Regióny

Prešovská nemocnica nariadila časti personálu očkovanie proti osýpkam

Nariadenie sa týka oddelení infektológie, pediatrie, interného a oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Po povodniach ostávajú niektoré trasy vo Vysokých Tatrách nepriechodné

Stále uzavretá je Bielovodská aj Javorová dolina, takisto aj Zadné Meďodoly. V centrálnej časti Tatier ráno lesníci začali s prácami na stavbe provizórneho premostenia v lokalite pod Húpačkami.

EUROVEA CITY – nová štvrť v Bratislave

Zóna v blízkosti multifunkčného objektu Eurovea na nábreží Dunaja prechádza v tomto období mimoriadne dynamickou premenou.

V Želiezovciach pribudne vyše šesť kilometrov nových cyklotrás

Mesto Želiezovce získalo na vybudovanie nových cyklotrás nenávratný finančný príspevok z výzvy Bezpečná a ekologická doprava v regiónoch, ktorú vyhlásilo MPaRV SR.

Na bratislavskom Veľkom Draždiaku sú prezliekacie kabínky a toalety

Jedna z kabínok stojí pri bufete vedľa súkromnej nemocnice s poliklinikou, druhá v blízkosti Ústavu lekárskej kozmetiky. Tohtoročnou novinkou sú aj toalety.

Pri zrážke aut sa v Banskej Bystrici zranili štyria ľudia, dvaja ťažko

55-ročný vodič z okresu Liptovský Mikuláš na vozidle Suzuki pri prechádzaní križovatkou z vedľajšej cesty na hlavnú nedal prednosť vozidlu Seat, ktoré viedla 40-ročná vodička z Banskej Bystrice.

Intenzívne dažde poškodili viacero ciest v Žilinskom kraji

Kvôli dlhotrvajúcemu dažďu a zvýšeným vodným prietokom v posledných dňoch dochádzalo na ceste v Ľubeli k splavovaniu krajnice. Následne došlo k čiastočnému odtrhnutiu svahu i samotných zvodidiel.

NAMIESTO POMOCI KRÁDEŽ: Žena spadla na chodník, potom ju okradli

Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia a hrozí mu dvojročné väzenie.

Polícia zadržala 70-ročného Miroslava: Vyhrážal sa s nožom v ruke

Muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

Vodičov v Košiciach čakajú na Americkej triede dopravné obmedzenia

Na úseku bude zúžená vozovka, znížená rýchlosť a presmerovaná doprava, uvádza magistrát s tým, že dopravné obmedzenia budú riadne vyznačené prenosným dopravným značením.

Múzeum v Nových Zámkoch predstaví Klenoty Tibetu

Zrejme najznámejším artefaktom bude na výstave socha Budhu, chýbať však nebudú ani thangky, tradičné obrazy zarámované v látke zobrazujúce väčšinou niektorý z meditačných aspektov.

Chemická olympiáda má svoju vlastnú poštovú známku

Spolu s poštovou známkou vydali aj obálku prvého dňa, ktorú filatelisti alebo aj širšia verejnosť pozná pod názvom FDC (First day cover).

Pedagogický ústav podporí program pre deti a mládež Príbeh hudby

Bratislavský chlapčenský zbor, ktorý pôsobí na slovenskej kultúrnej scéne 36 rokov, sa počas svojej existencie permanentne zameriaval aj na prácu s detským poslucháčom.

Ďalším kandidátom na primátora Skalice je Peter Pagáč

Svoju kandidatúru na primátora do tohtoročných komunálnych volieb ohlásil na sociálnej sieti informačným videom.

Počet dopravných nehôd na území Košického kraja vzrástol

Najväčší počet dopravných nehôd v rámci Košického kraja zaznamenali v okrese Košice- 322, v okrese Košice-okolie 111 a v okrese Michalovce 108. Vodiči motorových vozidiel zavinili 87 percent z nich.

Medzinárodná chemická olympiáda sa vrátila na Slovensko

Medzinárodná chemická olympiáda, IChO 2018, bude vyvrcholením dvojročných príprav, pretože i keď ide o jubilejný ročník, organizátori si chceli pripomenúť aj 100 rokov od založenia Československa. ,aktualizované 

Skalica počas letnej sezóny umožňuje bezplatné prehliadky pamiatok

Mesto počas letnej turistickej sezóny, ktorá trvá až do 23. septembra, počas víkendov umožňuje návštevu väčšiny pamiatok. Prehliadku je potrebné objednať tri dni vopred.

Košickí gymnazisti na súťaži zaujali bezpečnosťou na cestách

Študenti Gymnázia Trebišovská v Košiciach - Kristián Tomčo, Marcel Buday, Bohuš Hrnek a Aleš Melichar vyvinuli pod vedením učiteľky Jany Vodarčíkovej produkt Safe Step.