Nitriansky kraj

Do zrekonštruovanej radnice v Šali sa postupne sťahujú oddelenia úradu

Rekonštrukcia budovy šalianskeho mestského úradu sa začala koncom minulého roka. Jej cieľom bolo zníženie energetickej náročnosti budovy radnice.

Na levickom sídlisku Rybníky V. začali stavať parkovisko pre 182 áut

Parkovisko vznikne na pozemku, ktorý mesto odkúpilo od súkromného vlastníka, spoločnosti Andritz Kufferath, sídliacej v areáli bývalej textilky.

Nitra bude mať na budúci rok rozpočet takmer 65,5 miliónov eur

Bežný rozpočet na budúci rok je navrhovaný s takmer osemmiliónovým prebytkom pri príjmoch takmer 65 miliónov eur a výdajoch vo výške necelých 57 miliónov eur.

Múzeum v Zlatých Moravciach predstaví ľudovú kultúru z Kozároviec

Návštevníci uvidia vystavené vzácne golierkové oplecká, farbiarske ženské sukne i hodvábne ručníky, ktoré boli odevnou súčasťou výlučne vydatých žien.

UKF v Nitre si polepšila v rebríčku univerzít

UKF sa v rámci hodnotených kritérií umiestnila na 161. až 170. mieste, čo je oproti minulému roku posun o dvadsať miest smerom hore, uviedla Jana Krajčovičová z UKF.

V komárňanskej nemocnici začala fungovať reumatologická ambulancia

Nová ambulancia slúži od novembra tohto roka pacientom s ochoreniami pohybového aparátu, liečiť sa v nej budú zápalové a systémové reumatické ochorenia, degeneratívne ochorenia a osteoporóza.

V mestskej hromadnej doprave v Lučenci pribudnú dva nové autobusy

Nové autobusy s prepravnou kapacitou 25 sediacich a 72 stojacich cestujúcich sú určené pre prevádzku v mestských aglomeráciách a ich konfigurácia bola prispôsobená potrebám mesta Lučenec.

Materská škola v Leviciach prešla rekonštrukciou za 750.000 eur

Rekonštrukčné práce zahŕňali zateplenie obvodových múrov, kompletnú opravu strechy, výmenu okien, vyregulovanie systému vykurovania a výmenu vyhrievacích telies.

Strašidelné historky z Krvavých Šenkov pribúdajú aj v 21. storočí

Historiek z obce je viac, stále pribúdajú aj nové.

Tlmače budú v roku 2019 hospodáriť s rozpočtom vyše 2,6 mil. eur

Najväčšiu časť príjmovej časti rozpočtu budú tvoriť zdroje z daní v sume 1.798.255 eur. Nedaňové príjmy sú naplánované vo výške 377.169 eur.

Archeológovia vyvíjajú aplikáciu, ktorá ukáže pamiatky z minulosti

Cieľom projektu je okrem iného vývoj aplikácií, ktoré umožnia virtuálnu rekonštrukciu pamiatok i celého charakteru krajiny v dávnych dobách.

Opravy ciest v Zlatých Moravciach budú pokračovať v budúcom roku

Rekonštrukčné práce financuje mesto zo svojho rozpočtu.

V Nitre počet ochorení na chrípku prudko klesol

Najviac chorých bolo v skupine nula až päťročných detí. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 55 osôb.

V Šali predstavujú svadobné kroje Slovákov v Maďarsku

V tradičnom svadobnom odeve Slovákov žijúcich v Maďarsku prevažuje biela a čierna farba, no objavuje sa i červená, zelená, modrá a ružová farba.

Víkend atraktívneho divadla jubiluje, otvorí ho program Bolo nás 11

Špeciálny dar pre festival si pripravil aj Michal Havran - verejnú televíznu nahrávku Večere s Havranom s bývalým arcibiskupom Róbertom Bezákom a kazateľom českobratskej cirkvi Danielom Pastirčákom.

V Topoľčanoch sa verejnosť pokúša vytvoriť rekord v štafetovom plávaní

Súčasne sa pokúsia o ustanovenie individuálneho rekordu aj diaľkový plavec Róbert Šupa a odchovankyňa topoľčianskeho plávania a vodného póla Ingrida Nechalová.

V zámockej krypte vo Zvolene budú opäť premietať horory

Organizátori projekcií upozorňujú návštevníkov na obmedzenú kapacitu zámockej krypty, do ktorej sa na premietanie vojde len 30 divákov.

Veľkým Kozmálovciam pribudla pamätná tabuľa obetiam 1. svetovej vojny

Pamätnú tabuľu v nedeľu odhalil minister obrany Peter Gajdoš.

SPU v Nitre skúma špeciálnymi technológiami spotrebiteľské správanie

Spoluautor projektu Jakub Berčík z Fakulty ekonomiky a manažmentu (FEM) SPU tvrdí, že myšlienka zriadiť laboratóriá vznikla počas návštevy laboratórií v Holandsku a vo Švédsku.

Drevárska fakulta vo Zvolene organizuje Noc drevárskej fakulty.

Návštevníci budú mať za úlohu pomocou orientačnej mapky vyhľadať interaktívne body a spoznať vedeckovýskumnú prístrojovú infraštruktúru fakulty, prácu pedagógov, výskumníkov a umeleckých pracovníkov.