Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

NHL

Chára sa zapojil do tréningu, jeho štart proti Winnipegu je otázny

Tridsaťosemročný Chára mal zdravotné problémy aj v predchádzajúcej sezóne, 19 zápasov vynechal pre zranenie kolena.

Sezónu NHL začne deväť Slovákov, Daňo číha na farme

Celkovo však počet Slovákov v najlepšej lige sveta opäť klesol.

Hokejisti Tatar a Jurčo sú v základnej zostave Detroitu

V kádri Detroitu zostal aj 19-ročný útočník Dylan Larkin, klubová draftová jednotka z roku 2014.

Kassian mal autohaváriu, vedenie ligy ho suspendovalo

Vedenie zámorskej NHL suspendovalo útočníka Montrealu Canadiens Zacka Kassiana za jeho účasť pri autohavárii. Kanadský krídelník utrpel pri incidente zlomeninu nosa a fraktúru ľavej nohy.

Slovenský útočník Marián Hossa bude hrať v prvom útoku

Chicago odštartuje novú sezónu NHL stredajším domácim zápasom proti New Yorku Rangers.

Kapitánom Sharks bude Pavelski

Americký útočník sa stal deviatym kapitánom v histórii kalifornského klubu.

Chára na listine zranených, vo štvrtok hrať nebude

Slovenský obranca utrpel zranenie po tom, čo ho nešetrne narazil na mantinel útočník jazdcov Ryan Bourque.

Útočník San Jose Sharks zároveň príde o 440.860 dolárov.

Bež a kráčaj s rodinou, znie heslo kanadského medailistu zo ZOH 2002. Zvládol hrať aj vtedy, keď mu diagnostikovali rakovinu. ,aktualizované

Montreal sa dohodol s Fleischmannom, Kassian po nehode v nemocnici

Tridsaťjedenročný kríldeník strávil uplynulú sezónu v dresoch Anaheimu Ducks a Floridy Panthers, za ktoré odohral 66 zápasov základnej časti s bilanciou osem gólov a 19 asistencií.

Gustavsson podpísal ročný kontrakt s Bostonom

Tridsaťročný Švéd by mal kryť chrbát tímovej jednotke, Tuukkovi Raskovi z Fínska.

Namiesto slovenského gólmana dostali v bránke šancu Nemec Thomas Greiss a mladík Stephon Williams, ktorý bojuje o premiérovú sezónu v profilige.

Útek bratov Šťastných za železnú oponu detailne prezrádza kniha

Čitateľ sa dozvedá o vtedajšom komunistickom systéme, keď strana rozhodovala o všetkom, aj v hokeji.

Stempniak podpísal zmluvu s Devils, Leighton z Chicaga na farmu

Lee Stempniak v minulej sezóne odohral v dresoch New Yorku Rangers a Winnipegu Jets 71 zápasov, v ktorých dal 15 gólov a zaznamenal 28 bodov.

Marián Hossa otvoril skóre v 33. minúte, keď domáci jeho zásluhou využili presilovú hru.,aktualizované

Brankárska kométa Hammond vynechá pre zranenie slabín úvod sezóny

Hammond vletel v minulom ročníku na profiligovú scénu ako kométa a mal výrazný podiel na tom, že klub z kanadskej metropoly prekĺzol v poslednej chvíli do play off.

Blackhawks zaradili Bickella na listinu nechránených hráčov

Bickell prispel k ziskom Stanleyho pohára v rokoch 2013 a 2015, menšiu úlohu zohral aj pri triumfe Blackhawks v roku 2010.

Marinčin mal prsty v otváracom góle stretnutia, ktorý padol v 69. sekundy z hokejky Jamesa van Riemsdyka.

Kings preradili Budaja na farmu

Z pôvodného počtu troch Slovákov, ktorí odštartovali prípravu v kalifornskom klube, tak zostal v mužstve iba skúsený Marián Gáborík.

Neprekonateľného hokejového brankára prekonala bejzbolová strela

Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist má za sebou adrenalínový zápas. Museli predviesť to najlepšie, aby prekonali neprekonateľného brankára New Yorku Rangers.

Kempom Chicaga neprešiel ani Marko Daňo, vedenie ho poslalo na farmu

Z pôvodnej skupiny piatich slovenských zástupcov v ňom zostal už len krídelník Marián Hossa.

Tréner New York Islanders sa obáva, že Halák nestihne úvod sezóny

Tridsaťročný Halák, ktorý sa zranil počas minulotýždňového tréningu v hornej časti tela, bol naposledy v akcii 21. septembra.

Sekera a Daňo zaznamenali po bode, ale ich kluby prehrali

Andrej Sekera z Edmontonu strávil na ľade vyše 21 minút, zaknihoval aj jeden plusový bod.

Edmonton v úvode novej sezóny bez zraneného Eberleho

Kanadský hokejový útočník Jordan Eberle utrpel po zásahu Kylea Chipchuru zranenie ramena a na ľade sa neobjaví 4-6 týždňov.

Detroit s Jurčom zvíťazil v Pittsburghu 7:2

Slovenský útočník Tomáš Jurčo vyslal na bránku Penguins jednu strelu a zaznamenal plusový bod

Edmonton poslal obrancu Gernáta na farmu

Okrem neho putovali do nižšej súťaže ďalší traja hokejisti.

Haláka trápi menšie zranenie

Slovenský hokejový reprezentant bol naposledy v akcii vo víťaznom prípravnom zápase NHL s Philadelphiou (3:2) odchytal 40 minút.

Hokejista Chára bol po zranení už na prvom individuálnom tréningu

Bruins mali bez neho bilanciu 11 víťazstiev, 7 prehier v riadnom hracom čase a jednu prehru po predĺžení.

NHL: Jurčo s gólom a asistenciou, Detroit zdolal v príprave Boston 3:1

Hráči New Yorku Islanders podľahli v noci na utorok Washingtonu 1:3.

Višňovský s Kopeckým už nepokračujú v kempe Chicaga. Vyradili ich

Z pôvodnej skupiny piatich slovenských zástupcov v ňom zostalo už len útočné duo Marián Hossa, Marko Daňo.

Černák mieri z kempu Los Angeles do juniorky

V kempe LA tak zostávajú už iba dvaja Slováci - brankár Peter Budaj a útočník Marián Gáborík.

LA Kings s Gáboríkom vyhrali na ľade Colorada 2:1

Slovenský útočník vyslal na bránku Avalanche päť striel, v predĺžení dostal dvojminútový trest za držanie hokejky.

NHL: Hossa prispel k triumfu nad St. Louis gólom a asistenciou

Gólovo sa okrem slovenského hokejistu Hossu presadil aj krídelník Detroitu Tomáš Tatar.

Daňo proti Montrealu nebodoval, ale kouč si jeho výkon chválil

Okrem Daňa hrali za Blackhawks aj obranca Ľubomír Višňovský a útočník Tomáš Kopecký, Hossa dostal voľno.

Hokejista Zdeno Chára sa zranil, našťastie to nie je vážne

Po nebezpečne vyzerajúcom náraze Ryana Bourquea nedohral slovenský hokejový obranca prípravný zápas NHL proti New Yorku Rangers.

Tím NHL Rangers poslal Hrivíka na farmu

Marek Hrivík odohral v príprave tímu NHL dva zápasy, v ktorých sa bodovo nepresadil.

Chicago s tromi Slovámi zdolalo v príprave Montreal 5:1

V zostave úradujúceho šampióna sa objavili aj Slováci Ľubomír Višňovský, Marko Daňo a Tomáš Kopecký.

Boston zdolal NY Rangers po nájazdoch, Chára nedohral pre zranenie

Duo slovenských útočníkov Tomáš Tatar, Tomáš Jurčo tentoraz nehralo.,aktualizované

Výborné výkony a góly slovenského reprezentanta si všimli aj americkí komentátori.,aktualizované

Hokejista Seidenberg pod skalpel, Bostonu bude chýbať dva mesiace

Spoluhráč kapitána Bruins Zdena Cháru odohral v NHL 697 zápasov v základnej časti.