Regióny

Na vlakovom koľajisku vyhasol život muža

Poverený príslušník odboru železničnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Marek Frauwirth, ktorého dal popraviť Hitler, má novú pamätnú tabuľu

Frauwirth žil v Tvrdošíne a chodil tu do základnej školy.

Voľby18: Mestské zastupiteľstvo v Lučenci má deväť nových členov

Z celkovo 21 poslancov je 14 mužov a sedem žien.

Leteckí záchranári pomáhali žene, zranenej pri dopravnej nehode

Žena utrpela po zrážke dvoch áut pri Rajeckej Lesnej v okrese Žilina poranenie hrudníka, ramena a panvy.

Cenu za vodné hospodárstvo v priemysle dostali liptovskí vodári

Odovzdávanie ocenení sa uskutočnilo pri príležitosti 50. výročia konferencie a 65. výročia založenia Katedry zdravotného a environmentálneho inžinierstva Stavebnej fakulty STU v Bratislave.

V Čiernom Balogu bola zatiaľ najchladnejšia noc jesene

Vzhľadom na to, že už je záver jesene, je to stále pomerne vysoká hodnota minimálnej teploty vzduchu, čo len potvrdzuje fakt, že jeseň 2018 je zatiaľ ako celok veľmi teplá.

Havária kanalizácie v Bratislave spôsobila dopravné obmedzenia

Polícia vodičov žiada, aby sa pri prejazde uvedeným úsekom riadili príslušným dopravným značením a pokiaľ to je možné, na prejazd použili inú trasu.

Študentská formula navštívila stredné školy v šiestich mestách

Formule, ktoré boli hviezdami stretnutí, zostrojili študenti Strojníckej fakulty – od návrhu dizajnu, po technické riešenie až po samotnú formulu.

Košičan ukradol peniaze z kostola, hrozí mu 10 rokov väzenia

Obvineného muža umiestnili do cely policajného zaistenia.

V Bratislave budú pred Vianocami posilnené policajné hliadky

Opatrenia budú vykonávané za účelom pokojného prežitia vianočných sviatkov, s dôrazom na nerušený priebeh vianočných trhov, osláv Nového roka a sprievodných podujatí.

Rača pokračuje v odstraňovaní inváznych druhov drevín

Do zoznamu boli zaradené druhy, spôsobujúce najväčšie problémy, alebo ktoré majú najväčší negatívny vplyv na pôvodné druhy, ich biotopy a najviac menia krajinu.

Trojica pašovala sekt za 150.000 eur, polícia ju obvinila

Operatívci Národnej protizločineckej jednotky získali informácie k podvodu takzvanou fantómovou prepravou. Bezodkladne informácie preverili a pripravili akciu MOET.

Bratislavský kraj vyhlási výzvy na jednotlivé dotačné oblasti

Pre jednotlivé výzvy sú určené minimálne a maximálne výšky dotácií, rovnako tiež miera spolufinancovania zo strany žiadateľa.

Kancelária Centra právnej pomoci je po novom dostupná aj v Tvrdošíne

Za 12 rokov pôsobnosti sa CPP rozrástlo. Jeho kancelárie aktuálne sídlia v 14 mestách a v ďalších 16 mestách a obciach poskytujú právne rady v zriadených konzultačných pracoviskách.

Vo fakultnej nemocnici v Nitre ležia dvaja pacienti s osýpkami

Na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva bolo nevyhnutné na infekčnej klinike nitrianskej nemocnice vykonať potrebné opatrenia.,aktualizované 

V Novej Bani sa budú vianočné trhy konať na novom mieste

Trhy bude sprevádzať bohatý kultúrny program, v ktorom nebudú chýbať živý betlehem či vystúpenia folklórnych súborov a skupín.

Colníci zaistili tento rok v pošte stovky falzifikátov lega z Číny

Falzifikáty týchto stavebníc sú doručované na Slovensko priebežne počas celého roka, no najmä v čase predvianočných nákupov ich počet stúpa.

Laureátmi Ceny slobody A. Srholca budú M. Kňažko i J. Kuciak

Predseda TTSK Jozef Viskupič ocení osobnosti za ich mimoriadny prínos k ochrane ľudských práv, k upevneniu demokracie a právneho štátu a za prejavy mimoriadnej občianskej statočnosti.

Pri zrážke dvoch áut zahynula v Sládkovičove jedna osoba

Pri kolízii došlo k stretu dvoch osobných motorových vozidiel, pri ktorej jedna osoba podľahla zraneniam na mieste a druhá osoba utrpela zranenia rôzneho rozsahu.,aktualizované 

Prioritami primátora Hnúšte budú práca a navrátenie majetku

V Hnúšti nás trápi nedostatok kvalitnejších pracovných príležitostí, pre čo musia občania odchádzať za prácou mimo regiónu. Toto chceme zmeniť, povedal primátor obce Hnúšťa Roman Lebeda.