Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

NHL: Chára odohral jubilejný 1400 zápas: Je to pekný míľnik

Na archívnej snímke Zdeno Chára Foto: TASR/AP

Zdeno Chára asistenciou prispel k výhre Bostonu.

New York 4. februára (TASR) - Slovenský brankár Jaroslav Halák priviedol v noci na nedeľu v zámorskej NHL hokejistov New Yorku Islanders k domácemu víťazstvu 4:3 nad Columbusom. V zápase čelil až 49 súperovým strelám, inkasoval z nich však iba tri góly. Po záverečnej siréne ho vyhlásili za prvú hviezdu duelu.

Hostia od úvodu zasypali Haláka strelami, v prvej tretine na neho smerovalo až 25 pukov. "Nebudem vám klamať, som riadne unavený," priznal Halák po zápase zámorským novinárom. Islanders aj vďaka nemu dosiahli 26. víťazstvo v sezóne a v tabuľke Východnej konferencie sa dotiahli na Philadelphiu, ktorá momentálne drží druhú voľnú kartu. "Je to pre nás cenné víťazstvo. Vybojovali sme dva body, ktoré tak veľmi potrebujeme. Vlastne v našej situácii potrebujeme teraz každý bod. Budeme sa snažiť postupne stúpať hore po rebríku. V tretej tretine sme predviedli veľký výkon, rovnako aj v druhej. Vedeli sme, že prvá tretina nebola z našej strany vydarená, no našli sme cestu k víťazstvu, a to je presne to, čo dobré tímy vedia," citoval slovenského brankára oficiálny portál súťaže.

Zo Slovákov bodoval v noci na nedeľu iba obranca Zdeno Chára, ktorý asistenciou prispel k výhre Bostonu 4:1 nad Torontom. Kapitán Bruins odohral svoj jubilejný 1400. zápas v základnej časti NHL. "Je to pekný míľnik. Som šťastný, že som mohol hrať toľko zápasov, ale musím byť zároveň pripravený aj na tie ďalšie a podať v nich čo najlepší výkon. Budem hrať čo najlepšie tak dlho, ako budem môcť," povedal Chára pre športové rádio Weei. Jeho spoluhráč brankár Tuukka Rask bodoval v dvadsiatom zápase po sebe. S Raskom v bránke Bruins v riadnom hracom čase naposledy prehrali 26. novembra.

Do zostavy Winnipegu sa vrátil slovenský útočník Marko Daňo, Jets si poradili s Coloradom 3:0. Brankár "tryskáčov" Connor Hellebuyck si pripísal 25 úspešných zákrokov a zaknihival si piaty shutout v sezóne. "Klobúk dolu pred mojimi spoluhráčmi. Robili presne to, čo bolo treba, zblokovali množstvo striel," povedal Hellebuyck. Chicago s Tomášom Jurčom neuspelo na ľade Calgary, kde podľahlo domácim Flames 3:4 po predĺžení. Plamene tak ukončili šesťzápasovú šnúru prehier, naposledy zvíťazili 14. januára. Darí sa naopak Nashvillu, ktorý sa v uplynulých desiatich dueloch tešil z víťazstva osemkrát. Tentokrát na "predátorov" nestačili NY Rangers. "Vždy keď sme sa vzchopili, dokázali udrieť a dať gól," uznanlivo vyhlásil tréner Rangers Alain Vigneault.

Montreal vyhral doma nad Anaheimom 5:2, dvoma gólmi sa na triumfe podieľal obranca Jeff Petry. Ottawa uspela na ľade Philadelphie 4:3 po samostatných nájazdoch. Pittsburgh chcel natiahnuť víťaznú sériu zápasov na päť, ale proti boli "diabli" z New Jersey, ktorí zvíťazili 3:1. Zároveň sa skončila aj šnúra Sidneyho Crosbyho, ktorý predtým bodoval v 11 zápasoch za sebou. "V prvých dvoch tretinách sme hrali zúfalo, v tretej to bolo lepšie. Ale nevyhrávali sme dôležité súboje. Emočne sme neboli schopní otočiť tento zápas," uviedol Crosby.

V bránke Floridy Panthers dostal príležitosť Harri Säteri, pretože Roberto Luongo a James Reimer sú mimo pre zranenie v dolnej časti tela. Säteri mal 26 úspešných zákrokov, ten prvý po šanci slovenského útočníka Tomáša Tatara v prvej minúte. Tatar sa dostal po chybe domácich k puku na polovici ihriska, ale v nájazde neuspel. Dallas zvíťazil nad Minnesotou hladko 6:1, pričom súperovi nasúkal štyri góly v druhej tretine.

Hráči Los Angeles rozdrvili Arizonu 6:0. V domácom drese chýbal Marián Gáborík, ktorý bol iba zdravý náhradník, za Coyotes nastúpil Richard Pánik. "Kráľov" podržal brankár Darcy Kuemper, ktorý zaznamenal desiate čisté konto v profiligovej kariére a tretie v aktuálnej sezóne. Hráči St. Louis zvíťazili vďaka 27 zákrokom brankára Cartera Huttona nad Buffalom 1:0. Pre "bluesmanov" to bola štvrtá výhra z uplynulých piatich duelov. Práve Hutton bol pri všetkých víťazstvách, zaznamenal v nich dve čisté kontá a má úctyhodný priemer zákrokov 98,4 percenta.

NHL - sumáre:

MONTREAL CANADIENS – ANAHEIM DUCKS 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)

Góly: 7. Shaw (Froese), 9. Morrow (Mete, Ščerbak), 11. Schlemko (Galchenyuk, Gallagher), 24. Petry (Pacioretty, Galchenyuk), 56. Petry (Morrow, Gallagher) – 29. Perry (Rakell, Fowler), 33. Rakell (Ritchie, Fowler). Brankári: Niemi - Miller (11. Berra), strely na bránku: 29:45, 21.302 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS – OTTAWA SENATORS 3:4 pp a sn (0:2, 1:1, 2:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 24. Couturier (Gudas, Konecny), 55. Giroux (Manning, Konecny), 60. Patrick (Gostisbehere, Konecny) – 11. Duchene (Hoffman, White), 12. Brassard (Ceci, Dzingel), 34. DiDomenico (Dzingel), rozhodujúci nájazd Hoffman. Brankári: Lyon (41. Neuvirth) - Anderson, strely na bránku: 36:29, 19.729 divákov.

WINNIPEG JETS – COLORADO AVALANCHE 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 3. Laine (Wheeler, Byfuglien), 46. Roslovic (Wheeler, Chiarot), 60. Ehlers (Perreault). Brankári: Hellebuyck - Varlamov, strely na bránku: 32:25, 15.321 divákov.

BOSTON BRUINS – TORONTO MAPLE LEAFS 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 5. Bergeron (Heinen), 30. Pastrňák (Krug, Heinen), 37. Krug (Czarnik, Krejčí), 59. Schaller (Rask, CHÁRA) – 9. Marner (Rielly, Kadri). Brankári: Rask - Andersen, strely na bránku: 30:24, 17.565 divákov.

BUFFALO SABRES – ST. LOUIS BLUES 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 55. Gunnarsson (Šťastný). Brankári: Lehner - Hutton, strely na bránku: 27:22, 18.777 divákov.

FLORIDA PANTHERS – DETROIT RED WINGS 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 4. Ekblad (Huberdeau, Yandle), 34. Barkov (Dadonov, Bjugstad), 60. Huberdeau (Yandle, Ekblad) – 29. DeKeyser (Nielsen, Helm), 43. DeKeyser (Nielsen, Helm). Brankári: Säteri - Mrázek, strely na bránku: 33:28, 17.987 divákov.

NEW JERSEY DEVILS – PITTSBURGH PENGUINS 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 21. Zajac (Coleman, Noesen), 24. Coleman (Noesen, Zajac), 50. Zajac (Severson, Hall) – 47. Malkin (Cole, Kessel). Brankári: Kinkaid - DeSmith, strely na bránku: 38:16, 16.514 divákov.

NEW YORK ISLANDERS – COLUMBUS BLUE JACKETS 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Góly: 18. Leddy (Tavares, Barzal), 32. Bailey (Beauvillier, Pulock), 43. Eberle (Barzal, Cizikas), 46. Nelson (Ladd, Pulock) – 7. Anderson (Dubois, Jokinen), 33. Atkinson (Panarin), 39. Foligno (Bjorkstrand). Brankári: HALÁK - Korpisalo, strely na bránku: 38:49 13.597 divákov.

NASHVILLE PREDATORS – NEW YORK RANGERS 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)

Góly: 21. Subban (Forsberg, Arvidsson), 38. Fiala (Smith), 43. Sissons (Subban), 55. Arvidsson (Johansen, Forsberg), 58. Fiala (Josi, Turris) – 41. Miller (Zuccarello, McDonagh), 55. Zibanejad (McDonagh, Miller). Brankári: Rinne - Lundqvist, strely na bránku: 28:22, 17.543 divákov.

DALLAS STARS – MINNESOTA WILD
6:1 (0:0, 4:0, 2:1)

Góly: 29. Janmark (Klingberg, Spezza), 30. Johns, 32. Benn (Shore, Seguin), 35. Seguin (Benn, Radulov), 49. Radulov (Seguin), 57. Hamhuis (Pateryn, Ritchie) – 46. Zucker (Granlund, Spurgeon). Brankári: Lehtonen - Stalock (41. Dubnyk), strely na bránku: 38:31, 18.532 divákov.

VANCOUVER CANUCKS – TAMPA BAY LIGHTNING 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Góly: 50. Vanek (Stecher, Boeser), 55. Boeser (Sutter) – 2. Kunitz (Stralman, Kučerov), 6. Hedman (Stamkos, Kučerov), 36. Gourde (Sergačov, Peca), 57. Conacher (z tr. strieľania). Brankári: Markström - Vasilevskij, strely na bránku: 33:28, 18.865 divákov.

GALGARY FLAMES – CHICAGO BLACKHAWKS 4:3 pp (0:1, 2:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 26. Stajan (Hamonic, Brodie), 33. Gaudreau (Ferland, Giordano), 50. Frolík (Backlund), 61. Monahan (Brodie) – 8. Schmaltz (Kane), 22. Hinostroza (Kane, Seabrook), 35. Duclair. Brankári: Smith - Glass, strely na bránku: 39:28, 19.289 divákov.

LOS ANGELES KINGS – ARIZONA COYOTES 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Góly: 8. Iafallo (Toffoli, Kempe), 23. Lewis (Mitchell, Muzzin), 26. Kempe (Brown), 39. Muzzin (Doughty, Kopitar), 47. Kopitar (Gravel, Iafallo), 57. Brown (LaDue, Muzzin). Brankári: Kuemper - Wedgewood, strely na bránku: 37:25, 18.230 divákov.

Zdeno Chára (Boston) 24:00 0 1 1 +2 2 0

Richard Pánik (Arizona) 17:33 0 0 0 -1 3 0

Tomáš Tatar (Detroit) 15:46 0 0 0 -1 1 0

Tomáš Jurčo (Chicago) 13:15 0 0 0 0 2 0

Marko Daňo (Winnipeg) 06:23 0 0 0 0 1 0

Jaroslav Halák (NY Islanders) 60:00 3/49 93,9

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/