Najnovšie

Hlavné ázijské akciové indexy uzavreli týždeň stratami

V piatok skončili v červených číslach tri hlavné ázijské indexy. Japonský Nikkei 225 oslabil voči štvrtkovému záveru obchodovania o 441,36 bodu (-2,02 %) na hodnote 21.374,83 bodu.

Rumunsko odmietlo vydať Ankare tureckého novinára

Demirkayov prípad pobúril rumunskú verejnosť, pričom petíciu za to, aby ho Bukurešť nevydala Ankare podpísalo vyše 7000 ľudí.

Obec Lenartov je známa nálezom meteoritu zo začiatku 18. storočia

Lenartov preslávil i jej rodák Andrej Kaputa, ktorý pôsobil ako misionár na Papue-Novej Guinei.

FIS chce diskvalifikovať Luitza, Nemci majú 15 dní na odpoveď

Antidopingové pravidlá FIS z júla 2016 uvádzajú, že takéto porušenie sa trestá automatickou diskvalifikáciou, ale predpisy Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) z tohto roka to nezakazujú.

Koncern Volkswagen aj v novembri vyexpedoval menej vozidiel

Na nepriaznivom trende sa už druhý mesiac po sebe prejavuje aj neisté východisko z pokračujúceho obchodného sporu medzi Spojenými štátmi a Čínou.

Protestujúci v žltých vestách žiadali v Londýne okamžitý brexit

Londýnska Metropolitná polícia na margo protestu žltých viest"uviedla, že o ňom vedela a že nikto z protestujúcich nebol zadržaný.

Obyvatelia Bratislavského kraja majú na rok 2019 dobrý rozpočet

Vízie rozpočtu vychádzajú z programového vyhlásenia a zapracované sú do neho aj najaktuálnejšie potreby inštitúcií či obyvateľov kraja.

Rast veľkoobchodných cien v Nemecku sa v novembri spomalil

Destatis informoval, že veľkoobchodné ceny v Nemecku vzrástli v novembri medziročne o 3,5 % po 4-percentnom raste v predchádzajúcom mesiaci. Vrátili sa tak k rastu, ktorý zaznamenali v septembri.

Kvôli nehode je rýchlostná cesta z Nitry do Trnavy uzatvorená

Hasiči momentálne zachytávajú unikajúce prevádzkové kvapaliny z havarovaných vozidiel.

Svindal vyhral super-G vo Val Gardene pred Innerhoferom a Jansrudom

Tridsaťpäťročný Nór sa stobodovým ziskom vyšvihol na čelo celkového poradia seriálu pred Rakúšana Marcela Hirschera, ktorý neštartoval.,aktualizované 

M. Lajčák rokoval s J.-Y. Le Drianom a podpísal dohodu s UNESCO

Ministri tiež zhodnotili, že vzťahy medzi Francúzskom a Slovenskom sú výborné.

Polícia získala vycvičeného psa na vyhľadávanie chemických látok

Na Slovensku za tento rok zaznamenali 16 prípadov, keď boli nebezpečnými chemickými látkami zabité dravce, vrátane chránených druhov, a iné zvieratá.,aktualizované 

Rusko je pripravené diskutovať s USA o vzájomnom plnení INF

Spojené štáty pred časom obvinili Rusko z porušovania tejto dohody, uzavretej ešte za čias studenej vojny, a hrozia, že od nej odstúpia, ak sa Moskva do 60 dní nevráti k implementácii INF.

Šaľa otvorí cez víkend zimné klzisko

Oficiálne bolo klzisko otvorené už vo štvrtok 13. decembra, kedy sa na ňom konal exhibičný zápas domáceho tímu a hokejistov z Nitry.

RVR apeluje na vysielateľov, aby dbali na jazykovú úroveň vysielania

Sťažovateľom podľa hovorkyne RVR Furjelovej najčastejšie prekáža výslovnosť spoluhlásky ľ a l, nárečie, netlmočenie do slovenčiny, vysielanie v českom jazyku, vulgarizmy, čechizmy a anglické výrazy.

V Nitre na UKF otvorili Jobsovo laboratórium

Zriadenie laboratória bolo financované z vlastných zdrojov fakulty a katedry. Jeho vybudovanie je súčasťou viacerých aktivít Fakulty prírodných vied (FPV) UKF pri príprave informatikov.

O ATP Turnaj majstrov majú záujem okrem Londýna aj Tokio či Singapur

Do roku 2020 sa záverečný mužský tenisový turnaj roka bude konať v britskej metropole, ktorá sa opätovne uchádza o organizáciu.

Kosovský parlament schválil vytvorenie armády

Zákony podporilo všetkých 107 prítomných poslancov kosovského zákonodarného zboru. Hlasovanie bojkotovali poslanci zastupujúci srbskú menšinu, ktorí majú v parlamente desať kresiel. ,aktualizované 

KDH M. Čaučíka do prezidentských volieb nepošle, má kandidovať do EP

Ako bude KDH v prezidentských voľbách postupovať, by malo načrtnúť sobotňajšie (15.12.) zasadnutie rady v Novom Smokovci.

Maďarská polícia zadržala v stredu a vo štvrtok 51 demonštrantov

V stredu bolo zranených deväť a vo štvrtok päť policajtov. Protestujúci poškodili osem vozidiel používaných políciou.