Marko Daňo pomohol Blue Jackets k výhre na turnaji nádejí

Marko Daňo v drese Columbusu Blue Jackets Foto: TASR/AP

V štyroch zápasoch zaznamenal 19-ročný útočník tri góly a rovnaký počet asistencií.

Traverse City 17. septembra (TASR) - Slovenský hokejista Marko Daňo sa so spoluhráčmi z Columbusu teší z celkového prvenstva na turnaji nádejí v americkom Traverse City. Blue Jackets zvíťazili v noci na stredu vo finále podujatia nad mladíkmi z Dallasu 3:2 po predĺžení, pričom trenčiansky odchovanec prispel k výhre svojho tímu jednou asistenciou.

Daňo bol jedným z hlavných ťahúňov "modrokabátnikov" na tradičnom predsezónnom turnaji, na ktorom sa zúčastnilo osem klubov NHL. V štyroch zápasoch zaznamenal 19-ročný útočník tri góly a rovnaký počet asistencií, so šiestimi bodmi bol spolu s ďalšími šiestimi hokejistami druhým najproduktívnejším hráčom turnaja. Viac bodov (8) nazbieral iba Victor Rask z Caroliny. Daňo takisto nazbieral tri plusky.

Vo finále si zahral aj jeho krajan Matej Paulovič, útočník Dallasu zaznamenal štyri strelecké pokusy a odsedel si dve trestné minúty.