Prešovský kraj

Pri zostupe zo Zbojníckej chaty skolabovala 50-ročná turistka

Záchranári jej po príchode na miesto poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť a následne ju nosidlami a terénnym vozidlom transportovali do Starého Smokovca.

Záchranári pomáhali pri Zelenom plese českému turistovi

Záchranári mužovi po príchode na miesto poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Následne ho automobilom transportovali do Starého Smokovca, kde si ho prevzala posádka rýchlej zdravotnej pomoci.

Záchranári pomáhali turistovi na Bilíkovej chate

Záchranári muža na mieste vyšetrili, poskytli mu neodkladnú zdravotnú pomoc a následne ho terénnym vozidlom transportovali do Starého Smokovca. Tam si ho prevzala posádka rýchlej zdravotnej pomoci.

Pomoc záchranárov v Tatrách potreboval 53-ročný horolezec

Muž si pri páde vážne poranil nohu v oblasti predkolenia a ruku. Záchranári následne požiadali o súčinnosť posádku leteckých záchranárov z Popradu.

Na púti v Ľutine si pripomenú aj 30 rokov povýšenia chrámu na baziliku

Jedna z najväčších pútí gréckokatolíkov na Slovensku je prevažne dvojdňová. Hlavnú liturgiu bude o 18.00 h v Bazilike minor slúžiť prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak.

TRAGÉDIA: Vo Vysokých Tatrách zahynuli dvaja slovenskí horolezci

Dvojicu horolezcov našli pod južnou stenou Dračieho štítu bez známok života. Obaja utrpeli následkom pádu z výšky zranenia nezlučiteľné so životom.

27-ročný motocyklista zomrel pri nehode medzi Levočou a Harichovcami

54-ročný muž z obce Kurimany mal viesť auto od Levoče na Harichovce, pri odbočovaní nedal prednosť oproti idúcemu motocyklu, ktorý viedol 27-ročný vodič z obce Smižany.

Gorali v Červenom Kláštore oslávia ich kultúru a tradície

Gorali žijú najmä v severných oblastiach Kysúc, Oravy a Spiša. Typický pre nich je kroj, ľudová hudba a gastronomické špeciality. Napríklad džatky, kuľasa či pirohy.

Obvinený prešovský poslanec zatiaľ nebude kandidovať za primátora

Rudolf D. je ako mestský poslanec predseda sociálnej a bytovej komisie. V súvislosti s jeho obvinením sa v médiách spomína údajné prednostné udelenie nájomného bytu rómskej rodine.

O post primátora Vranova nad Topľou sa uchádza Igor Šesták

Šesták chce aktuálne problémy mesta nielen riešiť, ale dotiahnuť ich riešenie aj do konca. Medzi jeho priority patrí práca.

Polícia obvinila dvoch Prešovčanov z drogovej trestnej činnosti

Pri prehliadke priestorov a pozemkov v garážovej autodielni na pozemku rodinného domu zaistili plastovú dózu s nápisom a s obsahom zelenej sušiny.

Festival v Starej Ľubovni je venovaný Židom a karpatským Nemcom

Organizátori si počas ročníkov robia akýsi vlastný výskum o tradičnej kultúre, histórii a etnológii a na jeho základe vznikajú tri umelecké sympóziá - divadelné, hudobné a výtvarné.

Na hradných oslavách v Sedliskách otvorili včelársky náučný chodník

Na akcii vystúpia šermiari i sokoliari. Chceme ľuďom ukázať, ako sa kedysi na stredovekom hrade žilo, vysvetlil. Pre deti sú pripravené tvorivé dielne.

V kežmarských sociálnych zariadeniach vynovili oddelenie C

Hlavným zámerom renovácie je podľa nej zvýšiť ubytovací komfort obyvateľov, zabezpečiť bezbariérovosť a naplniť legislatívne požiadavky týkajúce sa hlavne rozmerov izieb a počtu sociálnych zariadení.

Pre návštevníkov Zemplínskeho jarmoku postavili približne 200 stánkov

V uličke remesiel uvidia záujemcovia priamo pri práci hrnčiarov, vareškárov, keramikárov i maliarov.

Horskí záchranári pomáhali 72-ročnej poľskej turistke v Pieninách

Žena pri splave na plti v oblasti pod Sokolicou náhle skolabovala.

Vo viniciach pod Brekovským hradom očakávajú vyššiu úrodu ako vlani

Aktuálne hrozno dozrieva. Cukornatosť Frankovky modrej je podľa jeho ďalších slov na úrovni 16, Chardonnay 17, Sauvignon 18 stupňov normovaného muštomeru.

Celoslovenská púť mužov sa uskutoční v nedeľu v Gaboltove

Hlavným prednášajúcim bude kňaz Marián Kuffa, ktorý od roku 1994 pôsobí v Žakovciach, kde sa venuje bezdomovcom, ľuďom, ktorí prichádzajú z väzníc, ale aj slobodným matkám s deťmi. 

Prešovské deti si môžu vyrobiť vlastnú soľnobanskú čipku

Odborná lektorka deťom ukáže rôzne druhy čipiek a charakteristické vzory, farby a techniky. Zároveň si budú môcť vyskúšať základné techniky paličkovania.