< sekcia

Slovenskí kickboxeri chcú z ME 10 medailí: Onuščák: Máme vysoké ciele

Peter Onuščák, archívna snímka. Foto: TASR Dano Veselský

V Bratislave sa predpokladá účasť 900 športovcov z vyše 30 krajín.

Bratislava 26. septembra (TASR) - Slovenskí reprezentanti v kickboxe budú na domácich majstrovstvách Európy súťažiť s vysokými medailovými ambíciami. Šampionát pod záštitou Svetovej asociácie kickboxerských organizácií (WAKO) v disciplínach Low Kick, K1 a Kick Light sa v bratislavskej hale na Pasienkoch uskutoční od 13. do 21. októbra.

Na tatami (Kick Light) a v ringu (Low Kick, K1) sa predstaví 31 zástupcov hostiteľskej krajiny. Prezidenta Slovenského zväzu kickboxu (SZK) Petra Onuščáka by potešilo desať medailí s minimálne dvoma zlatými. "Bude nás reprezentovať množstvo bojovníkov, veľkosťou výpravy sa vyrovnáme Rusom či Srbom. Verím, že dosiahneme také výsledky, aby mohla byť na nás hrdá aj slovenská športová verejnosť. Máme vysoké ciele, ale len tie nás dokážu posunúť ďalej. Veľké nádeje vkladáme najmä do štvorice žien - majsterky Európy v K1 Moniky Chochlíkovej, Veroniky Petríkovej, Lucie a Veroniky Cmárových. Medzi mužmi majú najväčšie šance majster sveta a vicemajster Európy v Kick Light Marek Karlík, bronzový z vlaňajších majstrovstiev sveta v K1 Tomáš Tadlánek či Pavol Garaj," povedal Onuščák.

V Bratislave sa predpokladá účasť 900 športovcov z vyše 30 krajín. Onuščák zdôraznil, že pôjde o najvýznamnejšie podujatie, aké sa v kickboxe na Slovensku uskutočnilo. "Prvýkrát v histórii usporiadame seniorský šampionát WAKO. Sme veľmi radi za túto možnosť prezentovania kickboxu, ktorý je pre naše farby veľmi úspešný. Veríme, že tento šport môže priniesť mladým ľuďom nové športové vzory a pritiahne ich do telocviční. Všetci fanúšikovia budú môcť sledovať podujatie aj online cez wakolive.com," dodal prezident SZK.

V Kick Light sa súťaži na tatami s rozmermi 7x7 metrov. Je to polokontaktná disciplína s kontrolovanými technikami - boxerskými údermi a kopmi aj na stehná. Verzia prenesená do ringu je Low Kick, kde je cieľ knokautovať súpera. K1 je jedna z najtvrdších a najatraktívnejších disciplín, pridávajú sa kolená, klinče.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.