< sekcia Magazín

Super vlasy každý deň? So správnymi produktami to ide jednoducho

Foto: Shutterstock

Aj ten najdrahší šampón bude zbytočný, ak nebude vhodný na váš typ vlasov.

Preto je potrebné predstaviť si základné produkty, bez ktorých sa môžete so super vlasmi rozlúčiť. Laky na vlasy síce dotvoria finálny vzhľad, ale to nie je všetko.

Povinná výbava vo vašej kúpeľni
1. Šampón
Základ? Áno. Vybrať ten správny však už také jednoduché nie je. V obchodoch nájdete nasledujúce druhy šampónov:
• Čistiaci šampón. Najčastejšie sa využíva na vyčistenie pokožky napríklad pred farbením.
• Šampón na objem. Na dosiahnutie objemu vyberajte s ľahkou konzistenciou, ktorá nezaťaží vlas.
• Šampón na vyrovnanie vlasov. Často obsahuje olej alebo silikón. Ak použijete na vyrovnanie ešte aj žehličku, výsledok bude dokonalý.
• Šampón na farbené vlasy. Používaním špeciálnej kozmetiky bude farba vašich vlasov intenzívna a vymývať sa ude pomalšie.
Pri výbere šampónov odporúčame mať dva s odlišným zložením a strieďať ich každé 4 a 5 umytí.

2. Kondicionér
Je veľmi účinným produktom, ktorý vaše vlasy zjemní a navráti vlasu vlhkos a pružnosť. Ak sa neviete rozhodnúť aký kondicionér vybrať, stačí kliknúť na Deliashop.sk. Tu nájdete širokú ponuku na rôzne typy vlasov.

3. Maska
Je výbornou alternatívou kondicionéru na obnovu suchých a poškodených vlasov. Aplikuje sa na celú dlžku vlasu a približne po pol hodine sa zmyje. Výsledok? Zdravé a vyživené vlasy.

4. Suchý šampón
Rušné ráno a vy si nestíhate umyť vlasy? Suchý šampón je vaša prvá pomoc. Dnes už na trhu existujú suché šampóny pre rôzne farby vlasov. Stačí si len vybrať.

5. Lak na vlasy
Ak sú vaše vlasy veľmi nepoddajné a to ani po použití masky či kondicionéru, je na čase siahnuť po laku na vlasy. Dnešné laky na vlasy sú zárukou dokonalej fixácie a zároveň vaše vlasy nebudú pôsobiť zlepene.

S týmito produktami sa vyhnete dobre známemu dňu zlých vlasov už navždy.