NHL

NHL: Hertla čaká ďalšia operácia problémového kolena

Pravé koleno českému útočníkovi operovali pre poškodené väzy už pred tromi rokmi a prišiel tak o štart na ZOH 2014 v Soči.

Pre tridsaťročného obrancu Andreja Sekeru to bol druhý presný zásah v aktuálnej sezóne, dokopy nazbieral v 20 dueloch šesť bodov.,aktualizované

Nominácia Scotta prinútila vedenie NHL upraviť pravidlá hlasovania

Víkend All Star sa uskutoční v januári 2017 v Los Angeles.

Hviezdami týždňa sú dvaja útočníci a brankár.

NHL: Zibanejad si nešťastne zlomil lýtkovú kosť, vynechá 6-8 týždňov

Dvadsaťtriročný center New Yorku Rangers nedohral duel po nešťastnej situácii v predĺžení, keď pri strete s Reillym Smithom stratil rovnováhu a narazil nohami do zadného mantinelu.

NHL: VIDEO: Budaj chytal pri výhre LA, Tatarov gól Detroitu nestačil

Slovenský brankár zneškodnil 28 z 30 striel súpera a mal 93,3-percentnú úspešnosť zákrokov.,aktualizované

Columbus pokoril i Washington a natiahol víťaznú šnúru na štyri zápasy

Blue Jackets sa dotiahli v tabuľke Východnej konferencie práve na Washington, ktorý má na piatej pozícii o dva zápasy aj body viac.

Obranca Zdeno Chára prispel dvomi asistenciami k triumfu Bostonu nad Winnipegom.,aktualizované

Hertl sa z tripu vrátil do San Jose, zrejme má opäť zranené koleno

Český hoikejista odohral v aktuálnej sezóne za San Jose 18 duelov, v ktorých strelil štyri góly a pridal päť asistencií.

NHL: Richardson z Arizony podstúpil operáciu zlomeniny nohy

Tridsaťjedenročný útočník si zlomil ihlicu aj holennú kosť na pravej nohe po hite od obrancu Canucks Nikitu Trjamkina.

Chicago zaznamenalo dvanáste víťazstvo z osemnástich duelov prebiehajúcej sezóny NHL a na čele Západnej konferencie zvýšilo náskok pred druhým Anaheimom na päť bodov.

Stamkos absolvoval artroskopiu kolena, Tampe bude chýbať 4 mesiace

Elitný kanadský útočník absolvoval vo štvrtok v americkom Vaile artroskopickú operáciu, pri ktorej mu lekári zreparovali roztrhnutý bočný väz v kolene pravej nohy.

Toronto v zostave bez obrancu Martina Marinčina prevalcovalo Floridu 6:1.,aktualizované

Títo hokejisti musia v NHL nedobrovoľne oddychovať

Dôvodmi sú zranenia.

Gáborík opäť na ľade, návrat sa priblížil : Už to dlho nepotrvá

Tridsaťštyriročný krídelník si zlomil nohu počas Svetového pohára, kde hájil farby Tímu Európa.

Washington deklasoval Pittsburgh, Calgary zdolalo Arizonu po predĺžení

Pre Pittsburgh to bola najvyššia prehra vo Verizon Center od 2. januára 1989, keď na ľade Capitals utŕžili debakel 0:8.,aktualizované

NHL: Stamkos nedohral zápas v Detroite, zranil si pravú nohu

Ľad opustil v prvej tretine po kolízii s Gustavom Nyquistom, no ešte predtým stihol streliť svoj deviaty gól v sezóne.

V trinásťzápasovom programe NHL sa v noci na stredu bodovo presadili dvaja slovenskí hokejisti.,aktualizované

NHL a IIHF budú v New Yorku rokovať o účasti hráčov zo zámoria na ZOH

Problémom zostáva stanovisko Medzinárodného olympijského výboru (MOV), že tentoraz neuhradí poistné ani cestovné náklady hráčom zo zámoria.

Do Siene slávy NHL uviedli Lindrosa, Makarova, Vachona a Quinna

In memoriam sa do Siene slávy dostal obranca a neskôr úspešný tréner Pat Quinn, ktorý zomrel v novembri 2014 vo veku 71 rokov.

Slovenský brankár inkasoval štyri góly z 31 striel. ,aktualizované

Nakládal sa odmietol hlásiť na farme, Carolina s ním ukončila zmluvu

Český hokejový obranca sa tak stane voľným hráčom a pravdepodobne sa vráti do Európy.

Hviezdami týždňa v NHL sú Rask, Scheifele a Rinne

Rinne priviedol Nashville v troch štartoch k trom triumfom s úspešnosťou zákrokov 96,7 percenta a priemerom 0,67 inkasovaného gólu na zápas.

V noci na pondelok sa v zámorskej NHL strelecky presadili traja slovenskí hokejisti.

Brankár Halák si v NHL pripísal 40 zákrokov

Hokejisti New Yorku Islanders v bránke s Jaroslavom Halákom podľahli v noci na nedeľu v NHL na ľade Floridy 2:3 po predĺžení. ,aktualizované

NHL: Bickellovi diagnostikovali rozstrúsenú sklerózu

Hokejový útočník Carolina Hurricanes bude tak na nešpecifikované obdobie mimo hry a dúfa, že sa ešte vôbec niekedy vráti na ľad.

NHL: Hossa v drese Chicaga si pripísal dva body

Jeho Blackhawks však napokon prehrali 2:3 po predĺžení. Capitals tak prestrihli "jastrabom" ich sedemzápasovú víťaznú šnúru. ,aktualizované

Za St. Louis sa v zápase legiend predstavia Gretzky aj Peter Štastný

Na 20-člennej súpiske St. Louis Alumni sa ocitli aj ďalší členovia hokejovej Siene slávy ako Brett Hull, Bernie Federko, Al MacInnis, Adam Oates, Chris Pronger či Martin Brodeur.

Hansen má zlomené rebro, Vancouveru Canucks bude chýbať 4-6 týždňov

Dánsky hokejista doplatil na tvrdý zákrok obrancu Morgana Riellyho v sobotňajšom napätom zápase s Torontom, v ktorom rozdali rozhodcovia až 171 trestných minút.

Budaj po rokoch v NHL opäť žiari: Čo na to hovorí?

Slovenský gólman začal sezónu až ako brankárska trojka LA, lenže Kings sa zranili jednotka Quick i dvojka Zatkoff, a tak vedenie klubu povolalo skúseného Slováka z farmárskeho tímu Ontario Reign.

Stav Eichela z Buffala sa zlepšuje, jeho návrat na ľad sa blíži

Dvadsaťročný center, ktorý je napriek mladému veku už jednou z hlavných opôr Sabres, utrpel tesne pred štartom sezóny NHL bolestivé zranenie členka a odvtedy pauzuje.

Anisimov pre nešpecifikované zranenie nedohral duel Chicaga v St.Louis

Ruský hokejista ťahal pred duelom proti Blues rekordnú 11-zápasovú šnúru s minimálne jedným kanadským bodom.

V desiatich zápasoch zámorskej NHL v noci na stredu sa gólovo presadili dvaja slovenskí hokejisti. ,aktualizované

Trouba a Jets ukončili vyjednávanie, dohodli sa na novej zmluve

Winnipegu, ktorého dres oblieka aj slovenský útočník Marko Daňo, patrí zatiaľ v tabuľke Západnej konferencie deviate miesto. V noci na stredu Jets hostia Dallas Stars.

Obranca Jones bude Columbusu chýbať tri týždne, zranil si nohu

Zranenie si privodil v prvej tretine po súboji s útočníkom Blues Patrikom Berglundom.

Hviezdami týždňa v NHL sa stali Kučerov, Crawford a Hayes

Kučerov bol so siedmimi bodmi (3+4) najproduktívnejším hráčom hodnoteného obdobia.

Hossa má v predchádzajúcich šiestich zápasoch bilanciu päť gólov a dve asistencie.,aktualizované

Menej úspešný bol Jaroslav Halák, ktorý v súboji jeho New Yorku Islanders s Edmontonom (3:4 sn) inkasoval v riadnom hracom čase a predĺžení tri góly z 23 striel.,aktualizované

Gáborík po zlomenine nohy ešte minimálne mesiac mimo hry

Pôvodné prognózy hovorili o jeho návrate do profiligového kolotoča v druhej polovici novembra.

NHL: Daňo prispel asistenciou k výhre Jets, Tatar 0+2

Udalosťou noci bola prvá prehra Montrealu v riadnom hracom čase v tejto sezóne, Canadiens totálne vybuchli a na ľade Columbusu schytali debakel 0:10.