Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

NHL: Pánik prispel asistenciou k triumfu Arizony na ľade San Jose

Na snímke R. Pánik. Foto: TASR/AP

Pre dvadsaťsedemročného krídelníka to bol trinásty bod (7+6) v prebiehajúcej sezóne.

New York 24. decembra (TASR) - Slovenský hokejový útočník Richard Pánik prispel asistenciou k triumfu Arizony Coyotes v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade San Jose Sharks 4:3 po predĺžení a nájazdoch.

Pre dvadsaťsedemročného krídelníka to bol trinásty bod (7+6) v prebiehajúcej sezóne. O triumfe Arizony rozhodol Alex Galchenyuk, ktorý zaznamenal jediný úspešný nájazd a dal dva góly v riadnom hracom čase. Americký útočník tak prelomil šestnásťzápasové strelecké suchoty. "Moja úloha je dávať góly. Bolo frustrujúce byť tak dlho bez presného zásahu. No vedel som, že skôr či neskôr to musí prísť. Proste neprestávaj pracovať. Clayton Keller mi na oba góly skvele prihral. Dnes to bolo výborné tímové víťazstvo," povedal Galchenyuk pre nhl.com. Darilo sa aj brankárovi Darcymu Kuemperovi, ktorý kryl 35 striel súpera, vrátane ôsmich v predĺžení, a zmaril aj všetky tri nájazdy.

Sharks boli bez obrancu Erika Karlssona, ktorý si odpykáva dvojzápasový trest za úder do hlavy útočníka Los Angeles Kings Austina Wagnera. Dva góly "žralokov" strelil český útočník Tomáš Hertl. "Som rád, že som dal dva góly, no s poslednými dvomi zápasmi nemôžeme byť spokojní. Teraz si musíme trochu oddýchnuť a v ďalších dueloch musíme hrať lepšie proti tímom, ktoré sú pod nami," povedal Hertl.

Štvorbodový zápas zaznamenali v noci na pondelok Sebastian Aho a Teuvo Teräväinen, keď zhodne dvomi gólmi a dvomi asistenciami pomohli Caroline Hurricanes k triumfu nad Bostonom Bruins 5:3. Obaja navyše strelili jeden z gólov v oslabení. "Bola to veľmi špeciálna noc. Na Vianoce sme chceli nechať na ľade všetko a pracovať tak tvrdo, ako len vieme. Ďakujeme Bohu, že sa nám to tento raz podarilo," povedal Teräväinen. Domáci nastúpili v dresoch svojho predchodcu Hartfordu Whalers. V bránke "medveďov" dostal pred Jaroslavom Halákom prednosť Tuukka Rask.

Hokejisti Columbusu Blue Jackets zvíťazili na ľade New Jersey Devils 3:0 a pripísali si štvrtý triumf v sérii. Výraznou mierou sa pod neho podpísal brankár Sergej Bobrovskij, ktorý chytil všetkých 39 striel domácich. Bol to jeho druhý shutout v prebiehajúcej sezóne a 26. v kariére NHL.

Kasperi Kapanen strelil svoj druhý gól v zápase v druhej minúte predĺženia a rozhodol tak o triumfe Toronta Maple Leafs nad Detroit Red Wings 5:4. Morgan Rielly a John Tavares pridali po góle a asistencii a Toronto natiahlo sériu víťazstiev na štyri. "Táto skupina hráčov sa nikdy nevzdáva, to je jasné. V tretej tretine môžeme prehrávať a stále je šanca, že zvíťazíme," povedal Kapanen. Toronto prehrávalo ešte v poslednej minúte, no osem sekúnd pred koncom riadneho hracieho času poslal duel do predĺženia Tavares.

V 62. minúte sa skončil aj duel Los Angeles Kings s Vegas Golden Knights, keď o triumfe "kráľov" 4:3 rozhodol Tyler Toffoli. Philadelphia Flyers zdolala New York Rangers 3:2 po predĺžení a nájazdoch, keď ten rozhodujúci premenil Nolan Patrick. Viac sa darilo druhému newyorskému klubu, Islanders vyhrali nad Dallasom 3:1.

Jayce Hawryluk strelil svoje prvé dva góly v kariére NHL a pomohol Floride k triumfu nad Chicagom 6:3. "Vždy som hladný po víťazstvách. Vždy sa snažím skórovať, prihrať, alebo inak pomôcť nášmu tímu," uviedol dvadsaťdvaročný útočník, ktorý odohral v priofilige päť zápasov.

Sumáre:

NEW JESREY DEVILS - COLUMBUS BLUE JACEKTS 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly: 5. Atkinson (Panarin, Murray), 6. Bjorkstrand (Wennberg, Werenski), 31. Panarin. Brankári: Kinkaid (31. Blackwood) - Boborvskij, strely na bránku: 39:20, 12.872 divákov.

CAROLINA HURRICANES - BOSTON BRUINS 5:3 (1:2, 3:1, 1:0)

Góly: 13. Teräväinen (Slavin, Aho), 22. Aho (Teräväinen), 28. Aho (Teräväinen), 32. Faulk (Ferland, Williams), 48. Teräväinen (Aho) – 3. Donato (Krug, Marchand), 9. Kampfer (Kuraly, Marchand), 37. Donato (Cave, Backes). Brankári: Mrázek - Rask, strely na bránku: 37:30, 17.491 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - FLORIDA PANTHERS 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)

Góly: 14. Murphy (Strome, Perlini), 25. DeBrincat (Strome, Toews), 50. Strome (Kane, Murphy) – 17. Hawryluk (Haley, Pysyk), 23. Hawryluk (Matheson), 37. Hoffman (Weegar, Vatrano), 38. McCann (Weegar), 41. Malgin (McCann), 59. Vatrano (Barkov, Yandle). Brankári: Ward - Reimer, strely na bránku: 29:27, 21.789 divákov.

NEW YORK RANGERS - PHILADELPHIA FLYERS 2:3 pp a sn (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 11. Kreider (Hayes, Staal), 46. Nieves (Andersson) – 22. Raffl (Sanheim), 46. Simmonds (Couturier, Voráček), rozh. nájazd: Patrick. Brankári: Lundqvist - Neuvirth, strely na bránku: 34:31, 17.515 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - DETROIT RED WINGS 5:4 pp (1:2, 2:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 1. Kapanen (Matthews, Rielly), 33. Gauthier (Lindholm, Moore), 34. Rielly (Tavares, Johnsson), 60. Tavares (Gardiner), 62. Kapanen (Dermott, Kadri) – 4. Hronek, 20. Rasmussen (Larkin, Jensen), 30. Ehn (Megan), 53. Nielsen (Kronwall, Bertuzzi). Brankári: Sparks - Bernier, strely na bránku: 24:30, 19.196 divákov.

DALLAS - NEW YORK ISLANDERS 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 27. Pitlick (Janmark, Spezza) – 35. Cizikas, 50. Lee (Leddy, Barzal), 59. Komarov. Brankári: Chudobin - Lehner, strely na bránku: 20:28, 18.031 divákov.

SAN JOSE - ARIZONA COYOTES 3:4 pp a sn (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 16. Heed (Vlasic, Thornton), 45. Hertl (Braun, Vlasic), 54. Hertl (Kane, Braun) – 16. Galchenyuk (Keller), 33. Galchenyuk (Keller, Schmaltz), 47. Garland (PÁNIK, Chychrun), rozh. nájazd: Galchenyuk. Brankári: Dell - Kuemper, strely na bránku: 38:26, 17.325.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - LOS ANGELES KINGS 3:4 pp (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)

Góly: 11. Nosek (Lindberg, Holden), 31. Smith (Marchessault, Holden), 47. Reaves (Schmidt, Pirri) – 24. Amadio (Kempe, Luff), 33. Iafallo (Kovaľčuk), 43. Carter (Doughty, Kopitar), 62. Toffoli (Fantenberg). Brankári: Fleury - Petersen, strely na bránku: 25:32, 18.225 divákov.

Slovák v akcii:

Richard Pánik (Arizona) 17:42 0 1 1 +1 1 0

/minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankár: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov/