< sekcia Magazín

Van Goghovo dielo sa rozšírilo o dve kresby

Na snímke kresba s názvom The Hill of Montmartre with Stone Quarry od svetoznámeho výtvarného umelca Vincenta Van Gogha 16. januára 2018. Foto: TASR/AP

Súčasťou diela Vincenta Van Gogha (1853-1890) sú stovky kresieb, pričom asi polovicu z nich vlastní múzeum v Amsterdame. Naposledy objavili neznámu majstrovu kresbu v roku 2012.

Amsterdam 16. januára (TASR) - Múzeum Vincenta Van Gogha v holandskej metropole Amsterdam v utorok potvrdilo, že dielo tohto svetoznámeho výtvarného umelca 19. storočia sa rozšírilo o dve kresby s anglickými názvami "The Hill of Montmartre with Stone Quarry", respektíve "The Hill of Montmartre". Obe práce pochádzajú z roku 1886. Prvá z nich sa našla pred rokmi v pozostalosti slávneho výtvarníka, druhá bola súčasťou zbierky múzea, avšak nebola pripisovaná majstrovi.

Ako podľa agentúry DPA v utorok konštatoval riaditeľ amsterdamského múzea Axel Rüger, obe diela sú si evidentne blízke tak formátom, štýlom, technikou i použitým materiálom. Prvé z nich je majetkom istej nadácie a ešte nikdy doteraz nebolo vystavené.

Obe kresby sú súčasťou výstavy "Impressionism & Beyond. A Wonderful Journey" v Singerovom múzeu v Larene neďaleko Amsterdamu.

Súčasťou diela Vincenta Van Gogha (1853-1890) sú stovky kresieb, pričom asi polovicu z nich vlastní spomínané múzeum v Amsterdame. Naposledy objavili neznámu majstrovu kresbu v roku 2012.

Na snímke kresba s názvom "The Hill of Montmartre" od svetoznámeho výtvarného umelca Vincenta Van Gogha 16. januára 2018.
Foto: TASR/AP

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.