NHL: Pánik asistoval, no Arizona prehrala, Ovečkin vyrovnal Dionnea

Na archívnej snímke Richard Pánik. Foto: TASR/AP

Po Pánikovej akcii znížil v 55. minúte na 2:4 Michael Grabner, domácim sa však už obrat nepodaril a letci spečatili víťazstvo gólom do prázdnej bránky.

Washington 6. novembra (TASR) - Hokejisti Arizony Coyotes prehrali v noci na utorok v domácom zápase NHL s Philadelphiou Flyers 2:5 a prišli o päťzápasovú víťaznú sériu. V drese domácich si druhú asistenciu v sezóne pripísal slovenský útočník Richard Pánik.

Po Pánikovej akcii znížil v 55. minúte na 2:4 Michael Grabner, domácim sa však už obrat nepodaril a "letci" spečatili víťazstvo gólom do prázdnej bránky. Flyers úspešne ukončili štvorzápasový výjazd, na ktorom získali sedem z ôsmich možných bodov. Dvoma gólmi a asistenciou sa blysol kapitán Claude Giroux. "Nebol to najkrajší zápas, ale je dôležité, že sme našli cestu k víťazstvu," povedal pre espn.com tréner Philadelphie Dave Hakstol. Pánik bol na ľade 10 minút a 27 sekúnd, okrem asistencie mal plusový bod a jeden bodyček. Arizona ukončila päťzápasovú domácu sériu.

O víťazstve Bostonu 2:1 nad Dallasom rozhodol v predĺžení pri hre piatich proti trom Brad Marchand. Bol to jeho 13. zásah v nadstavenom čase, čím ešte zlepšil vlastný klubový rekord. "Videl som, že do konca predĺženia zostáva približne 35 sekúnd a tak som sa rozhodol, že vystrelím. Naznačoval som spätnú prihrávku, čo súpera pomýlilo. Mal som aj šťastie," povedal strelec rozhodujúceho gólu pre nhl.com. Slovenský brankár Jaroslav Halák tentoraz šancu nedostal, v bránke "medveďov" nastúpil Tuukka Rask. Fín inkasoval v prvej tretine lacný gól v oslabení z hokejky Radka Faksu, ale potom ho už neprekonal žiadny z hráčov Stars a Rask predviedol 24 úspešných zásahov. Míľnik dosiahol český obranca Stars Roman Polák, ktorý nastúpil na 700. zápas v NHL. Kapitán Bostonu Zdeno Chára bol na ľade 22:28 minúty a vyslal dve strely.

Montreal prehrával v New Yorku na ľade Islanders o dva góly, ale zvíťazil 4:3 po nájazdoch a ukončil päťzápasovú víťaznú sériu "ostrovanov". V piatej sérii nájazdov rozhodol fínsky útočník Joel Armia. Domáci hokejisti viedli po prvej dvadsaťminútovke 3:1, no v ďalšom priebehu už brankára Anttiho Niemiho neprekonali. "Boli sme zúfalí, podali sme najhorší výkon v sezóne. Vyhral správny tím," hneval sa tréner Islanders Barry Trotz. Z víťazstva sa tešil aj slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý nebodoval. Na ľade absolvoval takmer 14 minút, pripísal si päť streleckých pokusov, mínusový bod a v prvej sérii nájazdov neprekonal Thomasa Greissa.

Strojcom víťazstva New Jersey na ľade Pittsburghu 5:1 bol útočník Brian Boyle, ktorý dosiahol prvý hetrik v kariére. Robustný americký center si najlepší zápas v kariére nemohol načasovať lepšie. Muž, ktorý prekonal leukémiu, zažil výnimočný večer práve v deň iniciatívy Hokej proti rakovine. Boyle dal čistý hetrik, podarilo sa mu to v 705. zápase kariéry. Viac ako jeden gól v zápase strelil prvýkrát od 12. decembra 2017. "Je to krásny pocit, zápas som si užil. Po tom všetkom, čo som si prežil, som za to rád. Bolo to náročné, najhoršia bola ľútosť iných ľudí, ktorí nevedeli, čo majú povedať. Chcete, aby im pri vás bolo dobre, práve oni mi pomohli prekonať chorobu," povedal Boyle pre nhl.com. Obranca Devils Andy Greene nastúpil na 800. duel v NHL.

Obhajca Stanleyho pohára Washington zdolal na domácom ľade Edmonton 4:2. Posledný gól Capitals strelil v presilovke kapitán Alexander Ovečkin. Bol to jeho 234. presný zásah v početnej výhode, čím sa vyrovnal na ôsmom mieste historických tabuliek Marcelovi Dionneovi. Presadil sa aj kapitán Oilers Connor McDavid, ktorý strelil 10. gól v sezóne a bodoval v ôsmom zápase za sebou.

NHL - sumáre:

BOSTON BRUINS - DALLAS STARS 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 6. Pastrňák (Bergeron, DeBrusk), 65. Marchand (Krejčí, Krug) - 4. Faksa (Heiskanen). Brankári: Rask - Chudobin, strely na bránku: 35:25, 17.565 divákov.

NEW JERSEY ISLANDERS - MONTREAL CANADIENS 3:4 pp a sn (3:1, 0:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 5. Cizikas (Pelech, Johnston), 8. Filppula (Komarov), 15. Cizikas (Clutterbuck) - 6. Drouin (Domi, Juulsen), 36. Domi (Drouin, Armia), 48. Lehkonen (Juulsen, Kotkaniemi), rozh. nájazd Armia. Brankári: Greiss - Niemi, strely na bránku: 24:35, 9402 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - NEW JERSEY DEVILS 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Góly: 10. Oleksiak (Määttä, Guentzel) - 3. Butcher (Anderson, Dea), 13. Boyle (Lovejoy, Dea), 28. Boyle (Palmieri, Butcher), 40. Boyle (Hall, Butcher), 41. Zajac (Severson, Johansson). Brankári: Murray (DeSmith) - Kinkaid, strely na bránku: 36:39, 18.420 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - EDMONTON OILERS 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

Góly: 3. Vrána (Smith-Pelly, Boyd), 6. Smith-Pelly (Boyd), 29. Oshie (Bäckström, Carlson), 34. Ovečkin (Carlson, Kuznecov) - 11. McDavid (Klefbom, Nugent-Hopkins), 31. Draisaitl (Larsson, Nugent-Hopkins). Brankári: Copley - Talbot, strely na bránku: 23:33, 18.506 divákov.

ARIZONA COYOTES - PHILADELPHIA FLYERS 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Góly: 22. Galchenyuk (Ekman-Larsson, Keller), 55. Grabner (PÁNIK, Connauton) - 13. Giroux (Couturier, Gostisbehere), 20. Gostisbehere (Giroux, Konecny), 38. Couturier, 47. Giroux (Simmonds), 59. Lindblom (Patrick, Voráček). Brankári: Kuemper - Pickard, strely na bránku: 37:34, 13.719 divákov.

Zdeno Chára (Boston) 22:28 0 0 0 0 2 0

Richard Pánik (Arizona) 10:27 0 1 1 +1 0 0

Tomáš Tatar (Montreal) 13:54 0 0 0 -1 5 0