Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

NHL: Florida zakončila úspešnú sériu u súperov triumfom v St. Louis

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Arizona doma zdolala Anaheim 3:2, keď všetky góly strelila v prvej tretine. Pre Coyotes to bola štvrtá výhra z ich šiestich uplynulých zápasov.

New York 21. februára (TASR) - Gólom päť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času rozhodol Vincent Trocheck o triumfe hokejistov Floridy 2:1 na ľade St. Louis v zápase zámorskej NHL v noci na utorok.

Panthers tak skvele zakončili sériu piatich duelov na klziskách súperov, v ktorej päťkrát vyhrali. Brankár hostí James Reimer zastavil 26 striel Blues, ktorí prehrali druhýkrát za sebou.

NHL sumáre:

ARIZONA COYOTES - ANAHEIM DUCKS 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
Góly: 3. Dvorak (Doan, Perlini), 5. Chychrun (White, Rieder), 15. Vrbata (Domi, Schenn) - 33. Getzlaf (Manson, Ritchie), 60. Getzlaf (Vatanen, Fowler). Brankári: Smith (45. Langhamer) - Bernier (21. Gibson), strely na bránku: 20:36, 14.554 divákov.

ST. LOUIS BLUES - FLORIDA PANTHERS 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 43. Brodziak (Upshall, Reaves) - 11. Marchessault (Bjugstad), 60. Trocheck (Pysyk, Smith), Brankári: Allen - Reimer, strely na bránku 27:33, 19.239 divákov.