Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech
< sekcia

Považská Bystrica prehrala v odvete na pôde Madeiry a vypadla

Ilustračná snímka Foto: TASR/Martin Baumann

Hralo sa odvetné stretnutie osemfinále Vyzývacieho pohára mužov 2017/2018 v hádzanej.

Funchal 17. februára (TASR) – Hádzanári MŠK Považská Bystrica prehrali v odvetnom stretnutí osemfinále Vyzývacieho pohára mužov 2017/2018 na palubovke portugalského tímu AM Madeira Andebol 24:30. So súťažou sa tak rozlúčili, v prvom dueli zdolali svojho súpera doma iba o dva góly 25:23.

Považania začali odvetu lepšie, ale po sérii technických chýb hostí otočila Madeira z 3:4 na 8:4 zo svojho pohľadu. Slovenský celok reagoval oddychovým časom, no súper naďalej dominoval a v polčasovej prestávke mal už náskok piatich gólov (14:9).

V úvode druhej časti žiaril v bránke Považskej Bystrice Kovačin a jeho spoluhráč Vallo v 43. minúte znížil na 17:18 z pohľadu svojho tímu. Ešte desať minút pred koncom boli hostia za stavu 19:21 výrazne v postupovej hre, v závere ale Madeira odskočila (v 57. minúte 27:22) a získala rozhodujúci náskok.