej ligy. V prvom dueli, ktorý Dvojka odvysiela v priamom prenose od 20.10 h, sa stretne Rapid Viedeň a Slovan Bratislava.

Druhý zápas Feyenoord Rotterdam - AS Trenčín sprostredkuje RTVS divákom vďaka živému online prenosu na stránke RTVS a sociálnej sieti FB Šport v RTVS. Futbaloví fanúšikovia a užívatelia internetu si ho budú môcť pozrieť od 20.30 na území Slovenska exkluzívne na stránke RTVS www.rtvs.sk/televizia/live-o a sociálnej sieti FB Šport v RTVS. Komentátorom bude Richard Fekete.

"Už po prvých dvoch predkolách bolo jasné, že RTVS vytvorila historický rekord v počte odvysielaných zápasov slovenských tímov v predkolách európskych pohárov. V priamych prenosoch sme priniesli na televízne obrazovky všetkých 6 zápasov slovenského majstra v predkolách Ligy šampiónov, čo bolo našou prioritou. Veľký priestor však dostali aj všetci traja naši zástupcovia v Európskej lige. Mladého diváka určite poteší, že premiérovo odvysielame plnohodnotný priamy prenos aj prostredníctvom oficiálneho FB profilu Šport v RTVS. Veríme, že futbalisti AS Trenčín potvrdia vynikajúci vstup do dvojzápasu s Feyenoordom a záujem divákov bude veľký," uviedol v tlačovej správe šéf športovej sekcie RTVS Matej Hajko.