NHL

Tampa Bay zdolala Ottawu Senators presvedčivo 5:1, hetrikom sa v drese Lightning blysol ruský útočník Nikita Kučerov. ,aktualizované

NHL: Brian Boyle bude pokračovať v Toronte

Torontu patrí posledná ôsma postupová priečka vo Východnej konferencii.

NHL: Hráčmi týždňa sú útočníci Forsberg, Toews a Gaudreau

Forsberg v štyroch zápasoch nazbieral osem gólov a pridal dve asistencie, pričom zaznamenal dva hetriky po sebe proti Calgary a Coloradu.

Jednu gólovú prihrávku si pripísali aj Zdeno Chára s Andrejom Sekerom.,aktualizované

NHL: Hanzal zabojuje o Stanleyho pohár s Minnesotou

Wild za českého hokejistu obetovali tri výbery v draftoch a útočníka Graysona Downinga.

NEČAKANÉ: Budaj si v LA balí kufre. V tomto klube pokračuje

Floridský klub angažoval slovenskú dvojicu spoločne s výberom v siedmom kole tohtoročného draftu nováčikov a jednou podmienenou pozíciou v drafte 2017.

Vermette neuspel s odvolaním, komisár NHL mu potvrdil tvrdý trest

Vermette v zápase proti Minnesote Wild po vhadzovaní v tretej tretine sekol čiarového rozhodcu.

Jurčo absolvuje premiéru za Chicago: S týmito hráčmi nastúpi v útoku

Dvadsaťštyriročný krídelník zažil svoju premiérovú výmenu v zámorskej NHL v piatok, keď ho doterajší zamestnávateľ Detroit Red Wings poslal do tímu "jastrabov" za výber v treťom kole draftu 2017.

NHL: Do bránky Los Angeles sa vrátil Quick, Gáborík sedel na tribúne

Slovenský brankár Peter Budaj bol na striedačke.,aktualizované

V LA už o Gáboríka nie je záujem, chcú ho vymeniť. Má to však háčik

Skúsený slovenský krídelník sa v aktuálnej sezóne herne trápi, v 38 zápasoch doteraz zaznamenal len šesť gólov a sedem asistencií.,aktualizované

Slovenská enkláva v Chicagu sa rozrastie: Prichádza Tomáš Jurčo

Jurčo, ktorému končí zmluva po sezóne 2016/17, sa výmenou z Detroitu do Chicaga presunul z jedného z najslabších tímov v aktuálnej sezóne k vážnemu ašpirantovi na zisk Stanleyho pohára.,aktualizované

NHL: Edmonton prehral na ľade lídra, Sekera zaznamenal asistenciu

Washington predĺžil víťaznú sériu na domácom ľade už na trinásť stretnutí a poistil si vedenie v súťaži. ,aktualizované

Obaja slovenskí útočníci si pripísali po jednej asistencii a Blackhawks aj ich zásluhou triumfovali 6:3. Hetrickom sa blysol Patrick Kane.,aktualizované

NHL: Sekera sa zranil pri blokovaní strely

Tridsaťročný obranca Edmontonu nedohral zápas, v ktorom jeho Oilers zvíťazili na ľade Floridy Panthers.

Bruins podľahli Anaheimu, hoci na ľade súpera viedli a tri minúty pred koncom bol stav nerozhodný 3:3.,aktualizované

NHL:Los Angeles dalo Zatkoffa na waiver listinu, Budajovi svitla nádej

Ak by si Zatkoffa žiaden profiligový tím nestiahol, mal by putovať do nižšej súťaže AHL.

Jeho krajan Peter Budaj v bránke Los Angeles zneškodnil 24 z 25 striel hráčov Colorada Avalanche.,aktualizované

NHL: Florida zakončila úspešnú sériu u súperov triumfom v St. Louis

Arizona doma zdolala Anaheim 3:2, keď všetky góly strelila v prvej tretine. Pre Coyotes to bola štvrtá výhra z ich šiestich uplynulých zápasov.,aktualizované

NHL: Hráčmi týždňa sú útočníci Laine, Kadri a McDavid

Prvou hviezdou sa stal fínsky útočník v službách Winnipegu, Laine pomohol svojmu tímu piatimi gólmi a troma asistenciami v štyroch zápasoch.

Halák na farme Islanders čaruje: Takúto má v AHL parádnu bilanciu

Slovenský brankár na farme New Yorku Islanders, kam ho vedenie tímu NHL poslalo začiatkom januára, doteraz odchytal 16 duelov.

Peter Budaj chytil 28 z 29 striel súpera, no jeho Los Angeles v kalifornskom derby podľahlo na ľade Anaheimu najtesnejším rozdielom 0:1.,aktualizované

NHL: New York Rangers pokoril lídra z Washingtonu 2:1 v domácej MSG

O triumfe nad lídrom ligy rozhodli góly Ryana McDonagha a Matsa Zuccarella.

NHL: Boston povolal Cehlárika naspäť, nastúpi v San Jose

V drese Providence Bruins odohral Cehlárik v prebiehajúcej sezóne 40 zápasov s bilanciou 18 gólov a 15 asistencií.

V zápase boli v akcii ďalší dvaja Slováci, Marián Hossa za domácich ani Andrej Sekera na strane hostí nebodovali.,aktualizované

NHL: St. Louis prišlo o šesťzápasovú šnúru výhier

Hokejisti Buffala pripravili St. Louis o víťaznú šnúru sobotňajšou výhrou 3:2.

NHL: Määttä sa podrobil operácii, Pittsburghu bude chýbať šesť týždňov

Määttä v aktuálnej sezóne nastúpil za Pittsburgh v 54 dueloch, v ktorých zaznamenal gól a šesť asistencií.

Nestarnúci krídelník prispel jedným presným zásahom k výhre.,aktualizované

Kapitán Pittsburghu Penguins prekonal míľnik v prvej tretine duelu proti Winnipegu (4:3 pp). Crosby bol zároveň autorom víťazného gólu v predĺžení.,aktualizované

Útočník Detroitu Red Wings Nyquist dostal dištanc na šesť zápasov

Trest si vyslúžil zásahom hokejkou do tváre obrancu Minnesoty Jareda Spurgeona.

Vermette sekol rozhodcu. V NHL si nezahrá minimálne desať zápasov

Jeho trest môže byť aj vyšší, o prípadnej dodatočnej suspendácii rozhodne disciplinárna komisia súťaže.

Winnipeg zvíťazil doma nad Dallasom 5:2 vďaka tretiemu hetriku v sezóne fínskeho nováčika Patrika Laineho.

Montreal prepustil trénera Therriena, nahradil ho opäť Julien

Renomovaný tréner Julien už slávnych Canadiens viedol v rokoch 2003 až 2006 a zaujímavé je, že vtedy na striedačke Habs tiež nahradil Therriena.

Nestarnúci Jaromír Jágr dnes oslavuje 45. narodeniny

Český hokejista na sebe neustále pracuje, mení tréningové postupy či životosprávu.

NHL: Malkin pripravený na návrat, Rust bude chýbať Penguins dlhší čas

Ruská hviezda Pittsburghu vynechala uplynulých sedem stretnutí pre zranenie v dolnej časti tela.

Víťazný gól jazdcov strelil v 54. minúte nováčik Jimmy Vesey.,aktualizované

Cehlárik po dvojbodovej noci späť na farmu, Boston čaká týždňová pauza

Dvadsaťjedenročný útočník zažil v sobotu premiéru v profilige v domácom súboji Bostonu proti Vancouveru. O deň neskôr si pripísal aj premiérové body v kariére pri triumfe nad rivalom z Montrealu.

Toto sú hviezdy týždňa v NHL

Ocenenie sa ušlo útočníkom Minnesoty Wild Jasonovi Pominvilleovi, Nashvillu Predators Viktorovi Arvidssonovi a brankárovi St. Louis Blues Jakeovi Allenovi.

Dallas si uctí Jereho Lehtinena vyvesením dresu s jeho číslom 26

Lehtinen bude iba tretím bývalým hráčom Dallasu, ktorého dres vystavia pod strechu štadióna.

Kapitán Boston Bruins v 26. minúte zvýšil na 2:0. Celkovo porazili Montreal so štvorgólovým náskokom.,aktualizované

San Jose vyhralo na ľade New Jersey 4:1

Hoci hostia po prvej tretine prehrávali, v druhej troma gólmi rozhodli zápas vo svoj prospech.