Tampa po faule Černáka takmer prišla v závere zápasu o víťazstvo

Na snímke obranca Tampy Bay Lightning Erik Černák. Foto: TASR/AP

Hostia viedli ešte v 50. minúte 5:1, potom sa však po zákroku Černáka, ktorý trafil Švéda Oskara Lindbloma pri mantineli strhla šarvátka, za ktorú dostal Slovák dva dvojminútové tresty.

New York 17. novembra (TASR) - Hokejisti Tampy Bay Lightning zvíťazili v sobotňajšom zápase zámorskej NHL na ľade Philadelphie 6:5 po predĺžení. Dvoma gólmi sa na výhre podieľal kanadský útočník Brayden Point. V drese hostí nastúpil v druhej obrannej formácii Slovák Erik Černák, 21-ročný zadák strávil na ľade vyše 17 minút, zapísal si 6 trestných minút, jeden mínusový bod a dve strely.

Hostia viedli ešte v 50. minúte 5:1, potom sa však po zákroku Černáka, ktorý trafil Švéda Oskara Lindbloma pri mantineli strhla šarvátka, za ktorú dostal Slovák dva dvojminútové tresty. Domáci z presilovky znížili, to ich naštartovalo a podarilo sa im v závere tretiny vyrovnať troma gólmi. V extračase napokon o výhre Tampy Bay rozhodol kanadský útočník Anthony Cirelli.

Philadelphia - Tampa Bay 5:6 pp, New Jersey Detroit 2:3 pp