Práve teraz

Slovenská národné múzeum zavádza aplikáciu pre hodnotenie služieb.
Využiť ju možno v sídelnej budove SNM - Prírodovednom múzeu na Vajanského nábreží v Bratislave.

Kampaň do VÚC je v plnom prúde, kandidáti môžu minúť tisíce eur.
Kandidáti na predsedov krajov môžu minúť na predvolebnú kampaň najviac 250.000 eur. Ak kampaň vedie politická strana alebo hnutie, tie môžu minúť maximálne 500.000 eur. 

Danko sa zúčastní na hlavnom zasadnutí IPU, stretne sa aj s Köverom.
IPU je najstaršia medzinárodná politická organizáciou na svete a sa so svojou 128-ročnou tradíciou považuje popri OSN za jeden z oporných pilierov svetového politického dialógu.

Európsky výrobca lietadiel Airbus prevezme väčšinový podiel v programe
výroby dopravných lietadiel radu CSeries kanadskej spoločnosti Bombardier. Kanadská firma by tak mohla vyriešiť problém spojený s uvalením vysokého cla na tieto lietadlá zo strany Spojených štátov.

Bilancia dopravnej nehodovosti v Trenčianskom samosprávnom kraji
(TSK) bola v minulom týždni najtragickejšia za posledné roky. Podpísala sa pod to najmä dopravná nehoda pri Nitrici v okrese Prievidza, pri ktorej prišlo o život osem ľudí.

Úvod

Sedem dní bude od štvrtka 19. októbra hostiť Spišské divadlo
v Spišskej Novej Vsi festival komorných inscenácií slovenských profesionálnych divadiel. Program v poradí 9. ročníka Divadelného Spiša potrvá do 25. októbra.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) organizuje pod záštitou
Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku konferenciu Bratislava Smart Region. Konať sa bude dnes od 13.00 h vo Vodárenskom múzeu v Bratislave a bude o smart vízii.

Omán predstavuje obrovskú príležitosť pre slovenské firmy, slovenské
inovácie, výskum a vývoj. Po sérii rokovaní s viacerými predstaviteľmi ománskej vlády počas svojej pracovnej cesty to konštatoval podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini.

Predseda Európskej rady Donald Tusk poslal v pondelok list lídrom
27 členských krajín EÚ, ktorí sa koncom tohto týždňa stretnú v Bruseli s britskou premiérkou Theresou Mayovou, s novou pracovnou verziou týkajúcou sa brexitu.

Zástupca severokórejského veľvyslanca pri OSN Kim In-rjong
v pondelok vyhlásil, že situácia na Kórejskom polostrove dospela do rizikového bodu a jadrová vojna môže vypuknúť v ktorúkoľvek chvíľu.

Kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Rastislav
Blaško sa vzdal v prospech Milana Ftáčnika. Povedal to v dnešnej debate RTVS.

Britská premiérka Theresa Mayová a predseda Európskej komisie
Jean-Claude Juncker sa dnes zhodli, že rokovania o odchode Veľkej Británie z Európskej únie \"by sa mali v nadchádzajúcich mesiacoch urýchliť\".

Obloha nad britskou metropolou Londýn sa dnes sfarbila do neobvyklého
žltého odtieňa v dôsledku búrky Ophelia, ktorá so sebou priviala prach zo Sahary a dym z lesných požiarov zúriacich na juhu Európy. Ich prítomnosť odfiltrovala slnečné svetlo, informuje Reuters.

Nemecká polícia zastavila v nedeľu večer na diaľničnom odpočívadle
v Bavorsku dodávkové auto, ktorého vodič ilegálne prepravoval z Česka viac ako 7000 zvierat. Vo vozidle sa nachádzali prevažne myši a potkany, ale aj prísne chránené exotické druhy.

Americký prezident Donald Trump dnes vyslovil presvedčenie,
že Kuba \"je zodpovedná\"za \"veľmi nezvyčajné\" útoky na amerických vládnych zamestnancov v Havane. Informovala o tom agentúra AP.

Predseda Rakúskej ľudovej strany Sebastian Kurz dal dnes najavo,
že po víťazstve v nedeľňajších parlamentných voľbách plánuje vytvoriť proeurópsku vládu, aj keď lídri EÚ vyjadrujú v súvislosti s volebnými výsledkami obavy z posunu doprava.

Slovenskú republiku dnes zvolili počas 72. zasadnutia Valného
zhromaždenia OSN v New Yorku za člena Rady OSN pre ľudské práva na obdobie rokov 2018–2020. TASR o tom informoval Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Na Slovensko sa dnes vrátilo leto. V Hurbanove meteorológovia
zaznamenali viac ako 25 stupňov Celzia, bol tam teda letný deň. Na svojom facebookovom profile o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

Na 39 mŕtvych stúpol dnes počet obetí lesných požiarov, ktoré
sa v dôsledku silného vetra spôsobeného hurikánom Ophelia šírili časťami Španielska a Portugalska.

Jadrová dohoda s Iránom uzavretá v roku 2015 je tým najlepším
spôsobom, ako zabezpečiť, že Irán nebude využívať jadrový program na vojenské účely. Upozornil na to štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok.