< sekcia Regióny

Vo fakultnej nemocnici v Nitre vznikla chránená dielňa

Fakultná nemocnica v Nitre. Ilustračná snímka. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Na Slovensku je momentálne zriadených viac ako 5000 chránených dielní, v ktorých pracuje okolo 11.000 rôzne zdravotne postihnutých ľudí.

Nitra 4. októbra (TASR) – Nitrianska fakultná nemocnica zriadila vo svojom areáli chránenú dielňu pre zdravotne hendikepovaných zamestnancov. Od polovice septembra funguje v jednom z historických pavilónov, v ktorom bol sklad bielizne.

Momentálne sú v chránenej dielni zamestnaní štyria pracovníci, z ktorých sú dvaja zdravotne znevýhodnení. "Práce vykonávané v sklade s bielizňou sú zaradené podľa platného Zákonníka práce do prvého stupňa ako ľahšie obslužné práce. Tie zodpovedajú pracovnej pozícii sanitár a robotník, kde evidujeme najväčšiu fluktuáciu pracovníkov a nízky záujem uchádzačov o prácu. Zaradenie ľudí so zdravotným znevýhodnením do pracovného procesu považujeme za prospešné pre obe strany," uviedla hovorkyňa nitrianskej nemocnice Tatiana Timková.

Na Slovensku je momentálne zriadených viac ako 5000 chránených dielní, v ktorých pracuje okolo 11.000 rôzne zdravotne postihnutých ľudí. "Aj v nitrianskej nemocnici myslíme na zamestnancov so zdravotným znevýhodnením. Pracovnú dobu a tempo práce je nutné individuálne prispôsobiť ich možnostiam. Aj preto sú pre zamestnávanie takýchto osôb najvhodnejšie chránené pracoviská alebo chránené dielne," dodala Timková.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.