Na snímke hráč Edmontonu Connor McDavid (v strede) oslavuje so spoluhráčmi jeden zo svojich gólov. Foto: TASR/AP

Hráči New York Islanders v bránke so Slovákom Jaroslavom Halákom prehrali doma s Nashvillom Predators 4:5 po predĺžení. Halák kryl 42 striel.

New York 6. februára (TASR) - Najmä vďaka štyrom gólom Connora McDavida zvíťazili hokejisti Edmontonu na domácom ľade nad lídrom zámorskej NHL Tampou Bay Lightning 6:2. Kapitán Oilers pridal aj jednu asistenciu. V drese víťazov odohral vyše 15 minút slovenský obranca Andrej Sekera a zapísal si jeden plusový bod.

Pre McDavida to bol vôbec prvý štvorgólový zápis v kariére NHL. V tejto sezóne sa mu to podarilo ako tretiemu hráčovi, keď napodobnil Patrica Bergerona z Bostonu Bruins (6. januára) a kapitána Washingtonu Capitals Alexandra Ovečkina (7. októbra). "Vždy, keď na váš štadión zavíta najlepší tím, musíte byť na to pripravení a podať výborný výkon. V juniorke som mal pár štvorgólových zápasov, dokonca aj päťgólový, ale to bola len juniorka. Dnes som sa cítil celý deň výborne," povedal MacDavid, ktorý v prebiehajúcej sezóne nazbieral v 51 zápasoch už 61 bodov (21+40) a v tabuľke produktivity mu patrí štvrté miesto.

Výborne mu sekundoval aj Leon Draisaitl, ktorý strelil gól a pridal dve asistencie. Brankár Cam Talbot kryl 32 striel Tampy a "olejári" vyhrali piaty z posledných siedmich duelov. "Keď je niekto taký dobrý ako on, nie je to o šťastí. Vytvorí si svoje vlastné šance na odrazené puky. Proste má ten talent rozhodnúť zápas. Na svete je len veľmi málo hráčov, ktorí to dokážu. Je ako z inej planéty," Draisaitl pochválil McDavida.

"Bola to jednoducho jeho noc a ten štvrtý gól to len potvrdil. Ale je to jeden z najlepších hráčov v lige. Má rýchlosť i techniku a všetko, čo chcete mať v hráčovi. Bola zábava ho sledovať," uznal tréner "bleskov" Jon Cooper.

Hráči New York Islanders v bránke so Slovákom Jaroslavom Halákom prehrali doma s Nashvillom Predators 4:5 po predĺžení. Halák kryl 42 striel. Hostia vyrovnali v poslednej minúte riadneho hracieho času a v predĺžení o ich výhre rozhodol švajčiarsky obranca Roman Josi.

Sumáre:

NEW YORK ISLANDERS - NASHVILLE PREDATORS 4:5 pp (3:2, 1:1, 0:1 - 0:1)
5. Tavares (Bailey, Lee), 15. Pulock (Ladd, Nelson), 18. Cizikas (Chimera), 24. Leddy (Ladd, Nelson) - 12. Fiala (Turris, Smith), 14. Fiala (Bonino, Ellis), 37. Järnkrok (Hartnell, Ekholm), 60. Johansen (Subban, Arvidsson), 64. Josei (Bonino). Brankári: HALÁK - Rinne, strely na bránku: 28:47, 10.217 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - ANAHEIM DUCKS 7:4 (1:0, 3:3, 3:1)
7. Matthews (Hyman, Nylander), 26. Nylander (Gardiner), 36. Marner (Kadri, Van Riemsdyk), 38. Komarov (Gardiner, Kadri), 44. Nylander (Gardiner), 57. Matthews (Kapanen), 60. Hyman (Brown, Matthews) - 21. Getzlaf (Rakell, Perry), 29. Rakell (Getzlaf, Perry), 32. Kaše (Perry, Silfverberg), 43. Rakell (Perry, Manson). Brankári: Andersen (34. McElhinney) - Miller, strely na bránku: 40:44, 19.055 divákov.

DALLAS STARS - NEW YORK RANGERS 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
35. Seguin (Spezza, Radulov), 35, Hanzal (Honka, Lindell) - 18. Desharnais (Lettieri, Miller). Brankári: Bishop - Lundqvist, strely na bránku: 41:32, 17.543 divákov.

EDMONTON OILERS - TAMPA BAY LIGHTNING Bay 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
2. McDavid (Strome, Klefbom), 18. Draisaitl (Strome, McDavid), 23. McDavid (Draisaitl, Benning), 33. Pakarinen (Slepyšev, Letestu), 47. McDavid, 54. McDavid (Draisaitl, Cammmalleri) - 10. Killorn (Gourde), 42. Gourde (Johnson). Brankári: Talbot - Vasilevskij (41. Dominique), strely na bránku: 35:34, 18.347 divákov.

Andrej Sekera (Edmonton) 15:05 0 0 0 +1 2 0

Jaroslav Halák (NY Islanders) 63:42 5/47 89,4

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/