Nedela 2. jún 2024Meniny má Xénia, Oxana

NHL

Simmonds sa zranil. Philadelphii bude chýbať dva až tri týždne

Flyers na jeho miesto povolali Oskara Lindbloma z farmárskeho tímu Lehigh Valley z AHL.

NHL: Halák pri prehre Islanders s 27 zákrokmi, Chára sa tešil z výhry

Ottawa s Mariánom Gáboríkom prehrala na ľade Nashvillu 2:5, slovenský útočník zaznamenal počas 15:23 min. dva mínusové body.,aktualizované

NHL: Český brankár Mrázek sa sťahuje z Detroitu do Philadelphie

Dvadsaťšesťročný Mrázek kryl väčšinu sezóny v Detroite chrbát Jimmymu Howardovi a viac príležitostí začal dostávať až od polovice januára.,aktualizované

NHL: NY Islanders doma prehrali s Minnesotou, Halák kryl 27 striel

V bránke domácich stál slovenský reprezentant.

Hráčmi týždňa NHL sú Hischier, Raanta a Scheifele

Dvadsaťosemročný Fín Raanta zastavil v štyroch víťazných zápasoch s Chicagom, San Jose, Montrealom a Edmontonom 123 zo 126 striel a zaznamenal vyše 97-percentnú úspešnosť zákrokov.

NHL: Tatar bodoval pri prehre Detroitu, Winnipeg zdolal vysoko Floridu

Tatar bol pri prvom góle svojho tímu v 26. minúte, ktorý v presilovke dosiahol Anthony Mantha.,aktualizované

Smith-Pelly terčom rasistických poznámok, vedenie NHL to odsúdilo

Hokejový krídelník Devante Smith-Pelly z tímu Washington Capitals mal konflikt s fanúšikmi počas zápasu NHL s Chicagom Blackhawks.

V NHL hráči Philadelphie zvíťazili na ľade New Yorku Rangers

Philadelphia vyhrala 7:4.

NHL: Chicago rozdrvilo Washington a ukončilo dlhú sériu prehier

Chicago ukončilo osemzápasovú sériu prehier vo veľkom štýle, keď na domácom ľade rozstrieľalo Washington 7:1.,aktualizované

NHL: Calgary umiestnilo Hrivíka na listinu zranených hráčov

Dvadsaťšesťročný slovenský hokejista odohral v prebiehajúcej sezóne v drese Flames tri stretnutia bez bodového zápisu.

NHL: NY Islanders zvíťazili v Caroline na nulu aj bez Haláka

V bránke dostal šancu Nemec Thomas Greiss, ktorý zlikvidoval všetkých 45 striel Hurricanes a dosiahol prvý shutout v sezóne.,aktualizované

NHL: Backlund podpísal s Calgary novú šesťročnú zmluvu

Dvadsaťosemročný center sa v lete mohol stať voľným hráčom, keďže mu plynul posledný rok trojročnej zmluvy.

NHL: Gáborík v premiére za Ottawu 1+1, Halák v derby vygumoval jazdcov

Jeho tím zvíťazil v noci na piatok v zámorskej NHL nad Buffalom 3:2 po predĺžení.,aktualizované

NHL: Edmonton umiestnil Sekeru na listinu zranených hráčov

Tridsaťjedenročného hokejistu vyradilo z hry zranenie tváre, ktoré utrpel po zásahu pukom v noci na sobotu v zápase na ľade Anaheimu.

NHL: Kadri z Toronta zničil Columbus, Avalanche vyrovnali rekord

Pre 27-ročného kanadského útočníka to bol štvrtý hetrik v profilige v kariére.,aktualizované

Gáborík sa sťahuje z Los Angeles do Ottawy, opačným smerom Phaneuf

Slovenský krídelník výrazne pomohol LA Kings k zisku Stanleyho pohára v roku 2014, keď sa stal najlepším strelcom play off. Odvtedy však jeho produktivita, aj vinou zdravotných problémov, klesala.,aktualizované

Kapitán Bruins spečatil v 57. minúte do prázdnej bránky triumf domáceho tímu.,aktualizované

NHL: Seattle podal prihlášku do profiligy, chce sa stať 32. klubom NHL

Po jeho prijatí by mali obe konferencie 16 tímov, mužstvo zo Seattle by hralo v Západnej.

NHL: Arizona s Pánikom zdolala Jurčove Chicago

Pánik odohral 12:31 min., ale do štatistík sa nezapísal. ,aktualizované

Hráčmi týždňa NHL sú Giroux, Gaudreau a Dubnyk

Dvadsaťštyriročný Gaudreau si v sledovanom období pripísal sedem bodov za dva góly a päť asistencií.

Detroit predtým prehral tri duely po sebe. V predošlom premárnil náskok 5:2 a napokon podľahol domácemu New Yorku Islanders 6:7 po predĺžení.,aktualizované

NHL: Boston prehral doma s Buffalom, Gáborík sa vracia do zostavy LA

Ďalší slovenský útočník Tomáš Jurčo bol iba zdravým náhradníkom pri prehre Chicaga v Minnesote.

NHL: Islanders s Halákom otočili zápas s Detroitom, Sekera nedohral

Poďte sa pozrieť, ako si viedli slovenskí hráči v NHL počas piatkovej noci.,aktualizované

V Los Angeles už nemajú o Gáboríka záujem. Čo s ním chcú urobiť?

Problémom však môže byť jeho zmluva s priemerným ročným zárobkom 4,875 milióna dolárov, ktorá mu vyprší až po sezóne 2020/21.

NHL: NY Islanders s Halákom v bránke prehrali na ľade Buffala

Arizona uspela v Minnesote 4:3 po predĺžení, Richard Pánik sa v jej drese prezentoval jednou strelou a mínusovým bodom.,aktualizované

NHL: Obranca Brodin má zlomenú ľavú ruku, Minnesote bude chýbať mesiac

Zranenie si privodil v utorňajšom nočnom zápase proti St. Louis Blues. ,aktualizované

Jeho tím sa bodovo dotiahol na Tampu Bay Lightning, odohral však o zápas menej ako líder Východnej konferencie.,aktualizované

Pre dvadsaťtriročného centra to bol len tretí bod v 19 zápasoch prebiehajúcej sezóny, keď predtým strelil dva góly. ,aktualizované

NHL: Calgary povolalo Hrivíka do prvého tímu

Dvadsaťšesťročný útočník odohral v prebiehajúcej sezóne v profilige tri zápasy bez bodového zápisu.

Hráči New York Islanders v bránke so Slovákom Jaroslavom Halákom prehrali doma s Nashvillom Predators 4:5 po predĺžení. Halák kryl 42 striel. ,aktualizované

Hráčmi týždňa NHL sa stali Malkin, Sateri a Smith

Tridsaťjedenročný Rus je najproduktívnejší hráč celej súťaže od začiatku roka 2018.

NHL: Tampa Bay slávnostne vyradí dres Vincenta Lecavaliera s číslom 4

Bývalý kapitán tímu bude po Martinovi St. Louisovi druhým hokejistom v histórii klubu, ktorého dres slávnostne vyvesia pod strechu Amalie arény.

NHL: Golden Knights vyhrali vo Washingtone, Fleury prekonal Hašeka

Brankár Marc-Andre Fleury zaknihoval 20 zákrokov, s jeho už 390. víťazstvom prekonal Čecha Dominika Hašeka a posunul sa v historických tabuľkách brankárov na 13. miesto v počte výhier.,aktualizované

NHL: Chára odohral jubilejný 1400 zápas: Je to pekný míľnik

Zdeno Chára asistenciou prispel k výhre Bostonu.,aktualizované

Pánik bol účastníkom autonehody

Vyviazol bez zranení

NHL:Tatar s asistenciou, rozbehnutý Pittsburgh zvalcoval aj Washington

Zabrali tradičné opory Penguins, Jevgenij Malkin pomohol k víťazstvu štyrmi bodmi (2+2), Phil Kessel pridal dva góly a asistenciu a Sidney Crosby zaznamenal dve asistencie.,aktualizované

NHL: Boston poslal Cehlárika späť na farmu do Providence

Dvadsaťdvaročný krídelník tak pobudol v prvom tíme iba krátko, za Boston stihol odohrať len jeden zápas, v ktorom dostal šancu na približne desať minút.

NHL: Hráčmi mesiaca január sa stali Malkin, Bergeron a Bernier

Malkin odohral v sledovanom období dvanásť zápasov a 19 bodov, o rok starší Bergeron dosiahol v januárových dueloch 17 bodov. Bernier dosiahol v jedenástich zápasoch v januári osem víťazstiev.

NHL: Colorado sa musí dva až štyri týždne zaobísť bez MacKinnona

Druhý najproduktívnejší hráč prebiehajúcej sezóny utrpel bližšie nešpecifikované zranenie v hornej časti tela.

NHL: Boston s Chárom a Cehlárikom zdolal St. Louis, Vegas s rekordom

Hokejisti Vegas Golden Knights vyhrali na ľade Winnipegu a pripísali si už 34. víťazstvo vo svojej premiérovej profiligovej sezóne.,aktualizované