NHL: Ružička skóroval v príprave, Daňo zaznamenal asistenciu

Na archívnej snímke Adam Ružička. Foto: TASR – Oliver Ondráš

Ružička v drese Calgary počas 15:13 min na ľade vyslal na bránku Winnipegu tri strely a zaznamenal jednu mínusku.

New York 23. septembra (TASR) - Slovenský hokejista Adam Ružička sa strelecky presadil v noci na pondelok v prípravnom zápase NHL, v ktorom jeho Calgary prehralo na ľade Winnipegu 1:4. Dvadsaťročný útočník vyrovnal v 46. minúte v presilovke na priebežných 1:1, keď sa po nečakanom odraze puku ocitol na chvíľu sám pred súperovým brankárom a zakončil presne ponad jeho betón. Bol to však jediný gól Flames. Ružička počas 15:13 min na ľade vyslal na domácu bránku tri strely a zaznamenal jednu mínusku.

Zo Slovákov bol v noci v akcii aj Marko Daňo, ktorý si pripísal jednu asistenciu pri prehre jeho Columbusu 3:5 na ľade St. Louis. Daňo odohral 13 minút, prezentoval sa dvoma strelami a zapísal si až tri plusky.