NHL: Pánik asistoval, Arizona však podľahla Edmontonu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V drese Canucks zažiaril švédsky center Elias Pettersson, ktorý dal tri góly vrátane víťazného z druhej minúty predĺženia. Pre najproduktívnejšieho nováčika sezóny to bol prvý hetrik v profilige.

New York 3. januára (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik zaznamenal v noci na štvrtok v zámorskej NHL jednu asistenciu, jeho Arizona však podľahla doma Edmontonu 1:3. Pre 27-ročného útočníka to bol 14. bod v sezóne (7+7).

Oilers doviedol k výhre ich kapitán Connor McDavid, ktorý mal prsty vo všetkých troch góloch svojho tímu - dva strelil a pri ďalšom asistoval. Edmonton ukončil sériu prehier, ktorá trvala šesť zápasov. "Olejári" stále nemôžu počítať s Andrejom Sekerom, slovenský obranca po operácii Achillovej šľachy už síce s tímom trénuje, no s návratom do súťažného diania zrejme bude musieť počkať až do februára.

V ďalšom stretnutí Ottawa prehrala na domácom ľade s Vancouverom 3:4 po predĺžení. V drese Canucks zažiaril švédsky center Elias Pettersson, ktorý dal tri góly vrátane víťazného z druhej minúty predĺženia. Pre najproduktívnejšieho nováčika sezóny to bol prvý hetrik v profilige. "Ak tvrdo pracujete a veríte v niečo, potom je všetko možné," povedal Pettersson pre oficiálnu webovú stránku súťaže. Švédsky talent vedie produktivitu nováčikov so 42 bodmi (22+20) a zúčastní sa aj na Zápase hviezd. "Toto bol môj sen, na ktorom som vždy pracoval. Teraz ho žijem vo Vancouveri," dodal. Senators pre zranenie prsta stále chýba slovenský obranca Christián Jaroš.

Bodovo sa darilo aj Johnnymu Gaudreauovi z Calgary. Americký krídelník zaznamenal na ľade Detroitu pri víťazstve 5:3 jeden gól a tri asistencie. Gaudreau potvrdil skvelú formu, štyri body získal aj v predchádzajúcom zápase. Stal sa iba tretím hráčom v histórii kanadského klubu, ktorému sa to podarilo. Pred ním to dokázali Doug Gilmour a Kent Nilsson. Darilo sa aj jeho spoluhráčovi Eliasovi Lindholmovi. "Prežívame dobré obdobie. Všetci sa snažíme hrať čo najlepšie a sme veľmi kreatívní v ofenzíve," poznamenal Lindholm, ktorý v zápase zaznamenal gól a dve asistencie.

Pittsburgh triumfoval v neworskej Madison Square Garden nad Rangers 7:2. Domáci brankár Henrik Lundqvist sa po šiestom góle "tučniakov" nechal vystriedať, nahradil ho Alexandar Georgiev. "Ak chcete zdolať taký silný tím, akým je Pittsburgh, potrebujete lepšieho brankára, akým som bol dnes ja. Bol som hrozný, bol to asi môj najhorší zápas," sypal si popol na hlavu 36-ročný Švéd.

V tíme Dallasu vzbudila rozruch v uplynulých dňoch kritika prezidenta klubu Jima Litesa na adresu Tylera Seguina a Jamieho Benna, najproduktívnejších hráčov tímu v sezóne. Obaja sa v domácom zápase proti New Jersey vybičovali k dobrému výkonu. Benn zaznamenal gól, Seguin dva. Benn však duel nedohral pre zranenie, zo zápasu odstúpil počas druhej tretiny.

Sumáre NHL:

OTTAWA SENATORS – VANCOUVER CANUCKS 3:4 pp (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)

Góly: 33. Duchene (Ryan, Stone), 51. Wolanin (Dzingel, Bödker), 60. Stone (Dzingel, Duchene) – 29. Bärtschi (Edler, Horvat), 36. E. Pettersson (Boeser, Edler), 45. E. Pettersson (Edler, Bärtschi), 62. E. Pettersson (Boeser, Tanev). Brankári: Högberg - Markström, strely na bránku: 33:45, 16.358 divákov.

DETROIT RED WINGS – CALGARY FLAMES 3:5 (2:0, 1:3, 0:2)

Góly: 14. Helm (Athanasiou), 18. de La Rose (Rasmussen, Jensen), 39. Athanasiou (tr. strieľanie) – 27. Monahan (Lindholm, Gaudreau), 38. Brodie (Gaudreau, Lindholm), 40. Lindholm (Giordano, Gaudreau), 50. Gaudreau (Tkachuk, Monahan), 60. Frolík (Jankowski, Ryan). Brankári: Howard - Smith, strely na bránku: 32:35, 19.515 divákov.

NEW YORK RANGERS - PITTSBURGH PENGUINS 2:7 (0:0, 1:4, 1:3)

Góly: 33. R. Strome (Skjei, McQuaid), 42. Bučnevič (Claesson, Shattenkirk) – 27. Aston-Reese (Cullen), 32. Guentzel (Crosby, M. Pettersson), 33. Letang, 36. Simon (Malkin, Hörnqvist), 42. Malkin (Hörnqvist, Simon), 45. Pearson (Letang, Guentzel), 54. Crosby. Brankári: Lundqvist (45. Georgiev) - Murray, strely na bránku: 30:25, 18.006 divákov.

DALLAS STARS - NEW JERSEY DEVILS 5:4 (1:1, 3:3, 1:0)

Góly: 13. Benn (Radulov, Klingberg), 24. Heiskanen (Pitlick, Polák), 27. Seguin (Radulov, Klingberg), 33. Seguin (Radulov, Ničuškin), 47. Heiskanen (Hintz) – 4. Palmieri (Greene, Zajac), 32. Bratt (Hischier), 38. Stafford (Seney, Butcher), 39. Boyle (Butcher, Zajac). Brankári: Bishop - Blackwood, strely na bránku: 40:34, 18.133 divákov.

COLORADO AVALANCHE - SAN JOSE SHARKS 4:5 (1:2, 1:3, 2:0)

Góly: 9. Calvert (MacKinnon, Nieto), 37. Jost (Compher, Kerfoot), 53. Barrie, 57. Jost (Girard, Kerfoot) – 3. Pavelski (Couture, Burns), 18. Burns (E. Karlsson, Pavelski), 25. Kane (Burns, Pavelski), 27. Donskoi (Burns, Vlasic), 37. Radil (Pavelski, Couture). Brankári: Grubauer (27. Francouz) - Jones, strely na bránku: 35:27, 17.891 divákov.

ARIZONA COYOTES - EDMONTON OILERS 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Góly: 13. Richardson (PÁNIK, Connauton) – 23. Draisaitl (Larsson, McDavid), 34. McDavid (Kassian, Draisaitl), 60. McDavid. Brankári: Hill - Koskinen, strely na bránku: 30:24, 12.583 divákov.