NHL

Tarasenko Rusov na MS neposilní, musí ísť na operáciu

Ruský útočník nastúpil počas vyraďovacej časti NHL na všetkých jedenásť stretnutí a mal v nich bilanciu tri góly a tri asistencie.

Nashville si zmluvne poistil služby Švéda Petterssona

Pettersson bol v uplynulej sezóne deviatym najproduktívnejším hráčom švédskej SHL.

NHL: Washington si vynútil siedmy zápas, Sullivan:Premárnili sme šancu

Vyrovnali stav série 2. kola play off na 3:3.,aktualizované

Edmonton do konca série bez zraneného Sekeru, na MS nepríde

S účasťou Sekeru rátal aj reprezentačný tréner Slovenska Zdeno Cíger.

NHL: Washington zdolal Pittsburgh

Hokejisti Washingtonu Capitals znížili stav série na 2:3 na zápasy.

NHL: Hurricanes urobili z Darlinga novú brankársku jednotku

Dvadsaťosemročný Američan odchytal v tejto sezóne ako náhradník Coreyho Crawforda 32 duelov s úspešnosťou zákrokov 92,4 percenta a priemerom 2,38 inkasovaného gólu na zápas

NHL: Edmonton premárnil náskok, prehral v Anaheime

Hokejistov Anaheimu Ducks delí už iba jedno víťazstvo od postupu do finále play off Západnej konferencie NHL.,aktualizované

MS17: Krejčí neposilní českú reprezentáciu na šampionáte

Po zranení kolena v play off NHL mu kluboví lekári zámorského klubu Boston Bruins štart na svetovom šampionáte nepovolili.

NHL: Golden Knights získali za deväť miliónov dolárov do tímu Šipačova

Ruský reprezentant prichádza do súťaže z tímu účastníka KHL SKA Petrohrad. Šipačov má za sebou mimoriadne produktívnu sezónu.

NHL: Rangers zdolali Ottawu a vyrovnali stav série

Duel Východnej konferencie NHL, ktorý v závere poznačilo množstvo vylúčení, nedohral pre zranenie domáci obranca Erik Karlsson.,aktualizované

NHL: Edmonton so Sekerom podľahol Anaheimu po predĺžení

Oilers neudržali dvojgólový náskok, v druhej tretine inkasovali trikrát, napokon však dostali zápas do predĺženia vďaka gólu Drakea Caggiulu 102 sekúnd pred koncom tretej tretiny,aktualizované

MS17: Vo francúzskej nominácii traja hráči z NHL i brankár Huet

Tréner Henderson oznámil záverečnú nomináciu po generálke s Bieloruskom.

NHL: Penguins bude hrať bez Crosbyho. Po otrase mozgu potrebuje čas

Elitný center má s podobnými zraneniami bohatú históriu a Penguins zvolili opatrný prístup. Po víkende sa podrobí ďalším vyšetreniam a lekári potom rozhodnú o jeho prípadnom štarte v ďalších zápasoch.

NHL: Ted Lindsay Award získa jeden z tria Burns, Crosby a McDavid

Dvadsaťdeväťročný Crosby bol so 44 gólmi najlepším kanonierom v základnej časti a s 89 bodmi druhým najproduktívnejším hráčom súťaže.

Zajcev zostáva v Toronte, za sedem rokov dostane 31,5 milióna dolárov

Zajcev odohral vo svojej nováčikovskej sezóne v NHL za Maple Leafs všetkých 82 zápasov základnej časti.

Crosby vynechá štvrtkový zápas pre otras mozgu

Štvrtý zápas série sa hrá v noci na piatok na ľade Pittsburghu.

NHL: Calgary predĺžilo kontrakt s generálnym manažérom Trelivingom

Flames sa pod Trelivingovým vedením v uplynulých troch sezónach dvakrát prebojovali do play off.

NHL: Washington vyhral v Pittsburghu po predĺžení, Crosby sa zranil

Líder Pens Crosby musel do šatne už po necelých šiestich minútach hry.,aktualizované

NHL: Ottawa a Pittsburgh vedú 2:0, hrdinom Senators štvorgólový Pageau

Pittsburgh si odniesol z ľadu víťaza základnej časti dve víťazstvá, pod to druhé sa najväčšou mierou podpísali Kessel a Guentzel, ktorí zhodne zaznamenali tri body za dva góly a jednu asistenciu. ,aktualizované

Devils vyhrali draftovú lotériu, nováčik NHL bude voliť ako šiesty

Z druhého miesta bude vyberať Philadelphia, z tretieho Dallas.

NHL: Carolina získala z Chicaga brankára Darlinga

Podľa informácie oficiálneho portálu profiligy sa 28-ročný brankár môže 1. júla stať voľným hráčom.

NHL: Edmonton vedie v sérii s Anaheimom 2:0 i vďaka gólu Sekeru

Slovenský obranca sa presadil už v druhej minúte zápasu s Anaheimom a bol to jeho prvý gól v tohtoročnom play off.,aktualizované

Patrick Kane na šampionát nepríde, Američania dopísali Schmaltza

Dvadsaťosemročný elitný krídelník podľa ESPN zvažoval svoju účasť na MS po vypadnutí Chicaga v 1. kole play off, napokon ale reprezentačnú pozvánku odmietol.

Kanadu posilní na MS aj Marner z Toronta

Pre 19-ročného mladíka to bude prvý štart na MS, dosiaľ reprezentoval svoju krajinu iba na mládežníckej úrovni, naposledy na juniorských MS 2016 vo Fínsku.

NHL: Cenu M. Messiera získa jeden z tria Getzlaf, Giordano a Foligno

Cena je udeľovaná každoročne hokejistovi, ktorý je príkladom pre skvelé vodcovské schopnosti v tíme a aj mimo ľadu počas sezóny.

NHL: Zo súboja Crosbyho s Ovečkinom vyšiel víťazne kapitán Pittsburghu

Pittsburgh síce stratil v zápase dvojgólový náskok, napokon však uspeli na ľade Washingtonu, o ich triumfe rozhodol gól Nicka Bonina z 53. minúty.

O cenu pre top trénera NHL sa uchádzajú Babcock, McLellan a Tortorella

Mená finalistov zverejnil v stredu oficiálny web súťaže, víťaza vyhlásia 21. júna pri odovzdávaní výročných ocenení v Las Vegas.

NHL: Sekerov Edmonton zdolal Anaheim a v sérii sa ujal vedenia

Hrdinom zápasu bol švédsky obranca olejárov Adam Larsson, autor dvoch presných zásahov vrátane víťazného z 56. minúty. ,aktualizované

To je prístup: Pastrňák je doudieraný, končí mu zmluva, ale ČR posilní

Dvadsaťročný krídelník vlani na MS v Moskve debutoval a v ôsmich zápasoch si pripísal šesť bodov za gól a päť asistencií.

Novým tréner Vancouveru Canucks sa stal Travis Green

Green uplynulé 4 roky viedol farmársky tím Vancouveru v AHL. Ešte pred Utica Comets trénoval Portland Winterhawks, ktorý v sezóne 2012/13 priviedol k titulu vo Western Hockey League.

Cassidy povedie Boston Bruins v pozícii hlavného kouča

Doteraz zastával post dočasného kouča, ktorá mu pripadla po februárovom odvolaní Claudea Juliena. Bruins už v play off NHL nepokračujú, vypadli v 1. kole s Ottawou Senators.

Tretí duel Crosby vs. Ovečkin je lákadlom ďalších bojov v NHL

NHL: Tretí mikroduel Crosby vs. Ovečkin lákadlom ďalších bojov v play off

NHL: Thornton sa podrobil operácii roztrhnutých krížnych väzov

Tridsaťsedemročný center sa vrátil na dueli číslo tri.

NHL: Marián Gáborík sa podrobil operácii, v LA s ním naďalej počítajú

Gáborík sa zranil na vlaňajšom Svetovom pohári a vynechal 21 zápasov základnej časti.

Seidenberg podpísal s NY Islanders jednoročnú zmluvu

Dennis Seidenberg v uplynulej základnej časti patril medzi opory defenzívnych radov klubu zámorskej NHL.

Stevens nahradil Suttera vo funkcii trénera hokejistov Los Angeles

Suttera klub zámorskej NHL prepustil po nevydarenej sezóne.

Gaudreau, Granlund a Tarasenko sú finalistami Lady Byng Trophy v NHL

Cenu každoročne udeľujú v zámorskej NHL za športové a džentlmenské správanie v kombinácii so športovými výkonmi.

NHL: Pre Cháru a Marinčina sa skončila sezóna

Toronto, za ktoré nastúpil aj Martin Marinčin, nestačilo na vlastnom ľade na Washington Capitals 1:2 po predĺžení a oba tímy prehrali série 2:4 na zápasy.,aktualizované

Tréner Chicaga zostáva, manažér hlási zmeny: Čas pozrieť sa do zrkadla

Generácia hráčov, ktorá vybojovala Stanleyho pohár v rokoch 2010, 2013 a 2015, sa nedokázala presadiť proti žulovej defenzíve "predátorov" podporovanej spoľahlivým brankárom Pekkom Rinnem.

Uvažuje Zdeno Chára nad koncom hokejovej kariéry?

Kapitán Bostonu Bruins oslávil v marci okrúhle 40. narodeniny, z aktívnych hokejistov boli po základnej časti profiligy starší od neho len Matt Cullen (40 rokov), Shane Doan (40) a Jaromír Jágr (45).