Najnovšie

Občania Kolárova nešli hlasovať, v Tešedíkove chcú historický názov

"V Kolárove sa referenda zúčastnilo 39,65 percenta oprávnených voličov, preto referendum je neplatné," konštatovala pre TASR predsedníčka komisie Beáta Koczkás.

Abcházsko si volilo nový 35-členný parlament

Na priebeh hlasovania v republike s približne 240.000 obyvateľmi dohliadali desiatky zahraničných pozorovateľov.

Fico bude rokovať s každým, kto bude mať nad päť percent

Líder strany Smer-SD Robert Fico sa pre média vyjadril, že pozve k rokovaciemu stolu všetky strany, ktoré získajú nad 5%.,aktualizované 

Berényi očakáva, že SMK sa dostane do parlamentu

Šéf SMK József Berényi dúfa, že jeho strana sa dostane do parlamentu. "Očakávam o niečo viac ako päťpercentný výsledok.

Miestne referendum v Gregorovciach za odvolanie starostu je neplatné

Miestne referendum vyhlásili na základe petície občanov, pod ktorou bolo podpísaných 240 ľudí, čo predstavovalo viac ako 30 percent oprávnených voličov v obci.

SaS potešili predbežné výsledky aj neúspech SNS

Výsledky predbežného výskumu agentúry Focus pre Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS), ktoré napočítali SaS 7,1-percentnú podporu, považuje šéf liberálov Richard Sulík za úspech. "Po dvadsiatich rokoch je SaS prvou stranou, ktorá vznikla na zelenej lúke a ktorá potvrdila, že nie je iba na jedno volebné obdobie," vyzdvihol komentujúc predbežné čísla. Hostia a ...,aktualizované 

GALKO: Na našej výhrade voči Dzurindovi a Miklošovi sa nič nemení

Pre SaS je prvoradý výsledok strany, nie spoločné čísla strán stredopravého politického spektra, tvrdí exminister obrany Ľubomír Galko zo SaS.

Čarnogurský: Nevidím alternatívu pravicovej koalície

Ján Čarnogurský nevidí po voľbách možnosť vytvorenia čisto pravicovej koalície. Domnieva sa, že vládu zostaví buď Smer-SD sám, alebo strana Roberta Fica s pravicovými stranami.

Most-Híd očakáva lepší výsledok, než mu predpovedajú exit polly

Strana Most-Híd očakáva lepší volebný výsledok ako ten, ktorý mu predpovedajú exit polly zverejnené v televízii Markíza a v Rozhlase a televízii Slovenska. Podľa nich by strana získala 6,8 a 6,3 percenta.

Strana 99% má odhadom asi 2,6 %, ich prianie je byť v parlamente

"Ideálne by bolo, keby sme vo voľbách mali 9,9 %, ale boli by sme veľmi vďační voličom, ak by sme presiahli vstupnú hranicu do parlamentu 5 %," vyjadrila sa Dušatková.

Lídri strany 99% očakávajú výsledky volieb oddelene od novinárov

Nikto z predstaviteľov strany tak v čase od 20.00 od 21.30 h neprišiel medzi zástupcov médií, aby ich informoval o prípadných očakávaniach volebných výsledkov.,aktualizované 

Rybáriková skrečovala derby s Cibulkovou pre žalúdočné problémy (2)

"Mám trhlinu v triesle, navyše celú noc som vracala a trápili ma žalúdočné problémy. Pred začiatkom zápasu som mala teplotu," posťažovala sa Rybáriková.

Matovič bude držať palce aj SaS a SDKÚ-DS

Igor Matovič okolo desiatej hodiny večer dorazil do svojej volebnej centrály, ktorú si strana dočasne zriadila v reštaurácii na bratislavskom Námestí SNP. Ako povedal pre médiá, meškal preto, že jeho manželka Paulína sa na polhodinu zasekla vo výťahu. „Tak sme sa trošku zdržali,“ dodal.

Víťazom volieb by sa podľa MVK stal Smer-SD s 37,3 percentami

V parlamente by bolo aj KDH, OĽaNO, SDKÚ-DS, Most-Híd, SaS a SMK. ,aktualizované 

V.ŠARIŠ: Miestne referendum je neplatné, primátor M. Drab zostáva

Člen mestskej referendovej komisie Róbert Oros pre TASR uviedol, že k urnám sa nedostavil dostatočný počet oprávnených voličov.

Do parlamentu by sa podľa Focusu dostalo šesť strán

Víťazom dnešných volieb do Národnej rady (NR) SR by sa podľa výsledkov exit pollu, ktorý pre Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS) zrealizovala agentúra Focus, stala strana Smer-SD so ziskom 39,6 percenta.

Predčasné voľby sa skončili, začínajú sa rátať hlasy

Občania SR dnes rozhodovali, ktorí z 26 kandidujúcich politických subjektov budú nasledujúce štyri roky súčasťou 150-členného zákonodarného zboru.

V Ružinove ukradli škatuľu s nepoužitými hlasovacími lístkami

"Do volebného okrsku číslo 41 na Mierovej ulici v priestore základnej školy vošli dvaja muži vo veku približne 20 rokov, ktorí odcudzili papierovú škatuľu," uviedla hovorkyňa KR PZ Tatiana Kurucová.

Most bol podľa premiérky zodpovedný partner

Iveta Radičová (SDKÚ-DS) považuje Most-Híd za zodpovedného partnera a v dnešných voľbách mu želá úspech. Volebný výsledok netipuje rovnako ako ani bugárovci. ,aktualizované 

Sulík sa vyznal, že cieľom SaS je dostať sa do parlamentu

Predseda SaS dal koncom februára verejný prísľub, že pre kauzu Sasanka vráti strane mandát poslanca parlamentu, ak dnes nezíska najviac krúžkov z kandidátky SaS. ,aktualizované