< sekcia Nitriansky kraj

Arriva plánuje postaviť novú autobusovú stanicu v Nových Zámkoch

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Nová autobusová stanica by mala podľa projektovej dokumentácie vzniknúť na Námestí republiky a na Ulici M. R. Štefánika v blízkosti vlakovej stanice a pošty.

Nové Zámky 14. februára (TASR) – Spoločnosť Arriva pripravuje výstavbu novej autobusovej stanice v Nových Zámkoch. Tá by mala byť v budúcnosti súčasťou integrovaného prestupného bodu, v rámci ktorého by vznikol prestupný uzol medzi vlakmi a autobusmi spolu s parkoviskom pre autá. „V nových Zámkoch je síce priestor, kde môžu autobusy zastaviť, ľudia nastupujú a vystupujú, no autobusová stanica to nie je. Je potrebné, aby sa projekt jej výstavby zrealizoval,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Arriva na Slovensku László Ivan. Celkovú investíciu vyčíslil na 5,5 milióna eur, z tejto sumy by 3,2 milióna eur mala tvoriť dotácia z eurofondov.

Nová autobusová stanica by mala podľa projektovej dokumentácie vzniknúť na Námestí republiky a na Ulici M. R. Štefánika v blízkosti vlakovej stanice a pošty. Jej súčasťou bude 14 nástupných, štyri výstupné a päť čakacích stojísk. Časť stavby bude určená pre obchody a služby. Chýbať nebude parkovisko pre autá, zelené oddychové zóny, celý priestor stanice by mal byť bezbariérový. Výstavba novej stanice by mala trvať dva roky.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.