< sekcia Magazín

FOTO: Robert Redford ohlásil odchod do hereckého dôchodku

Robert Redford, archívna snímka. Foto: TASR/AP Photo

Redford sa preslávil v roku 1967 účinkovaním v komédii Bosé nohy v parku. Svoju pozíciu hereckej hviezdy potvrdil klasickými snímkami ako napríklad Butch Cassidy a Sundance Kid.

Los Angeles 7. augusta (TASR) - Americký herec Robert Redford oznámil, že po 60 rokoch aktívnej kariéry vo filmovom priemysle odchádza do hereckého dôchodku. Hodlá tak spraviť po jesennej premiére svojho posledného filmu The Old Man & The Gun, v ktorom stvárnil hlavnú úlohu bankového lupiča.

"Vraví sa, že nikdy nehovor nikdy, ale som hlboko presvedčený, že dávam bodku za svojím herectvom, ktorému som sa venoval už od svojich 21 rokov. Domnievam sa, že už stačilo," povedal 81-ročný Redford pre pondelkové vydanie týždenníka Entertainment Weekly, z ktorého cituje agentúra Reuters.

Na archívnej snímke zo 7. mája 1972 v Cannes zľava, herec Robert Redford a jeho manželka Lola, režisér Sydney Pollack a jeho manželka Claire Griswoldová prichádzajú na prezentáciu amerického filmu Jeremiah Johnson. V poradí 69. ročník Medzinárodného filmového festivalu v Cannes sa uskutoční v dňoch 11. - 22. mája 2016.
Foto: TASR/AP

Redford sa preslávil v roku 1967 účinkovaním v komédii Bosé nohy v parku. Svoju pozíciu hereckej hviezdy potvrdil klasickými snímkami Butch Cassidy a Sundance Kid (1969), Podraz (1973), Veľký Gatsby (1974), Všetci prezidentovi muži (1976), Spomienky na Afriku (1985) či Neslušný návrh (1993).

Redford však nevylúčil, že bude pokračovať v režisérskej práci, kde takisto dosiahol mnohé úspechy. Režíroval filmy ako Obyčajní ľudia (1980), Vojna o fazuľové pole (1988), Kadiaľ tečie rieka (1992), Quiz Show (1994) alebo Zaklínač koní (1998). Je držiteľom dvoch Oscarov a troch Zlatých glóbusov.

Herci Robert Redford (vľavo) a Jane Fondová pózujú fotografom počas fototermínu k filmu 'Our Souls at Night' na 74. ročníku Medzinárodného filmového festivalu v Benátkach 1. septembra 2017.
Foto: TASRAP

V roku 1978 bol jedným zo zakladateľov filmového festivalu Sundance, ktorý je v súčasnosti najväčšou prehliadkou nezávislých filmov v USA. V roku 2005 mu udelili Prezidentskú medailu slobody, najvyššie americké civilné vyznamenanie.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.