< sekcia Regióny

Dolné Saliby získali dotácie na vybudovanie kompostárne

Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván

Získaný kompost bude využívaný pre vlastnú potrebu a na úpravu a skrášlenie verejných priestranstiev priamo v obci. Náklady na prevádzku kompostárne bude obec zabezpečovať z vlastných zdrojov.

Dolné Saliby 20. februára (TASR) – Obec Dolné Saliby (okres Galanta) získala dotácie z operačného programu Kvalita životného prostredia na projekt s názvom Kompostáreň na zhodnocovanie biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu v obci Dolné Saliby.

Ako uviedol starosta obce Ľudovít Kovács, verejné obstarávanie (VO) sa týkalo technológie a stavebných prác, pričom financie dostali na účet koncom minulého roka. „Predpokladaná hodnota zákazky pri stavebných prácach bola okolo 60.000 eur a vyhrala firma so sumou približne 47.000 eur, takže suma bola nižšia,“ podotkol starosta a dodal, že pri obstarávaní technológie sa muselo VO opakovať, pretože firmám chýbali podklady. Napokon z plánovaných približne 60.000 eur vyhrala firma so sumou približne 35.000 eur.

Po realizácii tohto projektu bude obec disponovať vlastnou kompostárňou a novým funkčným zariadením potrebným na zhodnocovanie biologicky rozložiteľného odpadu, pričom množstvo zhodnoteného odpadu bude predstavovať 100 ton za rok. Získaný kompost bude využívaný pre vlastnú potrebu a na úpravu a skrášlenie verejných priestranstiev priamo v obci. Náklady na prevádzku kompostárne bude obec zabezpečovať z vlastných zdrojov.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.