Utorok 30. apríl 2024Meniny má Anastázia

Winnipeg prišiel o Troubu, pre zranenie vynechá 6-8 týždňov

Ilustračný záber. Foto: TASR/AP

Dvadsaťtriročný Američan sa zranil počas predĺženia piatkového zápasu s Anaheimom.

New York 29. septembra (TASR) - Klub zámorskej hokejovej NHL Winnipeg Jets sa musí zaobísť šesť až osem týždňov bez obrancu Jacoba Troubu, ktorý si zranil členok. Informovala oficiálna stránka súťaže.

Dvadsaťtriročný Američan sa zranil počas predĺženia piatkového zápasu s Anaheimom (3:4 pp a sn). V stretnutí bol s 27:05 minútami najvyťaženejší hráč a zaznamenal aj jednu asistenciu.

V prebiehajúcej sezóne odohral 50 duelov a nazbieral 20 bodov (3+17). Celkovo nastúpil v piatich sezónach v NHL v drese Jets na 321 duelov základnej časti a získal 125 bodov (34+91). V štyroch v play off pridal dve asistencie.

Winnipeg stále nemôže počítať ani s centrami Markom Scheifelem, Adamom Lowrym a obrancom Dmitrim Kulikovom. Všetci traja utrpeli zranenia v hornej časti tela. Brankár Steve Mason chýba od 9. januára pre otras mozgu.