Najnovšie

Ceny ropy prudko padajú, americká WTI zlacnela o 5,5 %

Ceny ropy aktuálne smerujú k teritóriu, kde sa môže spustiť výpredaj smerom k minuloročným minimám, pričom cena WTI by mohla padnúť do blízkosti 42 USD za barel.

Rezort financií vidí príležitosť zefektívniť verejnú správu

Zamestnanci vo verejnom sektore si v nasledujúcich dvoch rokoch prilepšia, keď im základné tarify porastú ročne o desať percent.

Misia EP zameraná na kontrolu agrodotácií sa stretla s farmármi

Poľnohospodári hovorili napríklad o sofistikovanej korupcii, nerešpektovaní súdnych rozhodnutí zo strany Pôdohospodárskej platobnej agentúry, podnikaní finančných skupín s pôdou či zastrašovaní.

Šojgu: Rusko výrazne znížilo počet letov vojenských lietadiel v Sýrii

Ruský minister obrany Sergej Šojgu na stretnutí na ministerstve obrany povedal, že ruské vojenské letectvo dramaticky znížilo počet štartov v Sýrii.

Švajčiarsky lyžiar Viletta ukončil po sérii zranení kariéru

Víťaz superkombinácie z OH 2014 v Soči bojoval s pretrvávajúcimi zdravotnými problémami. V priebehu pätnástich mesiacov si dvakrát roztrhol skrížený väz a v marci ťažko zranil koleno.

Protimonopolný úrad uložil obrovskú pokutu za kartelovú dohodu

PMÚ uložil pokuty 15 podnikateľom v celkovej výške 9.386.456 eur za porušenie ustanovení zákona o ochrane hospodárskej súťaže spočívajúce v uzatvorení kartelovej dohody.

Slaviu Praha posilnia stredopoliari Ševčík a Masopust

Sú to hráči, ktorí napĺňajú našu základnú filozofiu, športovú aj charakterovú, cituje internetový portál denik.cz slová trénera Jindřicha Trpišovského.

Ukrajinská vláda schválila päť priorít pre rok 2019

Prvou prioritou je posilnenie hospodárskeho rastu v roku 2019, druhou prioritou je efektívne riadenie, verejná správa, treťou prioritou a jednou z kľúčových otázok je rozvoj ľudského kapitálu.

Kiska: Prítomnosť vojakov na misii NATO v Lotyšku dáva pocit bezpečia

Na základe pochvalných slov od kanadského veliteľa Kiska informoval, že vojaci sú pripravení zasiahnuť v prípade, ak by bola ohrozená bezpečnosť ktorejkoľvek krajiny NATO.

Kanonier Barcelony Messi sa teší z piatej Zlatej kopačky

Kanonier Barcelony sa tak odpútal od Cristiana Ronalda, s ktorým sa delil o prvenstvo. Tridsaťjedenročný Messi strelil v minulom ročníku najvyššej španielskej súťaže 34 gólov.

Primátor Trnavy Peter Bročka bude poberať plat vyše 5000 eur

Zákonom stanovená výška platu primátora mesta veľkosti Trnavy je 3378 eur.

Veterán Pozzato ukončil svoju cyklistickú kariéru

V roku 2012 dostal dištanc na tri mesiace za spoluprácu s lekárom Michelem Ferrarim, ktorému doživotne zakázali činnosť za distribúciu nepovolených substancií.

Bezpečnostná situácia v Iraku dovoľuje návrat utečencov späť do vlasti

Po tom, ako militanti z IS v roku 2014 obsadili veľkú časť Iraku, ušlo do Nemecka podľa dostupných údajov viac ako 245.000 Iračanov.

Hráči Bayern Mníchov: Ribery a Robben chystajú návrat

Mníchovčanom sa v uplynulom období darilo, v lige zvíťazili trikrát za sebou, v tabuľke figurujú na treťom mieste s 9-bodovým mankom na vedúcu Borussiu Dortmund.

Trump obvinil Facebook, Twitter a Google z preferovania demokratov

Obvinenie prišlo po tom, ako správa vypracovaná pre americký Senát odhalila, že pracovníci ruskej spoločnosti využili sociálne siete s cieľom ovplyvniť voľby v roku 2016 v prospech Trumpa.

ZMOS:Vyzvali sme poslancov nepodporiť novelu o pozemných komunikáciách

V reakcii na vyjadrenia Ministerstva dopravy a výstavby SR o povinnosti samosprávy zabezpečovať celoplošnú zimnú údržbu to v utorok uviedol hovorca ZMOS Michal Kaliňák.

SHMÚ: V noci na utorok bolo najchladnejšie v Banskobystrickom kraji

Teplota v noci v Čiernom Balogu bola -16,8 stupňa Celzia, v Radzovciach -16,2 stupňa Celzia a v Skerešove -16 stupňov Celzia.

Premiér Babiš nariadil úradu vlády zbaviť sa telefónov Huawei

Okrem niektorých českých ministerstiev používajú sieťové prvky a ďalšie komponenty od Huawei aj ďalšie štátne úrady a inštitúcie.

ÚDZS: Je nevyhnutné, aby sa ZAP a VšZP dohodli

Predstavitelia ZAP sa na tlačovej konferencii vyjadrili, že VšZP kontinuálne pokračuje s nemiestnym oslovovaním ambulantných poskytovateľov, ktorým zasiela zjavne nepravdivé a zavádzajúce informácie

DRÁMA NA SVAHU: Mladík sa pri páde napichol na lyžiarsku palicu

Horskí záchranári priviezli zraneného muža na parkovisko, kde ho primárne ošetrila posádka rýchlej zdravotnej pomoci