Marko Daňo zažiaril na turnaji nádejí NHL

Marko Daňo Foto: TASR/Martin Baumann

Devätnásťročný útočník pomohol k víťazstvu Columbusu nad Minnesotou dvoma gólmi a jednou asistenciou.

Traverse City 13. septembra (TASR) - Slovenský hokejista Marko Daňo zažiaril hneď v úvodný deň turnaja nádejí NHL v americkom Traverse City. Devätnásťročný útočník pomohol k víťazstvu svojho Columbusu nad Minnesotou 6:4 dvoma gólmi a jednou asistenciou.

Daňo v 54. minúte za stavu 3:3 poslal presilovkovým zásahom svoj tím do vedenia a o minútu neskôr zvýšil opäť v početnej výhode náskok Blue Jackets už na 5:3. Tento gól sa napokon ukázal byť víťazným. Bývalý hráč Dukly Trenčín a bratislavského Slovana zaznamenal v zápase okrem štyroch streleckých pokusov aj dva plusové body a dve trestné minúty.

Bodovo sa na tradičnom predsezónnom nováčikovskom turnaji presadil aj Marek Tvrdoň, ktorý jednou asistenciou prispel k výhre Detroitu nad St. Louis 6:5 po predĺžení. Mladý slovenský útočník v službách Red Wings si zapísal aj dve plusky. Z triumfu sa tešil do tretice aj Matej Paulovič, ktorého Dallas zvíťazil nad NY Rangers 4:3 pp.