< sekcia Magazín

Chceli prečistiť potrubie, omylom doň vyliali 18-tisíc litrov whisky

Foto: designbridge.com

Na omyl upozornili až zamestnanci miestnych kanalizácií, ktorí po niekoľkých hodinách zaregistrovali veľmi silný zápach alkoholu v odpadovom potrubí.

Londýn 1. marca (TASR) - Tisíce litrov škótskej whisky vypustili omylom do kanalizácie v závode na plnenie fliaš v škótskom Dumbartone. Informoval o tom dnes denník Scottish Sun, podľa ktorého sa do odpadového potrubia dostalo 18.000 litrov whisky.

K omylu došlo počas nočnej zmeny, keď zamestnanci mali premyť potrubie vodou a saponátom. Namiesto toho však nedopatrením použili whisky pripravenú na fľaškovanie. Na omyl upozornili až zamestnanci miestnych kanalizácií, ktorí po niekoľkých hodinách zaregistrovali veľmi silný zápach alkoholu v odpadovom potrubí.

Chivas Brothers, ktorá v plniarni zamestnáva asi 600 ľudí a vyrába druhú najpredávanejšiu whisky na svete, záležitosť z 26. februára prešetruje.

Vedenie spoločnosti ubezpečilo, že k úniku whisky do miestnej rieky Leven, ani do iných tokov, nedošlo. Únik alkoholu do kanalizačnej siete nemal vplyv ani na procesy čistenia odpadových vôd, k čomu by pri veľkom objeme alkoholu mohlo za suchého a chladného počasia dôjsť, spresnila britská rozhlasová a televízna spoločnosť BBC.