MS v hokeji 2018

Ramsay na svojich zverencov po prvej tretine nezvýšil hlas

Jeho zverenci vstúpili do duelu pasívne a v prvej tretine jasne dominovali ich súperi, ktorí dali dva góly a na strely viedli vysoko 17:2.

Fehérváryho potešila konfrontácia s jeho vzorom, Dacjukom

Na strane Ruska sa objavilo niekoľko hráčov z NHL, Fehérváry sa však špeciálne tešil na bývalého hráča Detroitu.

Slováci chcú Bielorusov zdolať bez ohľadu na situáciu

Ramsayho zverenci môžu nazbierať maximálne jedenásť bodov a na postup potrebujú, aby Švajčiari prehrali.

Nóri vyhrali, Kórea zostupuje do divízie

Po štyridsiatich sekundách vybojovali Kórejci presilovku, ktorú aj bleskovo zužitkovali. Arbitri gól po dlhej porade neuznali pre nedovolené postavenie hráča v bránkovisku.,aktualizované

ONLINE: Zázrak sa nekonal, Slovensko podľahlo Rusku 0:4

V predposlednom zápase základnej A-skupiny bol súperom slovenských hokejistov mimoriadne kvalitný tím Ruska. ,aktualizované

Hokejista Nestrašil predčasne skončil na MS 2018 pre zranenie ramena

Dvadsaťsedemročný útočník sa zranil hneď v úvode piatkového víťazného zápasu proti Bielorusku (3:0).

Siedmy súper: Slováci proti Bielorusku možno o štvrťfinále

Slováci majú s Bielorusmi pozitívnu bilanciu, dokopy sa stretli v 32 dueloch, z ktorých vyhrali osemnásť.

Slováci proti Rusku v bielom, rozhodovať budú Lemelin a Rantala

Zápas sa začne o 16.15 h. Sledujte ho spolu s nami ONLINE.

Slováci majú postup vo svojich rukách, môže im stačiť aj 9 bodov

Ak by Slováci získali s Ruskom a Bieloruskom dokopy aspoň päť bodov, účasť medzi najlepšou osmičkou by im neušla.

Tomáš Jurčo pred zápasom s Rusmi: Radšej hrám proti silnejším tímom

Zverenci trénera Craiga Ramsayho podali doteraz najlepší výkon v zápase s obhajcami trofeje zo Švédska, ktorým podľahli tesne 3:4 po predĺžení.

Proti Rusom sa do bránky postaví Čiliak, Jaroša trápi viróza

Po nedeľňajších zápasoch je jasné, že z kodanskej A-skupiny postúpia do štvrťfinále Švédsko, Rusko a Česko.

Nemci prekvapivo vyhrali nad Fínskom

V predĺžení mohol o víťazstve Fínska rozhodnúť Kapanen, ale svoju šancu nepremenil a z následného protiútoku sa po spolupráci s Kahunom presadil Eisenschmid.,aktualizované

Švédi zdolali po náročnej tretej tretine Švajčiarov

Úvod duelu bol opatrný, Švajčiari mali už v tretej minúte k dispozícii presilovú hru. Nezahrali ju však dobre a navyše faulovali. Po návrate Everberga na ľad mali početnú prevahu Švédi a tí trestali.,aktualizované

Česi jednoznačne rozdrvili Francúzov

Favorit mal od začiatku hru pevne v rukách, hralo sa prevažne v obrannom pásme Francúzska a úvodný gól padol už v 4. minúte. Krejčí vyhral buly, Pastrňák vypálil a trafil do horného rohu bránky. ,aktualizované

USA porazili Nórsko a upevnili si pozíciu na čele skupiny

Nóri sú s tromi bodmi na predposlednej 7. priečke a v pondelok od 16.15 h na nich čaká dôležitý zápas o zotrvanie v A-kategórii s Kórejskou republikou.,aktualizované

Šiesty súper: Slovenskí hokejisti chcú zopakovať prekvapenie zo ZOH

Rusi odštartovali turnaj impozantne, keď už v prvých troch dueloch mali skóre 20:0.

Slovenskí hokejisti navštívili veľvyslanectvo, padlo im to vhod

Priestory veľvyslanectva navštívil celý realizačný tím, pozvaní boli aj ďalší hostia.

Hudba v hokejovej kabíne je v réžii Hovorku, v kurze je najmä tanečná

Pri reproduktoroch sa v kabíne netancuje, no ako prezradil slovenský útočník, niektorí hráči majú chuť na spev.

Produktivitu na MS vedie fínske duo, Slováci sú najlepší v oslabení

Zo Slovákov je na tom najlepšie Ladislav Nagy (35.), ktorý nazbieral 5 bodov za 1 gól a 4 asistencie.

Švédov na MS posilní trio z Nashville - Arvidsson, Forsberg a Ekholm

Švédi figurujú so 14 bodmi na čele tabuľky A-skupiny. V nedeľu o 20.15 h ich v Kodani čakal zápas so Švajčiarskom.

Kanada prehrala s Fínskom, ide o jej najvyššiu prehru od roku 2006

Kanaďanom sa nedarilo. ,aktualizované

Rusko porazilo Švajčiarsko, no favorit sa potrápil

V zápase sa v úlohe jedného z dvoch hlavných rozhodcov predstavil Slovák Jozef Kubuš.

Nyquist o bývalom spoluhráčovi Jurčovi: Obaja radi dávame góly

Dvadsaťpäťročný krídelník Jurčo otvoril v 11. minúte skóre zápasu, keď do siete tečoval strelu Mária Grmana. Nyquist o osem minút neskôr otočil na 2:1.

Dánsko si pripísalo štvrté víťazstvo, porazilo Kóreu

Kórejčania sú naďalej poslední bez zisku jediného bodu.,aktualizované

Bielorusko prehralo s Rakúskom, na rok sa s elitou rozlúči

V poslednom vystúpení si Bielorusi v utorok zmerajú sily so Slovenskom.,aktualizované

Švédsky hráč Zibanejad priznáva: Boli to tvrdo vybojované body

Slováci napriek prehre naštrbili suverenitu Švédov, ktorí do soboty nestratili na MS v Dánsku ani jediný bod.

Ramsay po zápase so Švédskom: Výborný bekčeking a protiútoky

Ramsay po zápase vyzdvihol výkon Mareka Ďalogu, ktorý hral výborne v obrane a predviedol aj niekoľko nebezpečných ofenzívnych výpadov.

Grman po dráme so Švédskom: Jeden bod sa nám máli

Dvadsaťjedenročný mladík sa prebojoval na svoj premiérový šampionát a v sobotňajšom zápase si pripísal aj prvý bod. ,aktualizované

Ďalogu tesná prehra so Švédmi mrzí: Pokašľal som to

V druhej tretine strelil Ďaloga gól na 2:3 v oslabení, neskôr mal aj ďalšie šance. V zápase zaujal svojimi ofenzívnymi výpadmi.

Lotyši po výhre nad Nemcami poskočili v tabuľke na 4. miesto

Nemci sú so ziskom piatich bodov na 6. mieste.,aktualizované

Slováci podľahli Švédsku. Náš najlepší výkon, zhodnotil Ramsay

O triumfe Švédov nakoniec rozhodol v predĺžení Zibanejad.,aktualizované

Američanov posilní center Bonino

Tridsaťročný hráč sa predstaví na svojom druhom svetovom šampionáte v kariére.

ONLINE: Slováci bojovali proti Švédom, na výhru to nestačilo

Zverenci kanadského trénera Craiga Ramsayho bojujú v týchto chvíľach o mimoriadne dôležité body s hokejistami Švédska. Ako sa im v tomto ostro sledovanom zápase darí, môžete sledovať s nami online.,aktualizované

Švajčiarov posilnia Josi a Fiala z Nashvillu

Obaja by Helvétom mali pomôcť už v nedeľňajšom zápase so Švédskom.

Slovenskí fanúšikovia verili nielen proti Švédom, ale aj v postup

Slováci nastúpili v sobotu na poludnie proti zatiaľ suverénnym Švédom, ktorí vyhrali všetky štyri zápasy a majú impozantné skóre 19:2.,aktualizované

Bielorusko podľahlo Česku, rozhodla prvá tretina

Česi sú v priebežnej tabuľke so ziskom 9 bodov na treťom mieste, Bielorusi ju bez bodu uzatvárajú.,aktualizované

Američania dosiahli s Kóreou najvyššie víťazstvo, skórovali 13-krát

Kórejci síce išli do vedenia v 3. minúte, keď sa v presilovke presadil An, ale potom to bola jednoznačná záležitosť Američanov.,aktualizované