< sekcia Magazín

Bratislavou sa preženie jarná búrka hudobných akcií

Foto: VFF

Spolu s prvými jarnými dňami prichádza do Bratislavy medzinárodné podujatie Visegrad Film Forum 2018.

Bratislava 16. apríla (OTS) - Spolu s prvými jarnými dňami prichádza do Bratislavy medzinárodné podujatie Visegrad Film Forum 2018, ktoré okrem intenzívneho programu pre filmových nadšencov ponúkne aj nezameniteľnú šnúru večerných párty každého žánru podľa chuti.

Trochu z retra a rock’n‘rollu
Wtf?VFF! Čo sa ukrýva za tajomnou skratkou VFF sa dozviete na otváracej párty už v utorok 17. apríla v priestoroch kaviarne Kafe Scherz. Prítmie kinosál vymeníme za barové stoličky a foajé za tanečný parket. Keď DJ – ské trio VOODOOBEATS (SK) vytiahne platne, začnú hrať besne, ale premyslene! Do víru zábavy nás vtiahnu výberom z Rockabilly a Surf cez 60's psychadéliu, Garage rock, Post-punk až po dnešnú scénu.
Event: https://www.facebook.com/events/388671251609151/

Foto: VFF

Trochu z popových hitoviek a elektroniky
V late night drink bare Bukowski nebudeme miešať nový drink, ale spojíme dve fantastické hudobné ingrediencie. Bukowski meets Kieszlowski je výbuch elektronickej všehochuti a nevyslovených hudobných prianí. Dj Miirae (CZ) spustí riadenú hypnózu na vlne darkwave, dávky indie chillu a synťákovej nostalgie rokov osemdesiatych. DJ Karma je zdarma (SK) zahrá pre všetky generácie nostalgických duší. Pri jej popovom playliste necítiť vinu, ostáva len potešenie.

Event: https://www.facebook.com/events/123959085042000/

Foto: VFF

Trochu živej hudby
Vo štvrtok v spolupráci s festivalom menšín [fjúžn] predvedú kapely svoje hudobné zručnosti v KC Dunaj. Španielsko-argentínski Colectivo Panamera prinesú radostnú zmes rocku a tradičných transatlantických žánrov. Domácu scénu zastúpia zasnívaní Bad Karma Boy, ktorí si na koncert pripravili aj spoluprácu so špeciálnym hosťom. O support sa postarajú osvedčení DJs Beyuz a Potkan.
Event: https://www.facebook.com/events/2055331978047818/

Trochu mixážnych pultov
V piatok sa presunieme zo starého mesta do kultúrneho priestoru Nová Cvernovka. Tam sa odviažeme na ďalšej akcii organizovanej festivalom [fjúžn]. Klubová noc v spolupráci s vydavateľstvom ajlavmjuzik predstaví dj-ov, ktorí miešajú rôzne tracky aj rôzne kultúrne vplyvy. Samozrejme, nebude chýbať ani domáci support. Od mixpultu sa budú postupne predstavovať až 4 hudobníci z celého sveta: Kutmah (UK/DE/USA), Sofie (AT/USA), Petijee (SK) a Biomat (SK).
Event: https://www.facebook.com/events/898786150301500/

Foto: VFF

Trochu temného techna
Na vyvrcholenie hudobnej šnúry zoberte vašich démonov na párty pod názvom Pseudomonarchia Daemonum! Priamo v podsvetí legendárneho bratislavského Subclubu budú besnieť temné sily nemeckých, talianskych a srbských techno klubov s podporou dvoch slovenských. Na zničenie obuvi poslúžia Rell (zwischenwelten,holotone), Violet Poison (veleno viola), Brenecki (ontal, new york trax, midnight shift, natural sciences), Ank (lobotomija, derivate) a Bari (techno gang).
Event: https://www.facebook.com/events/2019486731651228/

7. ročník Visegrad Film Fora určeného pre mladých filmárov, študentov a filmových nadšencov z celého sveta ponúkne počas piatich dní netradičný audiovizuálny program, tvorený z prednášok a premietaní s diskusiou šiestich renomovaných hostí.

Visegrad Film Forum 2018
Dátum: 17.-21. apríl 2018
Miesto: Bratislava, Slovensko
Miesto konania: Filmová a televízna fakulta VŠMU
web: www.visegradfilmforum.com
facebook: www.facebook.com/VisegradFilmForum
instagram: @vffbratislava #vff2018 #morethanyouexpect

Spot 2018 youtube:


Organizátor: Boiler o.z.
Spoluorganizátor: Filmová a televízna fakulta VŠMU
Finančná podpora: Medzinárodný vyšehradský fond, Audiovizuálny fond, Stredoeurópska nadácia, Bratislavský samosprávny kraj, Nadácia SPP
Partnerské školy: Filmová a televízna fakulta VŠMU Bratislava (FTF VŠMU Bratislava), University of Silesia v Katoviciach (WRiTV – Katovice), The Academy of Drama and Film Budapešť (SZFE Budapešť), Filmová a televízna fakulta Akadémie múzických umení v Prahe (FAMU Praha), The Academy of Theatre, Radio, Film and Television v Ljubljane (AGRFT Ljubljana), Oulu University of Applied Sciences v Oulu (OAMK Oulu), Lithuanian Academy of Music and Theatre vo Vilniuse (LMTA Vilnius), Academy of Performing Arts v Sarajeve (ASU Sarajevo)

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.