Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Obranca Boston Bruins Zdeno Chára (33) bráni pravé krídlo Calgary Flames Garneta Hathawaya Foto: TASR/AP

Halák si pripísal tretiu asistenciu v sezóne, keď sa v 41. minúte podieľal na góle českého útočníka Davida Pastrňáka.

New York 4. januára (TASR) - Hokejisti Bostonu v zostave so slovenským brankárom Jaroslavom Halákom a obrancom Zdenom Chárom zvíťazili v noci na piatok v zámorskej NHL nad Calgary 6:4. Halák vykryl 33 striel a asistoval pri štvrtom góle Bruins, Chára strávil na ľade takmer 20 minút. Montreal s Tomášom Tatarom zvíťazil nad Vancouverom 2:0. Carey Price si po návrete do súťažného kolotoča po zranení pripísal na konto shutout, keď zneškodnil všetkých 33 striel. Hráči Tampy Bay v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom triumfovali na ľade Los Angeles 6:2.

Halák si pripísal tretiu asistenciu v sezóne, keď sa v 41. minúte podieľal na góle českého útočníka Davida Pastrňáka. Kapitán "medveďov" Chára skončil zápas s jedným plusovým bodom, dvoma strelami na bránku Flames a tiež si odsedel dve trestné minúty za krosček. Calgary strelilo svoj 13. gól v oslabení a v prebiehajúcom ročníku je lídrom celej NHL v tejto štatistike. "Plamene" sa napriek prehre udržali na prvom mieste Západnej konferencie.

Tatar ohrozil bránku súpera dvoma strelami, odohral 16:10 min a dostal dvojminútový trest za hákovanie. Brankár Price odchytal prvý duel od 22. decembra a pripísal si 42. čisté konto v profiligovej kariére. Tampa vyhrala v siedmom zápase za sebou a v uplynulých 16 stretnutiach prehrala len raz. Obranca "bleskov" Černák odohral necelých 18 minút a prezentoval sa tromi "hitmi". Jeho spoluhráč Nikita Kučerov si pripísal štyri body (1+3) a dosiahol svoj 400. bod v NHL v 406. zápase. Ruský krídelník zaznamenal aspoň jeden bod v 22 z 23 predchádzajúcich stretnutí.

Prvý gól v sezóne strelil švédsky útočník William Nylander, ktorý sa s Torontom dohodol na kontrakte po dlhých rokovaniach iba na začiatku decembra. Maple Leafs však doma prehrali s Minnesotou 3:4.

Jeff Skinner bol ústrednou postavou Buffala pri víťazstve 4:3 nad Floridou, keď zaznamenal dva presné zásahy vrátane víťazného. "Každý jeden člen tímu hral veľmi dobre a všetci sme mali podiel na tomto víťazstve. V predchádzajúcich vystúpeniach sme nedosiahli požadované výsledky, ale liga je náročná a museli sme si tým prejsť. Musíme sa držať svojej hry a stavať na pozitívach," uviedol podľa portálu nhl.com 26-ročný útočník. Skinner dal v prebiehajúcej sezóne 28 gólov a v tabuľke strelcov je na 2. mieste za Alexandrom Ovečkinom z Washingtonu Capitals, ktorý má na konte o dva góly viac.

Ruský "snajper" skóroval pri prehre Washingtonu na ľade St. Louis 2:5 a stal sa iba tretím hráčom v histórii profiligy, ktorý dal najmenej 30 gólov v štrnástich a viac sezónach za sebou. Pred ním sa to podarilo Mikeovi Gartnerovi a Jaromírovi Jágrovi. "Je to veľmi pekné dostať sa do tejto spoločnosti, ale čaká ma ešte dlhá kariéra," povedal Ovečkin, ktorý odohral 203. duel bez prerušenia.

Philadelphia prehrala piatykrát v sérii, keď doma nestačila na Carolinu 3:5. V drese hostí získal tri kanadské body Teuvo Teräväinen (2+1). Hráči New Yorku Islanders zdolali Chicago 3:2 po predĺžení a pripísali si ôsmu výhru z uplynulých deviatich zápasov. Víťazný gól dal v 62. minúte Devon Toews, ktorý skóroval prvýkrát v NHL vo svojom piatom zápase. "Je to veľmi dobrý pocit, keď prispejete k víťazstvu tímu. Rozhodnúť v predĺžení je skvelé," vyhlásil Toews. "Ostrovania" vyslali na bránku súpera 50 striel, čo je ich sezónne maximum. Mathew Barzal strelil za domácich dva góly a v uplynulých šiestich vystúpeniach sa strelecky presadil sedemkrát.

NHL - sumáre:

TORONTO MAPLE LEAFS - MINNESOTA WILD 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)

Góly: 1. Marner (Brown, Tavares), 6. Marner (Tavares, Hainsey), 29. Nylander (Matthews, Dermott) – 10. Coyle (Spurgeon, Kunin), 26. Koivu (Parise, Spurgeon), 30. Spurgeon (Greenway, Niederreiter), 45. Parise (Coyle). Brankári: Hutchinson - Dubnyk, strely na bránku: 41:34, 19.244 divákov.

BOSTON BRUINS - CALGARY FLAMES 6:4 (2:1, 1:1, 3:2)

Góly: 10. Moore (Grzelcyk, Karlsson-Forsbacka), 15. DeBrusk (Krejčí, Donato), 22. Marchand (Krug, Bergeron), 41. Pastrňák (Krug, HALÁK), 54. DeBrusk (Krejčí), 59. Marchand (Pastrňák, Bergeron) – 8. Frolík (Jankowski), 22. Lindholm (Gaudreau, Hanifin), 50. Gaudreau (Monahan, Hanifin), 57. Backlund (Giordano, Andersson). Brankári: HALÁK - Smith, strely na bránku: 27:37, 17.565 divákov.

BUFFALO SABRES - FLORIDA PANTHERS 4:3 (2:0, 0:1, 2:2)

Góly: 5. Skinner (S. Reinhart), 8. T. Thompson (Sobotka, Sheary), 42. S. Reinhart (Pilut, Bogosian), 57. Skinner – 34. Vatrano (Sceviour), 53. Hoffman (Barkov, Huberdeau), 59. Barkov (Yandle, Ekblad). Brankári: Ullmark - Luongo, strely na bránku: 33:38, 18.551 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - CAROLINA HURRICANES 3:5 (0:0, 0:3, 3:2)

Góly: 47. Simmonds (Voráček, Giroux), 48. Couturier (Giroux, Konecny), 51. Van Riemsdyk (Voráček, Gostisbehere) – 22. Hamilton (Teräväinen, McGinn), 24. Williams (Aho, Hamilton), 38. Teräväinen (Aho, Ferland), 46. Foegele (Faulk, De Haan), 56. Teräväinen. Brankári: Neuvirth - Mrázek, strely na bránku: 37:28, 18.718 divákov.

MONTREAL CANADIENS - VANCOUVER CANUCKS 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 12. Benn (Kotkaniemi, Armia), 29. Drouin (Domi). Brankári: Price - Markström, strely na bránku: 27:33, 21.302 divákov.

NEW YORK ISLANDERS - CHICAGO BLACKHAWKS 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 7. Barzal (Beauvillier, Boychuk), 39. Barzal (Leddy, Lee), 62. D. Toews (Bailey, Nelson) – 4. Kahun (Saad, Keith), 46. Kane (Gustafsson, J. Toews). Brankári: Lehner - Delia, strely na bránku: 50:21, 13.454 divákov.

ST. LOUIS BLUES - WASHINGTON CAPITALS 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Góly: 4. Thomas (Bortuzzo, Schwartz), 33. Parayko (O'Reilly, Perron), 37. Sundqvist (Barbašev, Pietrangelo), 46. Pietrangelo (Perron, O'Reilly), 52. Bozak – 16. Ovečkin (Kempný, Carlson), 23. Connolly (Eller, Kempný). Brankári: Allen - Holtby, strely na bránku: 42:25, 17.200 divákov.

LOS ANGELES KINGS - TAMPA BAY LIGHTNING 2:6 (0:3, 1:2, 1:1)

Góly: 28. Wagner, 58. Doughty (Kopitar, Brown) – 7. Kučerov (Stamkos, Johnson), 8. Point (Stamkos, Kučerov), 15. Callahan, 21. McDonagh (Point, Kučerov), 38. Stamkos (Kučerov, Hedman), 51. Joseph (Callahan). Brankári: Quick - Vasilevskij, strely na bránku: 30:33, 17.551 divákov.

Zdeno Chára (Boston) 19:48 0 0 0 +1 2 2

Erik Černák (Tampa) 17:46 0 0 0 0 0 0

Tomáš Tatar (Montreal) 16:10 0 0 0 0 2 2

------------------------------------------

Jaroslav Halák (Boston) 60:00 33/37 89,2% 1 (0+1)

/minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankár: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov, body (góly+asistencie)/