NHL: New Jersey zdolalo San Jose 3:2

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Winnipeg bez slovenského útočníka Marka Daňa odštartoval šesťzápasovú sériu domácich zápasov vydretým víťazstvom 3:1 nad Carolinou.

New York 15. októbra (TASR) -Hokejisti New Jersey Devils si v novej sezóne NHL udržiavajú stále stopercentnú bilanciu. V nedeľu vyhrali aj vo svojom treťom zápase, keď zdolali doma San Jose Sharks 3:2. Dva góly "diablov" strelil Kyle Palmieri, víťazný zásah dal v 44. minúte Jean-Sebastien Dea. Taylor Hall si pripísal dve asistencie.

Palmieri zažíva skvelý štart do súťaže, keď v treťom stretnutí po sebe vsietil po dva góly. Stal sa iba štvrtým hráčom profiligovej histórie, ktorý na začiatku ročníka zaznamenal minimálne tri viacgólové zápasy. Pred ním to dokázali iba Patrick Marleau (2012/2013), Peter Šťastný (1982/83) a Cy Denneny (1917/18). Oporou Devils bol aj brankár Keith Kinkaid, ktorý zaznamenal 37 úspešných zákrokov. "Keith chytal úžasne a v kľúčových momentoch predviedol dôležité zákroky. Veríme, že si formu udrží aj v ďalších dueloch," povedal Palmieri na adresu Kinkaida, ktorý dostal šancu pri zdravotných problémoch tímovej jednotky Coryho Schneidera. Sharks viedli dvakrát po góloch Joea Pavelského a Tima Meiera, prvý menovaný dosiahol jubilejný 700. bod profiligovej kariéry. "Sme sklamaní, pretože sme do tretej tretiny vstupovali s vedením. Tento tím má pritom hráčov, ktorí dokážu takýto duel zvládnuť. Momentálne z nejakého dôvodu nachádzajú puky cestu do našej bránky. Vyriešime to," uviedol Pavelski pre nhl.com.

Winnipeg bez slovenského útočníka Marka Daňa odštartoval šesťzápasovú sériu domácich zápasov vydretým víťazstvom 3:1 nad Carolinou. Nerozhodný stav 1:1 prelomil dve minúty pred koncom Bryan Little, skóre uzavrel gólom do prázdnej bránky Kyle Connor. Brankár Jets Laurent Brossoit zneškodnil 42 súperových striel, keď ho dokázal prekonať iba Micheal Ferland. Hurricanes prehrali len druhýkrát v sezóne a po prvý raz nezískali v zápase ani bod. "Naši mladí hráči urobili pár chýb, ktoré nás stáli napokon celý zápas. Vždy hovoríme o tom, že treba bojovať o každý centimeter ľadu, ale dnes sme to nerobili. Je to pre týchto mladíkov cenná lekcia," poznamenal tréner "hurikánov" Rod Brind’Amour.

Anaheim uspel na ľade St. Louis 3:2 a figuruje na čele Pacifickej divízie i celej Západnej konferencie. Víťazný gól Ducks strelil v 55. minúte Andrew Cogliano. Anaheim vyhral v Enterprise Center tretíkrát po sebe. Pre zranenie nedohral zápas obranca Blues Robert Bortuzzo.

NHL - sumáre:

NEW JERSEY DEVILS – SAN JOSE SHARKS 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
28. Palmieri (Hall, Vatanen), 41. Palmieri (Greene, Severson), 44. Dea (Müller, Hall) – 24. Pavelski (Burns, Kane), 36. Meier (Couture, Hertl). Brankári: Kinkaid - Jones, strely na bránku: 36:39, 13.809 divákov.

ST. LOUIS BLUES - ANAHEIM DUCKS 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
32. Steen (Edmundson, Tarasenko), 36. Bozak (Maroon, Tarasenko) – 19. Silfverberg (Comtois), 48. Street (Manson, Fowler), 55. Cogliano (Kesler). Brankári: Johnson - Miller, strely na bránku: 31:31, 16.562 divákov.

WINNIPEG JETS - CAROLINA HURRICANES 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
45. Laine (Wheeler, Morrissey), 58. Little (Morrissey), 60. Connor (Tanev) – 48. Ferland (Hamilton, Aho). Brankári: Brossoit - Mrázek, strely na bránku: 26:43, 15.321 divákov.