NHL

San Jose znížilo stav série na 1:2. Výhru v predĺžení zariadil Donskoi

Štvrtý zápas na ich ľade je na programe v noci na utorok o 02.00 SELČ.,aktualizované

Klub Florida Panthers má nové logo, predstavuje oddanosť a odvahu

Tvorcov nového loga inšpirovala 101. výsadková divízia americkej armády, v ktorej slúžil súčasný majiteľ klubu Vinnie Viola.

Záverečné boje o Stanleyho pohár sa teraz sťahujú do Kalifornie.,aktualizované

Vo veku 66 rokov zomrel Rick MacLeish, legenda Flyers

MacLeish bol členom slávneho tímu prezývaného Broad Street Bullies.

Bývalý útočník Atlanty a Chicaga Tom Lysiak zomrel na leukémiu

Lysiak absolvoval v drese Atlanty Flames a Chicaga Blackhawks 13 sezón v zámorskej profilige.

Blues predĺžili o rok zmluvu s trénerom Hitchcockom

Šesťdesiatštyriročný Hitchcock má s Blues v základnej časti bilanciu 224-103-36 v 363 zápasoch.

Účasť hráčov zo zámoria na OH 2018 záleží od financií, povedal Bettman

Bettman prezentoval názor, že prezident MOV Thomas Bach nedá žiadnemu športu špeciálnu dotáciu, čo zhoršuje vyjednávaniu pozíciu o účasti hokejistov na OH 2018.

Domáci slávili tesné víťazstvo tímu, ktorý bol v odpočte celého zápasu iniciatívnejší a nebezpečnejší. ,aktualizované

Zámorskú hokejovú ligu NHL môžu rozšíriť o dva tímy

Proces expanzie uzatvoria v júni.

Boj o Stanleyho pohár vrcholí, v noci sa začína finálová séria NHL

Crosby chce druhý Stanleyho pohár, hráči San Jose veria v premiérový.

Penguins v rozhodujúcom siedmom dueli finále play off Východnej konferencie zdolali Tampu Bay 2:1 a sériu vyhrali 4:3 na zápasy. ,aktualizované

Chris Phillips po 19 rokoch v Ottawe ukončil profesionálnu kariéru

Tridsaťosemročný obranca sa stal jednotkou draftu 1996, do profiligy však vstúpil až o rok neskôr.

Buffalo podpísalo trojročný nováčikovský kontrakt s Čechom Karabáčkom

V 209 zápasoch vrátane play off nazbieral Karabáček dovedna 149 kanadských bodov.

Vo finálovom boji o Stanleyho pohár si Sharks zmerajú sily s úspešnejším z dvojice Tampa Bay - Pittsburgh.,aktualizované

Miller sa upísal Bostonu do sezóny 2019/2020

Ak by sa Miller s Bostonom nedohodol, od 1. júla by bol voľný hráč. Po podpise nového kontraktu zarobí 2,5 milióna dolárov ročne.

Na Východe rozhodne siedmy zápas, Pittsburgh vyrovnal na 3:3

V tom šiestom v noci na stredu triumfoval Pittsburgh Penguins na ľade Tampy Bay Lightning 5:2.,aktualizované

Dva góly žralokov vrátane víťazného strelil Joe Pavelski.,aktualizované

O osude stretnutia rozhodol hosťujúci Tyler Johnson, ktorý po 53 sekundách nadstaveného času úspešne tečoval strelu Jasona Garrisona. ,aktualizované

St. Louis vyhralo v San Jose 6:3 a vyrovnalo stav série

Jake Allen sa prvýkrát v tohtoročnom play off postavil od začiatku zápasu do bránky, chytil 31 striel a priviedol svoj tím k potrebnému triumf.

Edmonton predĺžil zmluvu s Kassianom na ďalšiu sezónu

Kassian nastúpil za Oilers v uplynulej základnej časti sezóny 2015/2016 na 36 zápasov, v ktorých zaznamenal tri góly, päť asistencií a 114 trestných minút.

Tampa zdolala Pittsburgh 4:3 a vyrovnala sériu na 2:2

Domáce blesky ovládli prvé dve tretiny duelu.,aktualizované

San Jose vyhralo nad St. Louis 3:0, v sérii vedie 2:1

Hrdinom večera bol aj dvojgólový český útočník Tomáš Hertl.

Generálnym manažérom roka NHL môže byť Rutherford, MacLellan a Nill

Ocenenie pre generálnych manažérov udeľuje NHL od sezóny 2009-10, všetci traja kandidáti sa medzi finalistov dostali premiérovo.

Réway sa vracia do zámoria, s Montrealom podpísal trojročný kontrakt

Slovenský hokejový útočník má na konte bronzovú medailu z juniorských MS 2015 a bol súčasťou reprezentačného A-tímu, ktorý obsadil na šampionáte v Rusku 9. miesto. ,aktualizované

Pittsburgh vyhral na ľade Tampy Bay 4:2 a ujal sa vedenia v sérii

Tučniaci mali hernú i streleckú prevahu, no ruský brankár domácich Andrej Vasilevskij odolával až do 40. minúty. ,aktualizované

Haláka čaká operácia a pauza šesť až osem týždňov

Brankár New Yorku Islanders si poranil slabiny 8. marca a odvtedy už nehral.

San Jose vyhralo v St. Louis 4:0 a vyrovnalo stav série na 1:1

Dva góly v presilovkách strelil Brent Burns.,aktualizované

O výsledku rozhodol po 40 sekundách nadstaveného času kapitán Penguins.,aktualizované

Bravúrny výkon podal brankár Brian Elliott.,aktualizované

Tampa vstúpila úspešne do konferenčného finále. Pittsburgh zdolala 3:1

Duel sa pre hostí vôbec nezačal dobre, keď už v 13. minúte musela pre zranenie odstúpiť z hry ich brankárska jednotka Ben Bishop, ktorého zastúpil Vasilevskij.,aktualizované

V rozhodujúcom siedmom súboji 2. kola play off si doma poradili s tímom Nashville Predators hladko 5:0.,aktualizované

V siedmom rozhodujúcom súboji 2. kola play off triumfovali na ľade Dallasu Stars presvedčivo 6:1 a celú sériu vyhrali 4:3 na zápasy. ,aktualizované

V šiestom dueli 2. kola play off vyhrali nad Washingtonom 4:3 po predĺžení, keď o ich triumfe rozhodol v 67. minúte Nick Bonino.,aktualizované

Hokejisti St. Louis nevyužili domáce prostredie na vybojovanie si postupu do finále Západnej konferencie.,aktualizované

Tampa Bay postúpila do finále Východnej konferencie

V piatom semifinálovom súboji play off zvíťazili blesky v noci na pondelok nad New Yorkom Islanders 4:0 a sériu vyhrali 4:1 na zápasy.,aktualizované