Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Kapitán Bostonu Bruins Slovák Zdeno Chára, archívne foto. Foto: TASR/AP

Kapitán Boston Bruins v 26. minúte zvýšil na 2:0. Celkovo porazili Montreal so štvorgólovým náskokom.

Washington 13. februára (TASR) - Slovenský hokejista Peter Cehlárik si v noci na pondelok pripísal prvé kanadské body v NHL. Svojmu Bostonu Bruins dopomohol dvoma asistenciami k domácemu víťazstvu 4:0 nad Montrealom Canadiens. Bodovo sa presadil v druhom vystúpení v zámorskej súťaži.

Cehlárik prihral na úvodný a tretí gól domácich. Dvadsaťjedenročný krídelník v 9. minúte našiel nádherným krížnym pasom Adama McQuaida, ktorý otvoril skóre, v 36. minúte si potom pripísal asistenciu aj pri góle Davida Krejčího na 3:0. Medzitým skóroval jeho skúsenejší krajan Zdeno Chára. Kapitán "medveďov" v 26. minúte zvýšil po individuálnej akcii na 2:0. Slovenský obranca si vo vlastnom oslabení nakorčuľoval do útočného pásma, prevzal prihrávku od Ryana Spoonera, efektne obišiel Alexandra Radulova a zavesil pod hornú žrď. Bol to Chárov siedmy gól v oslabení v jeho profiligovej kariére, prvý od 1. januára 2011.

"Zapojil som sa do akcie, Ryan ma našiel a mal som dostatočnú rýchlosť, aby som spravil kľučku. Neplánovali sme dať gól v oslabení, ale situácia sa tak vyvinula. Také góly sú vždy cenné, sú pre mužstvo zakaždým veľké povzbudenie," povedal Chára, ktorého vyhlásili za druhú hviezdu duelu. Treťou sa stal Cehlárik.

Čisté konto dosiahol brankár Tuukka Rask s 25 úspešnými zákrokmi. Boston od príchodu nového trénera Brucea Cassidyho zvíťazil aj v treťom stretnutí. "Ideme od zápasu k zápasu, každý je pre nás dôležitý. Vieme, že sa musíme ešte zlepšiť. Myslím si, že v každom stretnutí robíme správne veci a snažíme sa na nich ďalej stavať. Áno, spravili sme aj niekoľko chýb, no súper ich nepotrestal a našli sme cestu ku gólom. Pomohli nám aj dôležité brankárove zákroky. Sú to pre nás cenné body," dodal Chára pre zámorské médiá.

NHL - sumáre:

NEW JERSEY DEVILS - SAN JOSE SHARKS 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Góly: 12. Parenteau (Hall, Josefson)- 23. Burns (Thornton, Martin), 28. Burns (Labanc, Pavelski), 32. Thornton (Vlasic, Labanc), 59. Hertl (Braun, Ward). Brankári: Schneider - Jones, strely na bránku: 22:38, 16.514 divákov.

MINNESOTA WILD - DETROIT RED WINGS 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)
Góly: 14. Mikael Granlund (Koivu, Olofsson), 16. Niederreiter (Koivu, Prosser), 35. Coyle (Pominville, Olofsson), 44. Parise (Pominville), 48. Folin (Coyle), 51. Parise (Staal, Spurgeon) - 27. Mantha (Ouellet, Nyquist), 36. Zetterberg (Ouellet, Mantha), 45. Athanasiou (Jensen, Kronwall) Brankári: Dubnyk - Coreau, strely na bránku: 30:34, 19.141 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - DALLAS STARS 5:3 (0:2, 1:1, 4:0)
Góly: 36. Josi (Arvidsson), 41. Josi (Neal, Subban), 45. Järnkrok (Neal, Subban), 47. Forsberg, 59. Fisher - 13. Jamie Benn (Faksa, Seguin), 16. Sharp (Seguin, Jamie Benn), 33. Shore (Ritchie, Seguin). Brankári: Rinne - Lehtonen, strely na bránku: 36:21, 17.113 divákov.

NEW YORK ISLANDERS - COLORADO AVALANCHE 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Góly: 13. Leddy (Gionta, Cizikas), 35. Strome (Tavares, Leddy), 42. Lee (Tavares, Boychuk), 52. Lee (Boychuk, Leddy), 54. Chimera (Nelson) - 9. Colborne (Martinsen, Ťutin). Brankári: Pickard - Berube, strely na bránku: 33:27, 14.107 divákov.

BOSTON BRUINS - MONTREAL CANADIENS 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 9. McQuaid (CEHLÁRIK, Krug), 26. CHÁRA (Spooner, Marchand), 36. Krejčí (Backes, CEHLÁRIK), 45. Vatrano (Krejčí, Pastrňák). Brankári: Rask - Price, strely na bránku: 36:25, 17.565 divákov.

BUFFALO SABRES - VANCOUVER CANUCKS 2:4 (2:2, 0:2, 0:0)
Góly: 5. Ennis (Rodrigues), 20. Okposo (Ristolainen, R. O'Reilly) - 10. Horvat (Hutton, Markus Granlund), 17. Chaput (D. Sedin), 25. Burrows (Stecher, Horvat), 36. Chaput (Edler, Burrows). Brankári: Lehner - Markström, strely na bránku: 28:31, 18.876 divákov.

Peter Cehlárik (Boston) 15:43 0 2 2 +1 0 0
Zdeno Chára (Boston) 26:36 1 0 1 +2 2 0
Tomáš Tatar (Detroit) 14:40 0 0 0 -1 2 0
_____________________________________
/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/