< sekcia Regióny

V Radvani nad Laborcom neprežil cyklista zrážku s autom

Ilustračné foto. Foto: KR PZ v Žiline

Vodič auta nemal podľa jeho ďalších slov žiadne zranenia, dychová skúška na alkohol bola u neho negatívna.

Radvaň nad Laborcom 20. septembra (TASR) - Nedanie prednosti v jazde stálo v stredu (19.9.) podvečer okolo 17.45 h život 62-ročného cyklistu. Dopravná nehoda sa stala na križovatke v Radvani nad Laborcom v Medzilaborskom okrese.

"Po hlavnej ceste smerom na obec Oľka viedol 61-ročný miestny obyvateľ osobné auto Ford Focus. Keď prechádzal križovatkou, prednou časťou auta narazil do cyklistu, ktorý vošiel do križovatky z vedľajšej cesty a nedal prednosť autu. Pri zrážke utrpel cyklista, ktorý bol tiež z tej istej obce, zranenia nezlučiteľné so životom a na mieste dopravnej nehody im podľahol," informoval vo štvrtok prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Vodič auta nemal podľa jeho ďalších slov žiadne zranenia, dychová skúška na alkohol bola u neho negatívna. "U nebohého cyklistu bola nariadená súdnolekárska pitva," priblížil. Hmotnú škodu predbežne vyčíslili na 700 eur. "Vozidlo aj bicykel boli zaistené pre ďalšie potreby vyšetrovania. Polícia začala trestné stíhanie za prečin usmrtenia," uzavrel Džobanik.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.