< sekcia Regióny

Košickú pôrodnicu zrekonštruujú za viac ako dva milióny eur

Ilustračná snímka Foto: TASR/Jana Vodnáková

Modernizácia priestorov pôrodnice a oddelenia šestonedelia bude prebiehať v dvoch etapách, z ktorých prvá by mala byť ukončená do konca tohto roka.

Košice 14. augusta (TASR) - Pôrodnica v Nemocnici Košice-Šaca prejde rekonštrukciou za viac ako dva milióny eur. Nemocnica na obnovu vyčlenila peniaze z vlastných zdrojov. Ako TASR informovala hovorkyňa spoločnosti Agel SK Alžbeta Sivá, ktorá nemocnicu prevádzkuje, práce neobmedzia rodičky ani bábätká. Obnova bude prebiehať v dvoch etapách a kompletné ukončenie prác je naplánované na druhý štvrťrok 2019.

Budúcim mamičkám bude k dispozícii päť nových pôrodných boxov s centrálnym monitorovacím systémom, vybavené budú vlastným hygienickým zariadením s minimalizáciou rušivých vplyvov. „Intimita je pre ženu pri pôrode kľúčová, rovnako ako súkromie a podpora partnera či blízkej osoby, ktorá dopomôže navodiť budúcej mamičke psychickú pohodu. Toto všetko dokáže ženu pozitívne ovplyvniť a samotný pôrod je potom pre ňu jednoduchšie zvládnuteľný. Pri plánovaní nových pôrodných boxov sme práve súkromie a intimitu rodičiek považovali za najdôležitejšie,“ povedal prednosta gynekologicko-pôrodníckej kliniky Ján Richnavský.

„V rámci rekonštrukcie pôrodnice budeme mať k dispozícii aj dve nové operačné sály. Využívať sa budú na pôrodnícke, ale aj gynekologické výkony. Nové operačné sály budú vybavené najmodernejším prístrojovým vybavením,“ dodal riaditeľ nemocnice Ján Slávik.

Modernizácia priestorov pôrodnice a oddelenia šestonedelia bude prebiehať v dvoch etapách, z ktorých prvá by mala byť ukončená do konca tohto roka a druhá etapa prác bude prebiehať počas druhého kvartálu roku 2019.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.