< sekcia

Slovenské basketbalistky podľahli Francúzsku, nejdú do štvrťfinále

Slovenkám nevyšiel vstup do stretnutia a v 7. minúte prehrávali 9:21.

Debrecín 22. augusta (TASR) - Slovenské basketbalové reprezentantky do 20 rokov prehrali v stredu v 2. fáze ME v poslednom zápase nadstavbovej F-skupiny v maďarskom Debrecíne s Francúzskom 63:68 a nepostúpili medzi osem najlepších tímov šampionátu. Zverenky Maroša Kováčika sa od piatka 24. augusta predstavia iba v bojoch o 9.-12. miesto.

Z dvoch šesťčlenných skupín (E, F) postúpili do ďalšej fázy šampionátu po štyri najlepšie tímy.

Slovenkám nevyšiel vstup do stretnutia a v 7. minúte prehrávali 9:21. Do konca úvodnej desaťminútovky však dokázali korigovať na prijateľných 20:25. V ďalšom priebehu slovenské reprezentantky pridali, postupne zmazali manko na súpera a v 16. minúte po trojke Draganovskej otočili vývoj stretnutia vo svoj prospech (35:33). Na konci prvého polčasu viedli o päť bodov 45:40.

Začiatok druhého dejstva bol v réžii francúzskeho výberu, ktorý do 26. minúty dokázal nakloniť misky váh na svoju stranu a vypracoval si vysoký deväťbodový náskok (56:47). O dve minúty neskôr už viedol 60:49 a vytvoril si dobrú východiskovú pozíciu. V záverečnej desaťminútovke si už Francúzky vedenie bez väčších problémov ustrážili a zaslúžene zvíťazili 68:63.

Daniel Jendrichovský, vedúci výpravy SR20: "Baby dnes podali fantastický výkon a bojovali. Francúzsko, ktoré do včerajška hralo na šampionáte zle, tak sa prebralo 24-bodovou výhrou nad Srbskom a podalo jeden fantastický výkon. Vo vynikajúcom zápase sme prehrali o päť bodov a ak by sme prehrali o tri a menej, tak by sme postúpili. Smútok je obrovský, pretože toto družstvo si zaslúžilo hrať o medaily, žiaľbohu bude hrať o 9. až 12. miesto a mne je to veľmi ľúto. Večerný zápas medzi Tureckom a Ruskom už nič neovplyvní, teda ak vyhrajú Turkyne, tak vo vzájomnej bilancii s Ruskami nám bude chýbať presne jeden kôš."

výsledok:
Slovensko 20 - Francúzsko 20 63:68 (45:40)

Najviac bodov: Bálintová 15, Páleniková a Oravcová po 13 - Kontehová 13, Chevaugeonová 12, Berniesová 10. TH: 23/20-15/12, fauly: 19:23, trojky 5:4.