Najnovšie

Návšteva Slovenskej technickej univerzity

Keďže tento rok sme sa prvýkrát stretli s novými predmetmi ako sú fyzika a chémia , rozhodli sme sa s nimi trochu bližšie oboznámi

Anglickí reprezentanti dostali od vedenia nový kódex správania sa

Anglická futbalová asociácia pristúpila k novým pravidlám, aby znížila incidenty svojich zverencov, ktoré sú ich nepriaznivou vizitkou.,aktualizované 

Pavol Paška nové komptencie získa, avšak menšie, ako sa navrhovalo

Predseda parlamentu bude môcť zaraďovať nové body do programu, ukončiť rozpravu predčasne nebude môcť. Je to dodržanie džentlmenskej dohody a nič iné sa teraz meniť nebude, povedal Jozef Viskupič.

V 91 rokoch sa tretíkrát oženil s 50-ročnou Ukrajinkou

Prežil vojnu, dve manželky i vlastného syna, Pán Karšňak oslávi v decembri 92 rokov. Na vlastnej svadbe aj tancoval.

OPEC znížila odhad rastu dopytu po rope v roku 2013

Kartel upozornil, že riziko ďalšej úpravy prognózy smerom nadol pretrváva. Svedčí o tom aj opakované zníženie odhadu spotreby ropy v tomto roku.

V Žiari nad Hronom bude interaktívna výstava Svetový supermarket

Výstava Svetový supermarket chce ponúknuť odpovede na otázky, ako napríklad súvisia naše mobily s vojnou v Kongu, či sú naozaj bavlnené veci, ktoré nosíme, prírodné a tým aj zdravé pre naše telo.

V zdravotníctve by na budúci rok malo byť 5,4 miliardy eur

Výdavky kapitoly ministerstva zdravotníctva sa predpokladajú na úrovni 1,4 miliardy eur, čo predstavuje medziročný rast o menej ako pol percenta. ,aktualizované 

Náklady Talianska na obsluhu dlhu vzrástli

Ministerstvo financií v Ríme získalo dnes 8 miliárd eur z predaja ročných dlhopisov. Priemerný výnos z nich vzrástol na 1,94 % z 1,69 % pri predchádzajúcej aukcii 12. septembra.

Na Luníku IX opäť potečie voda, Rómovia sú však nespokojní

Rómovia koordinátora pre Luník IX Ihnáta verbálne napádali a vyhrážali sa mu aj fyzickým násilím, preto privolal na pomoc políciu.

Minimálna mzda v budúcom roku stúpne na 337,70 eura

Tento návrh rastu o 3,2 % diskutoval šéf rezortu práce Ján Richter (Smer-SD) aj so sociálnymi partnermi, avšak aj napriek jeho snahe ich presvedčiť, nezískal ich jednotný súhlas.

Proces s veľkopodnikateľom Jozefom M. bude začiatkom novembra

V hlavnom pojednávaní bola a stále je potrebná ešte dlhodobo plánovaná výpoveď prostredníctvom telemosta exriaditeľa českej televízie TV Nova Vladimíra Železného.

Sudcovia by mali prísť o trestnoprávnu imunitu do konca roka

Šéf poslaneckého klubu OĽaNO Jozef Viskupič povedal, že ak zmena ústavy prejde, na začatie vyšetrovania či trestného stíhania sudcu už nebude potrebný súhlas Ústavného súdu SR.

Mária Čírová chce v novom klipe k piesni My podporiť zúfalé ženy

Touto témou sa vážnejšie zaoberám už asi rok. Rozprávala som sa so ženou, ktorá v sedemnástich otehotnela s chalanom, ktorý sa na ňu po oznámení, že bude otcom, vykašlal, spomína speváčka Čírová.

Chicagská polícia vyšetruje Stoičkova za napadnutie novinára

Počas osláv 15. výročia futbalového klubu Chicago Fire Stoičkov udrel žurnalistu po tom, ako ho požiadal o interview.,aktualizované 

Milánska polícia zatkla politika, ktorý kupoval volebné hlasy od mafie

Zambetti čelí obvineniam z korupcie, zo spolčovania sa so zločineckou organizáciou a z kupovania volebných hlasov.,aktualizované 

Ozdobou festivalu Jazz Prešov bude saxofonista Benny Golson

V rámci programu prešovského jazzového festivalu vystúpi aj Mariia Guraievska z Ukrajiny. Tá spolu s poľskými Ethno Jazz Synthesis ponúkne ukrajinské ľudové piesne v netradičnom spracovaní.

Odvolací súd oslobodil jednu členku Pussy Riot, zvyšným trest nezmenil

Tri odsúdené sa chcú ospravedlniť, ak svojou protestnou akciou veriacich urazili a zdôraznili, že ich akcia bola politická. ,aktualizované 

Ružinov pripravil na Deň seniorov semináre i tanečné vystúpenia

Seniori v bratislavskom Ružinove sú veľmi aktívni a radi sa zapájajú do aktivít mestskej časti, uviedol starosta Ružinova Pekár.

Banská Štiavnica oslávi založenie najstaršej technickej VŠ na svete

V Slovenskom banskom múzeu sa uskutoční medzinárodná konferencia venovaná Baníckej akadémii a Baníckym symbolom.

EXIMBANKA plánuje na budúci rok dosiahnuť čistý zisk 263.000 eur

EXIMBANKA plánuje v roku 2013 podporiť slovenský export v objeme 3,66 miliardy eur, čo predstavuje 5,8 % z predpokladanej výšky exportu Slovenskej republiky v roku 2013.